03 Haziran 2013, Pazartesi 17:31:00

THY UÇAĞI KUYRUK SÜRTTÜ

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Lagos seferini yapan uçağı kalkışta kuyruk vurdu. Uçak Atatürk Havalimanı'na geri döndü...
  • Makbul pilot bunlar
  • bEN O KAPTANIN YERİNE OLMAK İSTEMEZDİM.ŞURADA YAZILANLARA BAKIN.İNSAN LAĞIM ÇUKURUNA DÜŞSE DAHA İYİDİR.HEPİNİZ Mİ BU İŞİ SÜPER YAPIYORSUNUZ.ALT TARAFI KUYRUK SÜRTMÜŞ.BÖYLE BİR OLASILIK OLDUĞU İÇİNDE BOEING UÇAKLARININ BAZI MODELLERLERİN KUYRUĞA MAHMUZ YAPMIŞLAR.NEDENİ DE GÖVDEYE ZARAR GELMESİN DİYE.SİSTEM GAYET GÜZEL ÇALIŞMIŞ,KAPTAN GÖREVİNİ GAYET GÜZEL YAPMIŞ.VEE SİZ KEPÇECİLEREDE GÜN DOĞMUUUŞ.Ve ben size ASTRONOT diyorum..
  • Ben arkadaşlarımızı anlamıyorum...Kendilerini simulator'de yada PS'de sanıyorlar...Geçen gün Onurdan emekli olan hocamızın haberinde bir yorum vardı."Hocam sizin gibiler ayrılıyor ortalık simulatorcülere yada minibüscülere kalıyor gibi"İnanın öyle tümünü kastetmiyorum çogu arkadaşımız arkada insan taşıdıgını hem kalkışta hem manevralarda unutuyor.Oyle acayip kalkışlar ve dönüşler görüyorum inanamıyorum.Adam sanki oyun oynuyor... Ve onunda da ortaya bu sonuçlar çıkıyor.Ne yapım hatası ne başka bir şey sebep "gerekli özeni göstermemek"...
  • 737 tıp müdürü değişdi ya ondan oldu bu kuyruk surtme olayı o olsaydı hıc olmazdı çok ozledık kendısını karnı TOK Sırtı pek arkadaş geri don , kurtar , duzelt bu işleri.

Atatürk Havalimanı'ndan Nijerya'nın Lagos kentine gitmek üzere havalanan TK 625 sefer sayılı THY uçağı, kalkış sırasında kuyruk vurdu. 

TC-JYH kuyruk tescilli Boeing 737-900ER tipi uçağın kaptan pilotu, kule ile temasa geçerek Atatürk Havalimanı'na geri dönmek için izin istedi. Uçak havada uzun süre yakıt harcamak için tur attı. 

Saat 17:55 sıralarında Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir iniş gerçekleştiren THY uçağı, teknik ekipler tarafından kontrole alındı. Yapılan kontrollerde uçağın kuyruğunun sürttüğü ancak uçuşa engel bir durumun olmadığı belirlendi. Ancak bu sırada bir yolcu kuyruk sürtme vakasından tedirgin olup uçmak istemeyince ikna edilmeye çalışıldı.

Uçuş ekibi ve teknik ekiplerin uzun uğraşları sonucunda yolcu uçmaya ikna edildi.

Yakıt ikmali yapılan uçak, Lagos'a gitmek üzere kalkışını gerçekleştirdi.
Airporthaber.com ÖZEL

THY UÇAĞI KUYRUK SÜRTTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Normaldir ~ 5 yıl önce
Makbul pilot bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
astronatlar ~ 5 yıl önce
bEN O KAPTANIN YERİNE OLMAK İSTEMEZDİM.ŞURADA YAZILANLARA BAKIN.İNSAN LAĞIM ÇUKURUNA DÜŞSE DAHA İYİDİR.HEPİNİZ Mİ BU İŞİ SÜPER YAPIYORSUNUZ.ALT TARAFI KUYRUK SÜRTMÜŞ.BÖYLE BİR OLASILIK OLDUĞU İÇİNDE BOEING UÇAKLARININ BAZI MODELLERLERİN KUYRUĞA MAHMUZ YAPMIŞLAR.NEDENİ DE GÖVDEYE ZARAR GELMESİN DİYE.SİSTEM GAYET GÜZEL ÇALIŞMIŞ,KAPTAN GÖREVİNİ GAYET GÜZEL YAPMIŞ.VEE SİZ KEPÇECİLEREDE GÜN DOĞMUUUŞ.Ve ben size ASTRONOT diyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Davut ~ 5 yıl önce
İyide arkadaşım,bu 900 lergeldi geleli bu 4.kuyruk sürtme vakası,ne olacak bunun sonu,tamam belki uçak tipi buna müsait ama,nereye kadar.Allah vermesin daha sert sürtmelerde yaşanması muhtemel sonuçlar için bir fikrin varmı?Zamanında A310 nun kuyruk sürtmesi sonucu AİRBUS ''Nasıl başardınız''diye araştırmaya gelmişdi.
Mesleğe saygı... ~ 5 yıl önce
Ben arkadaşlarımızı anlamıyorum...Kendilerini simulator'de yada PS'de sanıyorlar...Geçen gün Onurdan emekli olan hocamızın haberinde bir yorum vardı."Hocam sizin gibiler ayrılıyor ortalık simulatorcülere yada minibüscülere kalıyor gibi"İnanın öyle tümünü kastetmiyorum çogu arkadaşımız arkada insan taşıdıgını hem kalkışta hem manevralarda unutuyor.Oyle acayip kalkışlar ve dönüşler görüyorum inanamıyorum.Adam sanki oyun oynuyor... Ve onunda da ortaya bu sonuçlar çıkıyor.Ne yapım hatası ne başka bir şey sebep "gerekli özeni göstermemek"...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GUYS... ~ 5 yıl önce
737 tıp müdürü değişdi ya ondan oldu bu kuyruk surtme olayı o olsaydı hıc olmazdı çok ozledık kendısını karnı TOK Sırtı pek arkadaş geri don , kurtar , duzelt bu işleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok artık ~ 5 yıl önce
kuyruk surtmesı abartılacak kadar bırsey degıl sadece kaptan pılotumuz lovyeyı bıraz daha asıldı :) :) gecmıs olsun bır daha olmamak sartıyla..havacılık hata kabul etmez,aman dıkkat ! :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000