14 Şubat 2018, Çarşamba 22:24:32

THY uçağı kuş sürüsüne girdi

Türk Hava Yolları’nın Londra-İstanbul seferini gerçekleştiren tarifeli uçağı, Atatürk Havalimanı’na iniş yaptığı sırada kuş sürüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle üç uçak pisti pas geçti.
  • bu meseleyi ona iletin , O çözer.
  • çarpmanın etkisi ile 3 uçak pisti pas geçti...?!.☁
  • DHMI ne zaman işini yaptı ki ? Bir aralar buralara yazılmıştı. İşi kaynağından kurutun diye. Ataköye gidin florya akvaryuma bakın diye ama o zamanlar kızmışlardı. Kızmalarının sebebi de bu işten anlamamaları herhangi bir eğitimlerinin olmaması. Daha çok yaşarız bunları. Umarım ciddi bir kaza olmaz. Olursa da bütün bunlar mahkemeye delil olur bari.
  • Gecmis olsun

İstanbul’a gelmek üzere Londra’dan havalanan Türk Hava Yolları’nın TK1982 sefer sayılı Boeing 737-900 tipi tarifeli uçağı, saat 17.00 sıralarında Atatürk Havalimanı’na iniş yaptığı sırada kuş sürüsüne çarptı. TC-JYO kuyruk tescilli uçak, havalimanına sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Üç uçak pisti pas geçti
Yaşanan olay nedeniyle uçakların havalimanına inişlerinde de kısa süreli aksama meydana geldi. THY uçağının ardından iniş yapmaya hazırlanan üç uçak pisti pas geçmek zorunda kaldı. Öte yandan, havalimanına inmek için alçalan bazı uçaklar da havada bir süre tur atmak zorunda kaldı. Yaşanan kısa süreli gecikmenin ardından seferler normal akışına döndü.

THY teknik ekipleri ise kuş sürüsüne çarpmasının ardından sorunsuz iniş yapan uçakta hasar oluşup oluşmadığına ilişkin inceleme başlattı.

THY uçağı kuş sürüsüne girdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

sayın c.başkanım ~ 4 ay önce
bu meseleyi ona iletin , O çözer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet ~ 4 ay önce
çarpmanın etkisi ile 3 uçak pisti pas geçti...?!.☁

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMI ~ 4 ay önce
DHMI ne zaman işini yaptı ki ? Bir aralar buralara yazılmıştı. İşi kaynağından kurutun diye. Ataköye gidin florya akvaryuma bakın diye ama o zamanlar kızmışlardı. Kızmalarının sebebi de bu işten anlamamaları herhangi bir eğitimlerinin olmaması. Daha çok yaşarız bunları. Umarım ciddi bir kaza olmaz. Olursa da bütün bunlar mahkemeye delil olur bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 4 ay önce
Akvaryum konusunda tamamen haklısınız, ancak dünkü pass geçmeler 05 değil 23'ten yapıldı. kuş sürüsü Ataköy üzerindeydi. Neyseki bizim pilotlar 18 Kalkış hattını ihlal etmeden sola dönüşle pass geçtiler.
TXL - MLX - TXL ~ 4 ay önce
Gecmis olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000