18 Temmuz 2012, Çarşamba 17:04:50

THY UÇAĞI KÖLN'E ACİL İNİŞ YAPTI

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Köln seferini yapan uçağında, yaklaşma için alçaldığı sırada kabin basıncı düştü. Oksijen maskeleri döküldü, pilot acil iniş deklare etti.
  • bir çok bademe yer açılmış!!! doğrudur, zaten son 10 yıldır iktidardaki parti zaten aynı. Ancak önce iğneyi kendimize batıralım, çuvaldızı başkasına batırmadan evvel. Bana kim diyebilir ki şu iktidar döneminde herhangi bir kadrolaşma/torpille adam yerleştirme olmadı ? Hala ANAP zamanının kalıntıları mevcut THY de. Atilay Ayçin'in kaç senedir o koltukta ve ne yaptığını söyleyebiliyormusunuz ? Herkes bir köşe tutmuş cebini doldurmaya bakıyor, verilen gazla yelkenini dolduran vatandaş buraya gelerek eleştiri yapıyor ! Bu satırları yazan kişi ne THY personeli ne de başka bir havacılık ile ilgili kurumun
  • Tam da bugun bilet alip Turkiye ye ucakla gidecektim siteyi bir actim.Yooooook.amannnnnnnnn. ben asla ucakla gitmem Turkiye ye dedim.kORKUYORUM nasil yenecem bunu bu araclar neden hala tam guvenilir degiller.
  • 77 pax çok az bir rakam. Diyelim dönüş ful dolu. 165+77=242 242/330=0,73 Yani %73. Yetmez ama evet... Tabi bir de yüksek sezon bu. Düşükte olaylar olaylar...
  • maaşallah avukat gibi herkese verilecek bir cevabınız var.herşeyi işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz ancak THY gerçekleri sizin bahsettiğinizden çok ama çok farklı.özellikle son 10 yıldır binlerce personel sebepsiz yere işten çıkarılıyor,yandaşlara,torpillilere yer,kadro tahsis etmek için.olay 305 kişi ile sınırlı değil.ayrıca son çıkarılanların çıkarılma nedeni yasal değil.madem herşeyi biliyorsunuz aşağıdaki THY ile ilgiliaşağıdaki soruları da bir zahmet cevaplayıverin. 1- 2002 yılından beri emekliliği gelmemiş kaç bin kişi haksız yere THY'den atıldı ? 2-işe iade davalarını eski personelin tamamnına yakını kazanıyor.mahkemelerin işe iade kararı vermesine rağmen neden bu eski çalışanlar işe geri alınmayarak hala hukuk ihlali yapılıyor ? 3- 2002-2012 yılları arasında işe alınan çoğu torpilli olan persoenl sayısı ndeir ? 4-THY'nin uçuş emniyetinde dünyadaki yeri nedir,sıralamalarda kaçıncıdır ? 5-son 10 yılda THY nin yaptığı kaza,kırım,pistten çıkma olaylarının sayısı nedir ?

THY’nin geçtiğimiz Cumartesi günkü İstanbul-Köln seferini yapan uçağındaki yolcular büyük korku yaşadı.

TC-JGZ kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak Köln Havalimanı’na iniş için alçaldığı sırada bir anda kabin basıncı düştü.

Uçaktaki oksijen maskeleri bir anda açılınca yolcular arasında kısa süreli panik oldu.

77 yolcusu bulunan uçağın kaptan pilotu Köln Havalimanı kulesi ile temasa geçerek acil iniş için izin istedi. THY uçağı bir kaç dakika sonra inişini sorunsuz gerçekleeştirdi.

Uçak bakım için hangara çekildi, dönüş seferinin yolcuları da otele yerleştirildi. İstanbul’dan yedek parça gönderilerek arızanın giderildiği, yolcuların 16 saat gecikmeli olarak İstanbul’a uçtuğu bildirildi.

AirportHaber.com

THY UÇAĞI KÖLN'E ACİL İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

son 10 yıldır ~ 6 yıl önce
bir çok bademe yer açılmış!!! doğrudur, zaten son 10 yıldır iktidardaki parti zaten aynı. Ancak önce iğneyi kendimize batıralım, çuvaldızı başkasına batırmadan evvel. Bana kim diyebilir ki şu iktidar döneminde herhangi bir kadrolaşma/torpille adam yerleştirme olmadı ? Hala ANAP zamanının kalıntıları mevcut THY de. Atilay Ayçin'in kaç senedir o koltukta ve ne yaptığını söyleyebiliyormusunuz ? Herkes bir köşe tutmuş cebini doldurmaya bakıyor, verilen gazla yelkenini dolduran vatandaş buraya gelerek eleştiri yapıyor ! Bu satırları yazan kişi ne THY personeli ne de başka bir havacılık ile ilgili kurumun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UcaktanKorkuyorum ~ 6 yıl önce
Tam da bugun bilet alip Turkiye ye ucakla gidecektim siteyi bir actim.Yooooook.amannnnnnnnn. ben asla ucakla gitmem Turkiye ye dedim.kORKUYORUM nasil yenecem bunu bu araclar neden hala tam guvenilir degiller.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetmez ~ 6 yıl önce
77 pax çok az bir rakam. Diyelim dönüş ful dolu. 165+77=242 242/330=0,73 Yani %73. Yetmez ama evet... Tabi bir de yüksek sezon bu. Düşükte olaylar olaylar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BLACK3 E ~ 6 yıl önce
maaşallah avukat gibi herkese verilecek bir cevabınız var.herşeyi işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz ancak THY gerçekleri sizin bahsettiğinizden çok ama çok farklı.özellikle son 10 yıldır binlerce personel sebepsiz yere işten çıkarılıyor,yandaşlara,torpillilere yer,kadro tahsis etmek için.olay 305 kişi ile sınırlı değil.ayrıca son çıkarılanların çıkarılma nedeni yasal değil.madem herşeyi biliyorsunuz aşağıdaki THY ile ilgiliaşağıdaki soruları da bir zahmet cevaplayıverin. 1- 2002 yılından beri emekliliği gelmemiş kaç bin kişi haksız yere THY'den atıldı ? 2-işe iade davalarını eski personelin tamamnına yakını kazanıyor.mahkemelerin işe iade kararı vermesine rağmen neden bu eski çalışanlar işe geri alınmayarak hala hukuk ihlali yapılıyor ? 3- 2002-2012 yılları arasında işe alınan çoğu torpilli olan persoenl sayısı ndeir ? 4-THY'nin uçuş emniyetinde dünyadaki yeri nedir,sıralamalarda kaçıncıdır ? 5-son 10 yılda THY nin yaptığı kaza,kırım,pistten çıkma olaylarının sayısı nedir ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000