02 Nisan 2017, Pazar 21:54:16

THY uçağı kalkışta kuyruk vurdu

Türk Hava Yolları'nın TK322 sefer sayılı İstanbul-Aşkabat seferini yapacak yolcu uçağı kalkışta kuyruğunu piste vurunca Atatürk Havalimanı'na geri döndü.
  • Türkiye adını dünyanın her yerine taşıyan, Türkiye nin dünyada bilinen en büyük markasına bir Türk vatandaşı olarak çamur atan insanları anlayamıyorum. Türk Hava Yolları bizim milli markamızdır. Ne demek Türk Hava Yolları ile uçmayın falan fistan. Gurur duyacağınıza karalayan insanların vicdanından ve vatanseferliginden şüphe ederim. Gunde yuzlerlerce noktaya yüzlerce sefer yapan, 300 den fazla uçak uçuran bir havayolu şirketinin bir seferinde kuyruk sürtmüş olmasını ne kadar çok buyutuyorsunuz. Bir arkadaşım çok güzel birşey yazmış. Bir çoğunuz burda kulaktan dolma bilgilerle klavye pilotlugu yapıyorsunuz. Hele de bir havaciysaniz üzülüyorum. İster KLM de uçun ister PGS hiç önemi yok. Bir havacı bir hava cinin arkasında durmalıdır.
  • Çok geçmiş olsun ALLAH bela kaza vermesin
  • :))):)))) Kimse altın soruyu sormamış ? Asker kökenli mi sivil kökenli mi ? Ekip'e cok geçmiş olsun kazasız belasız ucuslar Dilerim .klavye pilotları devam atıp tutmaya devam ederken herkesin basına gelebilecek bir olay olduğunu unutmayalım ;))
  • Ya yorumlari okudumda herkes excess bagajdan, yanliş load sheetten bahsetmis. Yok mudur bir aslan parçası: çikip ta: sevgili arkadaşlar. 737-800 de yakıt boşaltma sistemi yoktur... diyecek :)

Türk Hava Yolları'nın TK322 sefer sayılı İstanbul-Aşkabat seferini yapacak yolcu uçağı kalkışta kuyruğunu piste vurunca Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

Edinilen bilgiye göre; Atatürk Havalimanı''ndan kalkış için pistte koşturan TC-JVV kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, kalkış yaptığı anda kuyruğunu piste vurdu.

Kalkışından sonra Atatürk Havalimanı kulesine bilgi veren kokpit ekibi geri döneceğini bildirdi. Bir süre havada tur atıp yakıt boşaltan THY uçağı az önce Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçağın birazdan bakıma alınacağı öğrenildi.

©AirportHaber

THY uçağı kalkışta kuyruk vurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (145)

Havacılar Dosttur. ~ 1 yıl önce
Türkiye adını dünyanın her yerine taşıyan, Türkiye nin dünyada bilinen en büyük markasına bir Türk vatandaşı olarak çamur atan insanları anlayamıyorum. Türk Hava Yolları bizim milli markamızdır. Ne demek Türk Hava Yolları ile uçmayın falan fistan. Gurur duyacağınıza karalayan insanların vicdanından ve vatanseferliginden şüphe ederim. Gunde yuzlerlerce noktaya yüzlerce sefer yapan, 300 den fazla uçak uçuran bir havayolu şirketinin bir seferinde kuyruk sürtmüş olmasını ne kadar çok buyutuyorsunuz. Bir arkadaşım çok güzel birşey yazmış. Bir çoğunuz burda kulaktan dolma bilgilerle klavye pilotlugu yapıyorsunuz. Hele de bir havaciysaniz üzülüyorum. İster KLM de uçun ister PGS hiç önemi yok. Bir havacı bir hava cinin arkasında durmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamaset ~ 1 yıl önce
Hamaset yapmayalım. Hepimiz TC vatandaşıyız. Türk'ün Türk'e propagandası modası geçti. THY pahalıdır. Alternatif varsa diğerleri ile uçulabilir. Herkes kendi çıkarını düşünecek. Gayet normal. Bu arada ben nasıl her gün araba mı bir yere vurmuyorsam, uçak da kuyruk sürtmemeli. Bu da ayrı konu..
Kenan ~ 1 yıl önce
Çok geçmiş olsun ALLAH bela kaza vermesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
330/200 ~ 1 yıl önce
:))):)))) Kimse altın soruyu sormamış ? Asker kökenli mi sivil kökenli mi ? Ekip'e cok geçmiş olsun kazasız belasız ucuslar Dilerim .klavye pilotları devam atıp tutmaya devam ederken herkesin basına gelebilecek bir olay olduğunu unutmayalım ;))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaaaaaa ~ 1 yıl önce
Ya yorumlari okudumda herkes excess bagajdan, yanliş load sheetten bahsetmis. Yok mudur bir aslan parçası: çikip ta: sevgili arkadaşlar. 737-800 de yakıt boşaltma sistemi yoktur... diyecek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaaaaaaya ~ 1 yıl önce
sanirim sizin disinizda herkes yakit bosaltmadan kastin fazla yakiti yakmak oldugunu anlamis

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000