01 Ocak 2012, Pazar 16:50:23

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Karaçi seferini yapan yolcu uçağı hidrolik arızası nedeniyle geri döndü...
  • şu 330lardan çok çektik be kardeşim
  • nasıl yatış güzel mi?..uçaklar patırpatır dökülüyor...teknik olmuş emekli yığınağı..fos hemde ne fos
  • yatıyor bu teknisyenler sürekli...
  • Hocam haklısın valla, yazdığın şeyin espri olduğunu bile anlayamayacak, hatta düşünemeyecek, ve üstüne bir de yorumlayamayacak kadar birbirine nefret ve kin dolu insanlarla birlikte yaşıyoruz artık... Önce okuduğunuzu anlayın, sonra da yorum yapın hanımlar/beyler... Herkese saygılar, sevgiler... (Not: Bu arada yorumun doğrudur/yanlıştır orasına karışmam)
Türk Hava Yolları'na ait TK708 sefer sayılı Airbus A332 tipi yolcu uçağı, kalkışından bir süre sonra hidrolik arızası nedeniyle İstanbul'a geri döndü. 

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; dün gece tarifeli kalkışını sorunsuz olarak gerçekleştiren THY uçağının kaptan pilotu, kısa bir süre sonra havada Atatürk Havalimanı kulesi ile irtibata geçerek geri döneceği bilgisini verdi. İniş iznini alan kokpit ekibi Atatürk Havalimanı'na geri döndü. Yolcuları tahliye edilen uçak bakıma alınırken, yolcular da bekleme salonuna yönlendirildi. 
 
Bakıma alınan uçakta hidrolik arıza tespit edildi.
 
Tarifeli kalkışı 00:30 olan uçak, bakımının tamamlanmasının ardından 8 saat rötarlı olarak tekrar havalandı. 08:56'da Atatürk Havalimanı'ndan ikinci kez kalkış yapan THY uçağı, Jinnah Havalimanı'na inişini 8 saat rötarlı olarak gerçekleştirdi. 
 
İstanbul'a geri dönerek arızası giderilen THY uçağı, yerel saatle saat 16:54'de Pakistan'ın Karaçi Jinnah Havalimanı'na sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.

©AirportHaber
THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 6 yıl önce
şu 330lardan çok çektik be kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
nasıl yatış güzel mi?..uçaklar patırpatır dökülüyor...teknik olmuş emekli yığınağı..fos hemde ne fos

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yatıyor bu teknisyenler sürekli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hocam haklısın valla, yazdığın şeyin espri olduğunu bile anlayamayacak, hatta düşünemeyecek, ve üstüne bir de yorumlayamayacak kadar birbirine nefret ve kin dolu insanlarla birlikte yaşıyoruz artık... Önce okuduğunuzu anlayın, sonra da yorum yapın hanımlar/beyler... Herkese saygılar, sevgiler... (Not: Bu arada yorumun doğrudur/yanlıştır orasına karışmam)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000