13 Şubat 2010, Cumartesi 13:20:13

THY uçağı motor arızası nedeniyle geri döndü

İstanbul-Londra seferi sırasında motoru arızalanan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'na geri döndü.
  • Bu tip olaylar uçuş korkusu olan insanların korkularını körüklemektedir, ancak meseleye bir de şu açıdan bakmak gerekir ' Arıza meydana geldi, EMNİYET için pilotlar geri döndü.. Diretmedi, devam etmedi. Hiç kimsenin (morali ve zamanlaması hariç...) hiç bir yeri /bir şeyi bozulmadı. Herkese geçmiş olsun, EN GÜVENLİ (bana göre en zevkli) ULAŞIM ARACI UÇAKTIR !
  • arkadasım yuklenın thy ye tabı derdınız yok bıten thy yı goruyoruz 35 tanedaha ucak alıyor habom acıyor yenı personeller yetıstırıyor tabı bunlar sızın ıstemedıgınız seyler sızler yatalım paramızı alalım keyfımıze bakalım oluyor.bu sırket calısıyor para kazanıyor.sen eger ucak bakımından anlıyorsan bılırsın yerde arıza yermeyen kompanent havada vermeyecek dıye bır seyın soz konusu olmadıgını.nıye bukadar abartılı cumleler kullanıyorsunuz...
  • UÇUCULUK TERBİYESİ OLAN ADAM ÖNCE GEÇMİŞ OLSUN DER, KIRIM OLSA DEMEKKİ KINA YAKACAKSIN. BU YORUMU YAZAN DEĞİL UÇUCU İNSAN BİLE OLAMAZ.......BİRAZ VİCDAN SAHİBİ OLUN.......
  • Bu mu dünya markası THY. Gün geçmiyor ki bir olay olmasın. Bitirdiniz şirketi bitirdiniz.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Londra seferini yapan B737-800 tipi yolcu uçağı kalkıştan yaklaşık bir saat sonra motorunda meydana gelen arıza nedeniyle geri döndü.

Atatürk Havalimanı'ndan hareket eden TK-1981 sefer sayılı THY uçağı, kalkışından yaklaşık bir saat sonra motor arızası nedeniyle 132 yolcusuyla birlikte geri dönmek zorunda kaldı. Saat 21:15'de Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi. 132 Yolcu Dış Hatlar Terminali transit salonuna alındı. Yolcular arasında bulunan ünlü sanatçı Coşkun Sabah'ın ise yaşanan sorun nedeniyle uçmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

Arıza nedeniyle geri dönen yolcu uçağı THY Teknik Hangarı'na çekilirken, yolcular başka bir uçakla 22:30'da Londra'ya gönderildi.

THY uçağı motor arızası nedeniyle geri döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bu tip olaylar uçuş korkusu olan insanların korkularını körüklemektedir, ancak meseleye bir de şu açıdan bakmak gerekir ' Arıza meydana geldi, EMNİYET için pilotlar geri döndü.. Diretmedi, devam etmedi. Hiç kimsenin (morali ve zamanlaması hariç...) hiç bir yeri /bir şeyi bozulmadı. Herkese geçmiş olsun, EN GÜVENLİ (bana göre en zevkli) ULAŞIM ARACI UÇAKTIR !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadasım yuklenın thy ye tabı derdınız yok bıten thy yı goruyoruz 35 tanedaha ucak alıyor habom acıyor yenı personeller yetıstırıyor tabı bunlar sızın ıstemedıgınız seyler sızler yatalım paramızı alalım keyfımıze bakalım oluyor.bu sırket calısıyor para kazanıyor.sen eger ucak bakımından anlıyorsan bılırsın yerde arıza yermeyen kompanent havada vermeyecek dıye bır seyın soz konusu olmadıgını.nıye bukadar abartılı cumleler kullanıyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
UÇUCULUK TERBİYESİ OLAN ADAM ÖNCE GEÇMİŞ OLSUN DER, KIRIM OLSA DEMEKKİ KINA YAKACAKSIN. BU YORUMU YAZAN DEĞİL UÇUCU İNSAN BİLE OLAMAZ.......BİRAZ VİCDAN SAHİBİ OLUN.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu mu dünya markası THY. Gün geçmiyor ki bir olay olmasın. Bitirdiniz şirketi bitirdiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000