22 Ocak 2012, Pazar 10:55:27

THY UÇAĞI HAVALANMADAN GERİ DÖNDÜ

Atatürk Havalimanı'nda havalanmak üzere olan uçakta, cep telefonuyla konuşmakta ısrar eden Belaruslu yolcu uçaktan indirildi
  • bazıları arapla kafayı bozmuşlar.bir kötü anıları var demekki.çocukluklarına inmek lazım.
  • Özellikle arap yolcular bu konuda söz dinlemeyenlerin başında geliyor. Uçaktan indirmekle çok iyi yapmışlar. Helal olsun.
  • Bir uçuşumda son yaklaşmada 03f de oturan Amerikalı 23-25 yas arası bir bayan telefonu açıp çatır çatır "hayatım şimdi iniyoruz birazdan uçak iner şurada buluşalım" diye tüm ikazlarına rağmen umursamazcasina konuşması devam etti yannda oturanlardan bir Allah'ın kulu telefonu almad bile 05 den cikiP 202 Nolu kapıyı geçerken gayet piskince "bu kadar korkmana gerek yok bak hayattayiz" diye birde azarı çekti kabın görevlisine durumu ilettiğimizde herkes topu birbirine atıp konu karambole gitti
  • Sorun cahillik olsa ki çoğu zaman öyle uyarılınca insanlar kapatıyor.Ama Rus ve arap yolcular uyarılınca bağırmaya terslemeye başlıyor.Ben düşüncem kültürlerinde bayanlar tarafından uyarılınca bozuldukları ve inat yaptıkları yönünde.Erkek gelip olayı anlatıp kapatmalarını istediğinde kapatıyorlar.Ama 2-3 kere kabin kontrölü gerekiyor.Kurallar umurlarında değil.
THY’nin, akşam saat 20.10’da Atatürk Havalimanı’ndan Adana’ya gitmek için pist başına ilerleyen TK-2480 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağında bulunan Belarus'lu kadın yolcu D.T., kendisine yapılan tüm ikazlara rağmen telefonla konuşmaya devam etti.

Yüksek sesle konuştuğu belirtilen kadına diğer yolcularda uyarıda bulundu. Tartışmalar üzerine görevli kabin memurları durumu kaptan pilota bildirdi. Uçağın pilotu kalkıştan vazgeçerek pist başından park yerine geri döndü.

Uçağa çağrılan polisler tarafında alınarak Atatürk Havalimanı İç Hatlar Büro Amirliği’ne getirilen D.T. daha sonra havalimanındaki polis merkezine götürüldü. D.T. bu sırada kendisini görüntüleyen gazetecilere de tepki gösterdi. THY’nin uçağı, 1 saat 20 dakika gecikmeli olarak 21.30 da havalandı.

(Posta)
THY UÇAĞI HAVALANMADAN GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 6 yıl önce
bazıları arapla kafayı bozmuşlar.bir kötü anıları var demekki.çocukluklarına inmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Özellikle arap yolcular bu konuda söz dinlemeyenlerin başında geliyor. Uçaktan indirmekle çok iyi yapmışlar. Helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bir uçuşumda son yaklaşmada 03f de oturan Amerikalı 23-25 yas arası bir bayan telefonu açıp çatır çatır "hayatım şimdi iniyoruz birazdan uçak iner şurada buluşalım" diye tüm ikazlarına rağmen umursamazcasina konuşması devam etti yannda oturanlardan bir Allah'ın kulu telefonu almad bile 05 den cikiP 202 Nolu kapıyı geçerken gayet piskince "bu kadar korkmana gerek yok bak hayattayiz" diye birde azarı çekti kabın görevlisine durumu ilettiğimizde herkes topu birbirine atıp konu karambole gitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sorun cahillik olsa ki çoğu zaman öyle uyarılınca insanlar kapatıyor.Ama Rus ve arap yolcular uyarılınca bağırmaya terslemeye başlıyor.Ben düşüncem kültürlerinde bayanlar tarafından uyarılınca bozuldukları ve inat yaptıkları yönünde.Erkek gelip olayı anlatıp kapatmalarını istediğinde kapatıyorlar.Ama 2-3 kere kabin kontrölü gerekiyor.Kurallar umurlarında değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000