04 Mart 2016, Cuma 09:32:54

THY uçağı seferden çekildi

Malatya seferini yapmak üzere hazırlanan yolcu uçağında meydana gelen teknik arıza nedeniyle uçak seferden çekildi.
  • Muhtemelen ground power yada baska bir ucagin exost dumani girmistir,pilot da tupu patlatinca tup degisimi icin ucak ground olmustur.Tamamen pilot tecrubesizligi yada pilot ile teknigin iletisim kopuklugu ya da check list sirasinda yanlislikla butona basip patlatmislardir tupu.
  • timarhanelik zorla ilac vercen abi
  • bakımı düzgün yapılmayan uçakların cezasını vatandaş çekiyor! rezalet!!
  • Ucagin tescili nedir bilen var mi?

Malatya seferini yapmak üzere hazırlanan yolcu uçağında meydana gelen teknik arıza nedeniyle uçak seferden çekildi.

TK2636 sefer sayılı İstanbul-Malatya seferini yapmak üzere hazırlanan Türk Hava Yolları'na ait uçak, kalkıştan önce park halinde beklerken kargo bölümü duman ikaz ışığı yandı. Durumu fark eden kaptan pilot yangın tüpünü devreye soktuğu için yolcular uçaktan indirilerek terminale alındı. Teknik ekibin inceleme öncesinde bagajlarında boşaltığı uçak seferden çekildi. Terminalde bekleyen yolcular için başka bir uçak hazırlandı.

Yaşanan teknik arıza nedeniyle sefer yaklaşık 2,5 saat rötarlı yapılacak.

THY uçağı seferden çekildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

aviator ~ 2 yıl önce
Muhtemelen ground power yada baska bir ucagin exost dumani girmistir,pilot da tupu patlatinca tup degisimi icin ucak ground olmustur.Tamamen pilot tecrubesizligi yada pilot ile teknigin iletisim kopuklugu ya da check list sirasinda yanlislikla butona basip patlatmislardir tupu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alligator ~ 2 yıl önce
Sevgili aviator, şimdi mişli muşlu rivayetleri bırakalım da, bu yüksek eğitimli pilotumuz, konuyu görmezden mi gelseydi ? Yerde yanan uçakların 4-5 dakikada ne hale geldiğini görmek istersen youtube'a girmesi bedava.. Bence uygulama doğrudur. Tıpkı tuvalet duman alarmında, hatalı ikaz verdiğinde dahi kabin yangını prosedürü başlaması gerektiği gibi.. Bir insanın dahi canını kaybetmesindense, o uçağın gecikmeye girmesi ehvendir.
m ~ 2 yıl önce
timarhanelik zorla ilac vercen abi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 2 yıl önce
bakımı düzgün yapılmayan uçakların cezasını vatandaş çekiyor! rezalet!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKNİK ~ 2 yıl önce
Sayın rezil şahıs.Birkere senin bu yorumu yapman rezalet.THY TEKNİK kadrosu tam teşekküllü ve eğitimli bir kadro.Bilmeden laf atma.Senin yaptığın cahilce boş
TEKNİK'e ~ 2 yıl önce
teori var ama pratik yok kardeşim. napayım eğitimli olsa da, tam teşekküllü olsa da işime yaramayan kilisenin papazını? sabaha kadar eğitim ver, insan olan yerde hata vardır!
Tescili? ~ 2 yıl önce
Ucagin tescili nedir bilen var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bora ~ 2 yıl önce
Ne yapacan.Satınmı alacan.Seni gidii..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000