08 Nisan 2009, Çarşamba 19:34:04

THY UÇAĞI NE KADAR UZAĞA İNDİ?

Türk Hava Yolları'na ait TK1382 sefer sayılı İstanbul-Tiflis uçağı yanlışlıkla askeri meydana indi. Peki, meydanların arasında ne kadar mesafe var?
  • SKY da Polonyada askeri havalimanina inmisti.
  • Bu Şener Şen ile İlyas Salman'ın filmine benzemiş. Şener Şen Almanya yerine İstanbul'a götürüp bırakıyor ya insanları. Temel'in THY'si de inanın böyle. yakında insanları Trabzona bırıkır, ama pilotlar Gürcistan'a hoş geldiniz derler. Olour mu olur. Nede olsa THY.
  • Hatirlayan hatirlar.. Zamaninda Pan Amerikan'da Esenboga yerine Murted'e inmisti....Hemen Pilotlara hata bulmayin. Yaklasma nasil verildi, sistemler calisiyormuydu??
  • Köksal Hocama taş atmayın. Onun yerinde kim olursa olsun, değişen bir şey olmaz. Çünkü onu çalıştırmıyorlar. Hamdi idare ediyor uçuş işletmeyi. O sorumlu biliyorsunuz.

Türk Hava Yolları'na ait TK1382 sefer yapılı İstanbul-Tiflis uçağı yanlış meydana iniş yaptı.

Tiflis Uluslararası Havalimanı'na iniş yapması gereken THY'ye ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı yanlışlıkla Vaziani Hava Üssü'ne indi. İçerisinde bulunan 69 yolcusuyla birlikte askeri meydana iniş yapan uçağın normalde iniş yapması gereken Tiflis Uluslararası Havalimanı ile Vaziani Hava Üssü arasında ise kuş uçuşu tam 9 kilometrelik bir mesafe var.

Olayın ardından gözaltına alınıp sorgulanan THY ekibinin nasıl böyle bir yanlışlık yaptığı ya da neden Tiflis Uluslararası Havalimanı yerine Vaziani Hava Üssü'ne iniş yaptığı hakkında ise resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

İşte THY uçağının normalde iniş yapması gereken Tiflis Uluslararası Havalimanı ve Vaziani Hava Üssü'nün uydu görüntüleri:

Tiflis Uluslararası Havalimanı - Vaziani Hava Üssü

Bu da THY uçağının iniş yaptığı Vaziani Hava Üssü:

Vaziani Hava Üssü

THY UÇAĞI NE KADAR UZAĞA İNDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

Misafir ~ 9 yıl önce
SKY da Polonyada askeri havalimanina inmisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu Şener Şen ile İlyas Salman'ın filmine benzemiş. Şener Şen Almanya yerine İstanbul'a götürüp bırakıyor ya insanları. Temel'in THY'si de inanın böyle. yakında insanları Trabzona bırıkır, ama pilotlar Gürcistan'a hoş geldiniz derler. Olour mu olur. Nede olsa THY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hatirlayan hatirlar.. Zamaninda Pan Amerikan'da Esenboga yerine Murted'e inmisti....Hemen Pilotlara hata bulmayin. Yaklasma nasil verildi, sistemler calisiyormuydu??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Köksal Hocama taş atmayın. Onun yerinde kim olursa olsun, değişen bir şey olmaz. Çünkü onu çalıştırmıyorlar. Hamdi idare ediyor uçuş işletmeyi. O sorumlu biliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000