28 Aralık 2012, Cuma 09:04:34

THY UÇAĞI PARİS'TE ÇAMURA SAPLANDI

THY uçağı Paris'te ıslak zeminden kayarak çamura saplandı...
  • Hani o meşhur sahne varya rahmetli Sadri Alışığın; "Bu da mı gol değil ha?" Bu da mı bir şey değil...
  • THY pilotlari taxi yollarina klavuzsus birakilmamali. THY ucaklari indikten sonra durup klavuz pilot almali. Yoksa bu gibi kazalari cok gorecegiz.
  • Helikopter gibi kaldırıp piste kpyaydılar.Bu kadar sorun yapmayın lütfen.Herkesin başına ğelir ben demeyin.
  • sponsormuş?

Türk Hava Yolları’nın (THY) Paris-İstanbul seferini gerçekleştiren Airbus 330-300 tipi uçağı, Charles de Gaulle Havalimanı’nda ıslak zemin nedeniyle kayarak çamura saplandı.

Kazada, uçuş ekibi ve 275 yolcu herhangi bir zarara uğramadı. Yolcular, uçaktan indirilerek otobüslerle terminale taşındı. Çamurlu alandan kurtarılan uçakta ciddi hasar yaşanmadığı öğrenildi. Ancak uçak seferden çekildi. Bu sabaha karşı 04.00 sıralarında Paris'e bir teknisyen ve yedek parça gönderildi.

TC-JNJ kuyruk tescilli Airbus 330 tipi uçağın yerine Türkiye'den bir başka uçak gönderilerek Paris-İstanbul seferinin yolcuları sabaha karşı 03.50'te Atatürk Havalimanı'na geldi. 

Aynı havaalanında 30 Nisan 2012’de de bir THY uçağı, inişi sonrası park yerine giderken ıslak beton zeminden kayarak çamura saplanmıştı.

THY'den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Türk Hava Yolları 27 Aralık tarihinde TK1828 sefer sayılı paris-istanbul seferini yapacak olan Airbus 330-300 tipi yolcu uçağı Charles de Gaulle havalimanından yolcularını aldıktan sonra kapı kapatmış,taksi yaparken sol tekeri toprak zemine girmiştir. Olayla ilgili teknik araştırma sürmektedir. 275 yolcusu Turk Hava Yolları satış kontuarlarına yönlendirilmiştir.
Bu yolcularımızdan aktarmalarını kacıranlara alternatif bağlantılar sağlanarak otele hizmeti verilmiş, bir kısım yolcumuz diğer havayollarından seyahatleri sağlanmış,150 yolcumuz da Pariste yatı yapacak son seferimiz yatırılmayarak istanbula gönderilmiştir.Toprak zeminden çıkarılan uçakta yapılan incelemeler sonucunda ciddi bir hasar olmadığı tespit edilmiştir."

 

Airporthaber.com

THY UÇAĞI PARİS'TE ÇAMURA SAPLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Bu kaçıncı ~ 5 yıl önce
Hani o meşhur sahne varya rahmetli Sadri Alışığın; "Bu da mı gol değil ha?" Bu da mı bir şey değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
klavuz ~ 5 yıl önce
THY pilotlari taxi yollarina klavuzsus birakilmamali. THY ucaklari indikten sonra durup klavuz pilot almali. Yoksa bu gibi kazalari cok gorecegiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kimsin? ~ 5 yıl önce
hangi tecrübenle söylüyorsun. Kendini tanıt?
helikopter mi ~ 5 yıl önce
Helikopter gibi kaldırıp piste kpyaydılar.Bu kadar sorun yapmayın lütfen.Herkesin başına ğelir ben demeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helikopterci ~ 5 yıl önce
Biri var bu sitede devamlı Helikoptercilere laf atıp duruyor. O kişi siz iseniz unutamadığınız bir anınız var anlaşılan.
Sarkozi mi ~ 5 yıl önce
sponsormuş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000