09 Temmuz 2009, Perşembe 15:22:49

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Casablanca seferini yapan Airbus 340 tipi uçağı motor arızası yüzünden kalkıştan sonra Atatürk Havalimanı’na geri döndü.
  • lele ne denk geldi acaba.
  • bana bir kere airbus 340 denk gelmisti.istanbul-viyana seferinde-tc-jdj istanbul ucagi.bayagi güzel bir ucakti.
  • Bizde Erzuruma A-340 bekliyoruz. Erzurumlu
  • tabiki her uçakta arıza yaşanabilir. her şirkette de olabilir. Ama THY de bunlar gayet çoğalmaya başladı. Eski ve deneyimli bütün teknikerleri çıkarıp yerine yenilerini aldılar. Bunu niye yaptılar bilmiyorum ama sonuçları ortada. bu okuduğumuz sadece bir tanesi.

İstanbul’dan Fas’ın Casablanca kentine gitmek üzere havalanan TK 1127 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı arızalandı. İçinde 223 yolcusu bulunan TC-JIK kuyruk tescilli ‘Kaş’ adlı uçağın motorlarından birinde kalkıştan kısa süre sonra arıza meydana geldi. Uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı’na dönme kararı aldı. Uçak yaklaşık bir saat sonra Atatürk Havalimanı’na indi.

Airbus 340 tipi uçak bakım için hangara çekilirken İstanbul-Casablanca seferine Airbus 330 tipi bir başka uçak tahsis edildi. 

©AirportHaber.com

THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 9 yıl önce
lele ne denk geldi acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bana bir kere airbus 340 denk gelmisti.istanbul-viyana seferinde-tc-jdj istanbul ucagi.bayagi güzel bir ucakti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bizde Erzuruma A-340 bekliyoruz. Erzurumlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
tabiki her uçakta arıza yaşanabilir. her şirkette de olabilir. Ama THY de bunlar gayet çoğalmaya başladı. Eski ve deneyimli bütün teknikerleri çıkarıp yerine yenilerini aldılar. Bunu niye yaptılar bilmiyorum ama sonuçları ortada. bu okuduğumuz sadece bir tanesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000