24 Ekim 2015, Cumartesi 20:56:29

THY uçağı Heathrow'a divert etti

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK1970 sayılı Birmingham-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağı Londra'ya divert etti.
  • Olayı yaşayan kokpit ekibine geçmiş olsun. Havacılıkta herkesin başına her konu gelebilir büyük konuşmamak lazım. 737 serisi günümüz uçakları içinde handling i zor bir uçak diğer olumsuz şartlar zorluğu daha da artırıyor. Haber içerisinde hava şartları paylaşılabilirdi bu kaza konusunda konuyu bilerek okuyanlara fikir verirdi. Bu arada 737 filosun da uçağın ana sorumluluğunu taşıyan kaptanlar fazla ve zor mesai sebebiyle yorgun f/o lar ise az uçma sebebiyle tecrübesiz bunun önüne geçilmeli. Yetkililer lütfen bu yıl 737 f/o larını ortalama uçuş saatini sorsun aylık 70 saatin altında uçulan her saat şirketin çöpe attığı paradır bunun sebebide gereğinden fazla f/o alımı f/o lar daha fazla uçurulup kaptanlık saatleri doldurulmalı ve tecrübe kazanmaları sağlanmalı sistem düzwltilmeli
  • 900'de degil 800. Neden oldu acaba, yukleme hatasi mi?
  • Yine sürtme. Pes.
  • Haberleri magazin boyutunda degerlendiren yorumcular, cok komiksiniz. Kalkis sirasinda kuyrugun fazla surttugunden suphelenip Birmingham'a inisimiz agirlik sebebiyle zor olacagini hesaba katarak Heathrow'a gitmeyi tercih etmis kaptan. Londra'da ucaga bir goz atmakta ucus guvenligi acisindan hicbir mahsur yok; ki zaten kaptanin buna tam yetkisi var.

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK1970 sayılı Birmingham-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağı Londra'ya divert etti.

TC-JVG tescilli Boeing B737-800 tipi uçağıyla gerçekleştirilen İstanbul seferinin neden Londra'ya divert ettiği henüz öğrenilemedi.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow Havalimanına iniş yapan THY uçağının kalkış saatiyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

GÜNCELLENDİ:


Edinilen bilgiye göre THY uçağının kalkış sırasında kuyruğunu sürttüğü bu nedenle Londra'ya divert ettiği öğrenildi. Kontolleri yapılan uçak sefere devam ederken Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir iniş yapıldı.

THY uçağı Heathrow'a divert etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Geçmiş olsun ~ 3 yıl önce
Olayı yaşayan kokpit ekibine geçmiş olsun. Havacılıkta herkesin başına her konu gelebilir büyük konuşmamak lazım. 737 serisi günümüz uçakları içinde handling i zor bir uçak diğer olumsuz şartlar zorluğu daha da artırıyor. Haber içerisinde hava şartları paylaşılabilirdi bu kaza konusunda konuyu bilerek okuyanlara fikir verirdi. Bu arada 737 filosun da uçağın ana sorumluluğunu taşıyan kaptanlar fazla ve zor mesai sebebiyle yorgun f/o lar ise az uçma sebebiyle tecrübesiz bunun önüne geçilmeli. Yetkililer lütfen bu yıl 737 f/o larını ortalama uçuş saatini sorsun aylık 70 saatin altında uçulan her saat şirketin çöpe attığı paradır bunun sebebide gereğinden fazla f/o alımı f/o lar daha fazla uçurulup kaptanlık saatleri doldurulmalı ve tecrübe kazanmaları sağlanmalı sistem düzwltilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden? ~ 3 yıl önce
900'de degil 800. Neden oldu acaba, yukleme hatasi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yine bayan pilot ~ 3 yıl önce
Yine sürtme. Pes.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Magazin ~ 3 yıl önce
Haberleri magazin boyutunda degerlendiren yorumcular, cok komiksiniz. Kalkis sirasinda kuyrugun fazla surttugunden suphelenip Birmingham'a inisimiz agirlik sebebiyle zor olacagini hesaba katarak Heathrow'a gitmeyi tercih etmis kaptan. Londra'da ucaga bir goz atmakta ucus guvenligi acisindan hicbir mahsur yok; ki zaten kaptanin buna tam yetkisi var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000