21 Nisan 2014, Pazartesi 12:02:35

THY UÇAĞI HAVALANAMADI!

Türk Hava Yolları'nın Barselona-İstanbul seferini yapması planlanan uçağın kalkışına izin verilmeyince yolcular saatlerce beklemek zorunda kaldı.
  • Uçacak olan yolcular işkenceye hazırım gerçeğiyle uçuş yapıyor. Özellikle frankfurt, charles de gaulle, roma, brüksel ve ispanya havaalanlarında bu gerçek %100 oluyor.
  • Motor arızası ve kapı kapanmıyormuş.... Art niyet arayanlara duyurulur.... Bir de izin mi verilecekti.... Can taşıyor...
  • Herzamanki gibi SAFA denetçileri uçağı yetersiz bulmuştur:)
  • Asıl yolcuların NV gibi bir uçağa bindirilmesi yazık.

Dün akşam saat 17:40′ta Barselona’dan havalanması beklenen TK1856 sefer sayılı THY uçağına İspanyol yetkililer ‘uçmaya elverişli değildir’ gerekçesiyle izin vermeyince yolcular yaklaşık 5 saat beklemek zorunda kaldı.

SAATLERCE BEKLEDİLER!

Uluslararası krize neden olan olay dün akşam saatlerinde İspanya’da Barselona Havalimanı’nda meydana geldi. Saat 17:40′ta istanbul’a hareket etmesi planlanan TK1856 sayılı THY uçağına İspanyol yetkililer uçuş izni vermedi. Uçaktaki yerlerini alan yolcuların ısrarlı sorularına cevap veremeyen THY ekibinin uzun soluklu görüşmeleri de fayda vermedi.

Yaklaşık 5 saat süren görüşmelere rağmen İspanyol yetkililer THY uçağının havalanmasına izin vermedi. Bunun üzerine yolcular gece yarısı tahliye edilerek başka bir uçakla İstanbul’a gönderildi.

THY tarafından yaşanan kriz için henüz resmi bir açıklama yapılmazken Barselona’da kalan uçağın bugün 14:15'te havalanacağı öğrenildi.

(Sözcü)

THY UÇAĞI HAVALANAMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Uçacak olan yolcular işkenceye hazırım gerçeğiyle uçuş yapıyor. Özellikle frankfurt, charles de gaulle, roma, brüksel ve ispanya havaalanlarında bu gerçek %100 oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Motor arızası ve kapı kapanmıyormuş.... Art niyet arayanlara duyurulur.... Bir de izin mi verilecekti.... Can taşıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAFA ~ 4 yıl önce
Herzamanki gibi SAFA denetçileri uçağı yetersiz bulmuştur:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Asıl yolcuların NV gibi bir uçağa bindirilmesi yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000