04 Mayıs 2013, Cumartesi 23:29:25

THY UÇAĞI FRANKFURT'TAN KARGO KOLU AÇIK GELDİ

Türk Hava Yolları’nın (THY) Frankfurt - İstanbul seferini yapan uçağı İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra kargo kapağı kolunun açık olduğu anlaşıldı.
  • Thy de sonzamanlarda cok büyük sorumsuzluklar yasaniyor normaldegil grevyapmali degil isini yapmali öncelikle.
  • olayi bilmeden konusma ucak park pozisyonuna girdigi andan beri bu sekilde acikti bunun ilgili pozisyonlarda bulunan arkadaslarda kamera goruntuleri vardir ve akrkadaslar ucak direk hangara gitmedi ucak altinda kontroller yapilip ammana gonderildi aorport habere duyurulur
  • Kardesim bu kadar gayrıiddilik omaz.kaptan dc-10 hadisesini duymamış zannedersm.ben yonetimdekilerden biri olsam kaptana 140 kişinin hayatını n bu kadar ucuz mu oldugunu sorardım. İne de iyi ucuslar
  • Cok ciddi bir durum, gecmis olsun demek yeter mi bilmem ama buyuk risk. Yinede TGS calisanlari ramak kalayi uygulamis en azindan durumun arastirilip netlige kavusmasi acisindan olumlu diyelim ..

Türk Hava Yolları’nın ait TK1592 sefer sayılı TC –JPR kuyruk tescilli Airbus 320 tipi uçağı bugün saat 16.10’da Frankfurt’tan 140 yolcusuyla havalanmak üzere iken uçağın pilotu kokpitte kargo kapağı kolunun sinyal ikazı verdiğini gördü.

Kaptan pilot, durumu uçağa hizmet veren Fraport’un harekat görevlisine bildirdi. Görevli bir sorun olmadığını belirtince, uçağın kaptan pilotu yanlış ikaz olduğunu düşünerek kalkışına devam etti.

Frankfurt’tan İstanbul’a sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştiren uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı’na inince durum Turkish Ground Services (TGS) yetkilileri tarafından fark edildi ve uçağın kapak kolunun açık şekilde geldiği anlaşıldı. Daha sonra uçak THY Teknik hangarında bakıma alındı. (Hürriyet)

THY UÇAĞI FRANKFURT'TAN KARGO KOLU AÇIK GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Bulut ~ 5 yıl önce
Thy de sonzamanlarda cok büyük sorumsuzluklar yasaniyor normaldegil grevyapmali degil isini yapmali öncelikle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilgisiz kardesime ~ 5 yıl önce
olayi bilmeden konusma ucak park pozisyonuna girdigi andan beri bu sekilde acikti bunun ilgili pozisyonlarda bulunan arkadaslarda kamera goruntuleri vardir ve akrkadaslar ucak direk hangara gitmedi ucak altinda kontroller yapilip ammana gonderildi aorport habere duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arı ~ 5 yıl önce
Kardesim bu kadar gayrıiddilik omaz.kaptan dc-10 hadisesini duymamış zannedersm.ben yonetimdekilerden biri olsam kaptana 140 kişinin hayatını n bu kadar ucuz mu oldugunu sorardım. İne de iyi ucuslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vecihi ~ 5 yıl önce
Cok ciddi bir durum, gecmis olsun demek yeter mi bilmem ama buyuk risk. Yinede TGS calisanlari ramak kalayi uygulamis en azindan durumun arastirilip netlige kavusmasi acisindan olumlu diyelim ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000