12 Ocak 2013, Cumartesi 23:12:47

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Frankfurt seferini yapan TK1593 sefer sayılı uçağı ilginç bir gerekçeyle havadan geri döndü.
  • Hiç bir parttime'in 330-340 ve 777 sertifikası yok. Part timelari o kadar güzel takip etmissin ki keske bunuda takip etseydin anacim. İste senin kafada bu kadar çalışıyor. Ben parttime arkadaslarımdan cok memnunum. Cokda güzel çalışıyorlar. Helal olsun umarım en kısa zamanda hakettikleri paraları alırlar.
  • Bu bandın nasıl dışarıda kaldığını anlatabilen bir tane yorum yok. Ana yatağı uçağın iç tarafında ve kapının diğer tarafına çekilerek takılan bu makaralı band. kapı kapatılırken yerinden çıkarılarak makaraya geri sarılması gerekirken, makaraya sarılmamış kısmı nasıl oluyor da dışarıda kalıyor. Makaraya sarılmayan kısmı, kapı kapanırken rüzgardan dışarıda kalmışsa eğer, dışarıda sallanan uç km tarafından görülebilir miydi?
  • Arkadaşlar Airbus uçaklarında kapı güvenlik bandlarının ucu metal değildir,.kumaş turu bir banttır. bunun uçağın gövdesine zarar vermesi söz konusu değildir.ve uçağın geri çağrılmasını gerektirecek bir olay değildir. ses yapması gayet normal.tabiki bunun içerde kalması ve kapıyı kapatan arkadaşın dikkat etmesi gerekirdi.
  • Uçağın takoz almadan motor çalıştırmadan önce harici kontrolünü yapan nasıl kontrol etmiş?O kadar kişi dışarıda o bandı nasıl görmemiş?Pilot , Harekatçı, kargo yüklemecileri tebrik ederim. ikram, ekip gelmeden yüklenmiş oluyor bildiğim kadarı ile, ekipte kapıyı kapatıyor gelince sanıyorum.1 saat kimse görmemiş görende uyarmamış.

İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere saat 15.20'de Atatürk Havalimanı'ndan havalanan TC-JNI tescilli Airbus 330 tipi uçak, kalkıştan hemen sonra geri döndü. İkram sırasında yolcuların veya kabin ekibinin düşmemesi için uyarı amacıyla kapıya çekilen güvenlik bandının bir bölümünün kapı kapandıktan sonra dışarıda kalması üzerine uçağın kaptan pilotunun geri dönme kararı aldığı kaydedildi.

Uçuş sırasında uçağın gövdesine vurarak ses yaptığı kaydedilen güvenlik bandının çıkarılması için kaptan pilotun Atatürk Havalimanı'na indiği bildirildi.

Bandın söküldüğü uçak yakıt ikmalinden sonra yeniden havalandı.

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Km ye cevap ~ 6 yıl önce
Hiç bir parttime'in 330-340 ve 777 sertifikası yok. Part timelari o kadar güzel takip etmissin ki keske bunuda takip etseydin anacim. İste senin kafada bu kadar çalışıyor. Ben parttime arkadaslarımdan cok memnunum. Cokda güzel çalışıyorlar. Helal olsun umarım en kısa zamanda hakettikleri paraları alırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben anlamadım ~ 6 yıl önce
Bu bandın nasıl dışarıda kaldığını anlatabilen bir tane yorum yok. Ana yatağı uçağın iç tarafında ve kapının diğer tarafına çekilerek takılan bu makaralı band. kapı kapatılırken yerinden çıkarılarak makaraya geri sarılması gerekirken, makaraya sarılmamış kısmı nasıl oluyor da dışarıda kalıyor. Makaraya sarılmayan kısmı, kapı kapanırken rüzgardan dışarıda kalmışsa eğer, dışarıda sallanan uç km tarafından görülebilir miydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cabin ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar Airbus uçaklarında kapı güvenlik bandlarının ucu metal değildir,.kumaş turu bir banttır. bunun uçağın gövdesine zarar vermesi söz konusu değildir.ve uçağın geri çağrılmasını gerektirecek bir olay değildir. ses yapması gayet normal.tabiki bunun içerde kalması ve kapıyı kapatan arkadaşın dikkat etmesi gerekirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbas ~ 6 yıl önce
Airbas THY'e ucak satarken band uclarindaki metalleri cikaripta satiyor zaten, bu gibi hatalarin buyuk felaketlere donusmesini onlemek icin.
. ~ 6 yıl önce
Uçağın takoz almadan motor çalıştırmadan önce harici kontrolünü yapan nasıl kontrol etmiş?O kadar kişi dışarıda o bandı nasıl görmemiş?Pilot , Harekatçı, kargo yüklemecileri tebrik ederim. ikram, ekip gelmeden yüklenmiş oluyor bildiğim kadarı ile, ekipte kapıyı kapatıyor gelince sanıyorum.1 saat kimse görmemiş görende uyarmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000