16 Temmuz 2011, Cumartesi 22:59:03

THY UÇAĞI SİNOP'A İNEMEDİ

İstanbul-Sinop seferini yapan Türk Hava Yolları uçağı Sinop yerine Samsun Çarşamba Havaalanı’na inmek zorunda kaldı.
  • Sinop gidecek ucak istanbul hangi hava alanından kalkıyor acaba
  • Yahu yan ruzgardan dolayi A319 pas gecer mi meydani, gorus olsa anlicaz ama.... 35-40 knot tam yan ruzgar olmali ki, kaptana hak verelim, bu da cok dusuk bir ihtimal. Kaptan var kaptan var, ucan arkadaslar anlar bu yorumu saniyorum.
  • sinopta pas geçip çok doğru bir şekilde yerine getiren bir yabancı kaptandı...tebrik ediyoruz kendisini
  • Sene 1994 ankara-van seferi ve ucak 3. Denemede tepeye çakilir ve ucaktan cok az sayidainsan kurtulur sebepler kötu hava sartlari ve pilotun israrla inmeye calismasi demekki bir meydana inmek icin once guvenlik saglanmali halen akliniz basiniza gelmedi sanirim 94 te cok kotu bir kaza yasandi bunun aynisimi olsaydi adamlar inemz bagirirsiniz neden inmedi adam iner ucagi cakar dersiniz nasil pilot ucak arizalanir gec kaldik diye bagirirsiniz ucak arizali kalkar gec kalmamak iicj duyunca bagirirsiniz az birazda kendinize bakin yolcular
İstanbul-Sinop seferini yapan Türk Hava Yolları uçağı Sinop yerine Samsun Çarşamba Havaalanı’na inmek zorunda kaldı.

Bugün saat 10.00’da Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapan TK-2842 sefer sayılı Airbus 319 tipi ‘Ahlat’ isimli uçak Sinop Havaalanı’na inişe geçtiği sırada olumsuz hava şartları ve yan rüzgar nedeniyle pisti pas geçti.

İkinci denemesinde de iniş yapamayan uçak, Samsun Çarşamba Havalimanı’na yönlendirildi. Çarşamba Havalimanı’na iniş yapan uçak burada bir süre bekledikten sonra tekrar Sinop’a uçtu.

Bu arada uçaktaki bazı yolcular korktuğu için tekrar aynı uçağa binmediği ve karayoluyla Sinop’a geçtikleri öğrenildi.

Uçakta bulunan yolcular arasında Tuğba Ekinci’nin de olduğu iddia edildi. 
Hürriyet
THY UÇAĞI SİNOP'A İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

saymın ~ 3 yıl önce
Sinop gidecek ucak istanbul hangi hava alanından kalkıyor acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yahu yan ruzgardan dolayi A319 pas gecer mi meydani, gorus olsa anlicaz ama.... 35-40 knot tam yan ruzgar olmali ki, kaptana hak verelim, bu da cok dusuk bir ihtimal. Kaptan var kaptan var, ucan arkadaslar anlar bu yorumu saniyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sinopta pas geçip çok doğru bir şekilde yerine getiren bir yabancı kaptandı...tebrik ediyoruz kendisini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sene 1994 ankara-van seferi ve ucak 3. Denemede tepeye çakilir ve ucaktan cok az sayidainsan kurtulur sebepler kötu hava sartlari ve pilotun israrla inmeye calismasi demekki bir meydana inmek icin once guvenlik saglanmali halen akliniz basiniza gelmedi sanirim 94 te cok kotu bir kaza yasandi bunun aynisimi olsaydi adamlar inemz bagirirsiniz neden inmedi adam iner ucagi cakar dersiniz nasil pilot ucak arizalanir gec kaldik diye bagirirsiniz ucak arizali kalkar gec kalmamak iicj duyunca bagirirsiniz az birazda kendinize bakin yolcular

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000