09 Temmuz 2014, Çarşamba 17:00:14

THY UÇAĞI PİSTİ PAS GEÇTİ

Türk Hava Yolları’nın Ankara-İstanbul seferini yapan uçağı inişte pisti terketmeyen uçak bulunmasından dolayı pas geçti.
  • geçen gün inerken arka rüzgar vardı iniş takımını erken koyduk, daha önce de yolcular üşüdü kabin ısısını arttırdık. gördüğünüz gibi ne kadar bomba haberler var.
  • Biz pas geçen 737 nin 5 nm arkasındaydık.Herşey gayet normal bir şekilde uygulandı. Kule öndeki uçağa E6 dan çıkarmısınız diye sordu negatif cevabını alınca da 737 yi pas geçirdi. Late landing clearance limiti de geçilmişti. Kule de , öndeki uçak ta,pas geçen uçak ta olması gereken reaksiyonu gösterdi. Lütfen abartmayın..
  • Değil artık Türkiye' de, tüm dünyada herkes biliyor ki THY pilotları saat yazsın diye hem taksiyi, hem kalkışı, hem uçuşu, hem alçalmayı, hem yaklaşmayı, hem inişi, hemde indikten sonra pisti terk edişi ve park yerine gidişi olabildiğince yavaşlatıyorlar. İnancım o dur ki, pas geçme mecburiyetinde kalınacak her türlü girişimden THY pilotları kaçınmamıştır. Şöyle ki; değil 05 pisti, tüm pistler ve hatta Sabiha Gökçen için bile hız sınırlamaları varken, aradaki asgari 6 mil ayırmayı daraltacak hızla yaklaşırsan elbet pas geçersin. Buna zemin yaratmak için de özel gayret göstermek ve fazla uçuş ücretinin dayanılmaz cazibesine kapılmış olmak gerekir. Özetle, fazla para şahane, pistte uçak bahane..
  • Yahu Pas gecme habermi simdi?

Türk Hava Yolları’nın Ankara-İstanbul seferini yapan uçağı inişte pisti terketmeyen uçak bulunmasından dolayı pas geçti.

Türk Hava Yolları’na ait Boeing 737 tipi uçak, Atatürk Havalimanı’na inişte pisti pas geçti. 05-23 pistine iniş için alçalan uçak, pisti henüz terketmeyen bir uçaktan dolayı inişini gerçekleştiremedi.

Uçağın kaptan pilotu, son anda kulenin uyarısıyla inişten vazgeçerken uçakta bulunan gazeteci Hakan Çelik, 'Boeing 737- TK 2151 ile İstanbul 05 pistine inişte son anda pas geçtik. Yerdeki uçak pisti terkedememiş!' notuyla pas geçme olayını twitterda paylaştı.

Uçak bir sonraki denemesinde inişini başarıyla gerçekleştirdi.

©AirportHaber

THY UÇAĞI PİSTİ PAS GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

başka bomba haber ~ 4 yıl önce
geçen gün inerken arka rüzgar vardı iniş takımını erken koyduk, daha önce de yolcular üşüdü kabin ısısını arttırdık. gördüğünüz gibi ne kadar bomba haberler var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Biz pas geçen 737 nin 5 nm arkasındaydık.Herşey gayet normal bir şekilde uygulandı. Kule öndeki uçağa E6 dan çıkarmısınız diye sordu negatif cevabını alınca da 737 yi pas geçirdi. Late landing clearance limiti de geçilmişti. Kule de , öndeki uçak ta,pas geçen uçak ta olması gereken reaksiyonu gösterdi. Lütfen abartmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçmalamayın ~ 4 yıl önce
Değil artık Türkiye' de, tüm dünyada herkes biliyor ki THY pilotları saat yazsın diye hem taksiyi, hem kalkışı, hem uçuşu, hem alçalmayı, hem yaklaşmayı, hem inişi, hemde indikten sonra pisti terk edişi ve park yerine gidişi olabildiğince yavaşlatıyorlar. İnancım o dur ki, pas geçme mecburiyetinde kalınacak her türlü girişimden THY pilotları kaçınmamıştır. Şöyle ki; değil 05 pisti, tüm pistler ve hatta Sabiha Gökçen için bile hız sınırlamaları varken, aradaki asgari 6 mil ayırmayı daraltacak hızla yaklaşırsan elbet pas geçersin. Buna zemin yaratmak için de özel gayret göstermek ve fazla uçuş ücretinin dayanılmaz cazibesine kapılmış olmak gerekir. Özetle, fazla para şahane, pistte uçak bahane..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pas ~ 4 yıl önce
Yahu Pas gecme habermi simdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000