05 Mart 2015, Perşembe 13:48:07

THY UÇAĞI ÇIKARILAMADI

Nepal’de pistten çıkan Türk Hava Yolları uçağı pistten çıkarılamadı. Havaalanı pistinin büyük bölümü notamlandı, Nepal THY’ye ‘uçağı siz kurtarın’ dedi.
  • Allah şirketimize ve Sivil havacılığımıza zeval vermesin.Geçmiş olsun.Bu nazar boncuğu olsun.
  • ŞARTLARI TUTUPTA LAYIK OLANLAR terfi görmeli buyurmuşsunuz. Yani bu güne kadar üst tipe geçen veya kaptan olarak terfi eden yüzlerce insan şartları tutup layık olmadan terfi ettiler anlamı çıkar ki bu ifadeniz en hafif tabirle edepsizlik. Terfi eden herkes sartları tuttugu ve egitimlerde basarili oldugu icin terfi ediyor. Sizde THY ye direk kaptan olarak girerken denemeye tabi tutulmadınız mı? Yoksa THY layık olmadığınız halde sizide mi aldı? Sinyaline sacmalıği demişsiniz de saçmalamışsınız zira bütün şirketlerde var. Ama davanız başka!! Direk kaptan gel 2-3 sene olmadan hooop yıllardır bu şirkete emek verenlerin önüne geç, olmadı türlü ayak oyunları türlü fırıldaklar çevir hooop üst tipe yüzlerce insanı zıplayarak geç.... Sonra yapılan adaletsizliği ses çıkaranlar için 'Mırın kırın edenlere işine geliyorsa denmeli' diyerek edepsizliğin doruğuna çık. '3-5 senelik uçunun kaptan olarak üst tipte ne işi var diyerek' birde yalan kat ki katmerli olsun.
  • Thy ikramlari ile ovunecegine yolcularinin guvenligine onem vermesi ile ovunmesinin zamani geldi de geciyor. Inme kardesim baska havaalanina yönlen. Ben sahsen karni tok ve mutlu bir ölü yolcu olacagima karni aç ve mutsuz fakat yasayan bir yolcu olmayi tercih ederim.
  • Böyle olaylardan sonra önce pilotlarının tecrübesine bakılır demişsiniz. Yok ucus saati yok tipte tecrube falan filan. Tabiki onlarada bakilir ama rutin kagıt kurek isleri icin. "Ahanda bak tipte ucusu azmış gordunuzmu kaza bu yuzden olmus demek icin degil". Pilot denilen adam anasinin karnindan 737 ci 777 ci a330 cu olarak dogmuyor. O zaman herhangi bir pilot yeni tipe basladiginda o ucagı düşürmesi muhtemel anlamı çıkar ki ne zırvalıyor bu diye sorarlar. Ne alakası var nereden uydurdunuz? Varsa bir yazılı dokuman, kaynak çıkar be birader öyle totoştan sallamakla olmaz dimi.

Nepal’de pistten çıkan Türk Hava Yolları uçağı pistten çıkarılamadı. Havaalanı pistinin büyük bölümü notamlandı, Nepal THY’ye  ‘uçağı siz kurtarın’ dedi.

Türk Hava Yolları’nın Katmandu’da pistten çıkan uçağı, olayın üzerinden saatler geçmesine rağmen halen pist dışına çekilemedi. Nepal yetkilileri, TC-JOC tescilli Airbus 330 tipi uçağı pist dışına çekebilmek için yeterli ekipman olmadığını THY’ye iletti. Bunun üzerine THY, Türk Silahlı Kuvvetleri ile bağlantıya geçerek Türkiye’den teknik ekipman gönderilmesi için iki adet C-130 tipi nakliye uçağı talep etti. THY’nin hazırlıkları sürerken Hindistan Hava Kuvvetleri, gerekli ekipmanları askeri nakliye uçağıyla Nepal’e ulaştırma görevini üstlendi. Uçağın saplandığı bölgeden kurtarılması için gerekli ekipmanların bölgeye ulaştırıldığı kaydedilirken henüz pist açık hale getirilemedi.

THY, dün yapılması gereken İstanbul-Katmandu seferini pist kapalı olduğu için gerçekleştiremedi. Bu uçağın yolcuları otellere alındı. Tribhuvan Havalimanı’nın bin 500 metresinin notamlandığı belirtilirken diğer uçakların da iniş kalkış yapamadıkları kaydedildi.

©Airporthaber.com

THY UÇAĞI ÇIKARILAMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (109)

quit ~ 3 yıl önce
Allah şirketimize ve Sivil havacılığımıza zeval vermesin.Geçmiş olsun.Bu nazar boncuğu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
read and do ya ~ 3 yıl önce
ŞARTLARI TUTUPTA LAYIK OLANLAR terfi görmeli buyurmuşsunuz. Yani bu güne kadar üst tipe geçen veya kaptan olarak terfi eden yüzlerce insan şartları tutup layık olmadan terfi ettiler anlamı çıkar ki bu ifadeniz en hafif tabirle edepsizlik. Terfi eden herkes sartları tuttugu ve egitimlerde basarili oldugu icin terfi ediyor. Sizde THY ye direk kaptan olarak girerken denemeye tabi tutulmadınız mı? Yoksa THY layık olmadığınız halde sizide mi aldı? Sinyaline sacmalıği demişsiniz de saçmalamışsınız zira bütün şirketlerde var. Ama davanız başka!! Direk kaptan gel 2-3 sene olmadan hooop yıllardır bu şirkete emek verenlerin önüne geç, olmadı türlü ayak oyunları türlü fırıldaklar çevir hooop üst tipe yüzlerce insanı zıplayarak geç.... Sonra yapılan adaletsizliği ses çıkaranlar için 'Mırın kırın edenlere işine geliyorsa denmeli' diyerek edepsizliğin doruğuna çık. '3-5 senelik uçunun kaptan olarak üst tipte ne işi var diyerek' birde yalan kat ki katmerli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Safety first ~ 3 yıl önce
Thy ikramlari ile ovunecegine yolcularinin guvenligine onem vermesi ile ovunmesinin zamani geldi de geciyor. Inme kardesim baska havaalanina yönlen. Ben sahsen karni tok ve mutlu bir ölü yolcu olacagima karni aç ve mutsuz fakat yasayan bir yolcu olmayi tercih ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tecrübe ye ~ 3 yıl önce
Böyle olaylardan sonra önce pilotlarının tecrübesine bakılır demişsiniz. Yok ucus saati yok tipte tecrube falan filan. Tabiki onlarada bakilir ama rutin kagıt kurek isleri icin. "Ahanda bak tipte ucusu azmış gordunuzmu kaza bu yuzden olmus demek icin degil". Pilot denilen adam anasinin karnindan 737 ci 777 ci a330 cu olarak dogmuyor. O zaman herhangi bir pilot yeni tipe basladiginda o ucagı düşürmesi muhtemel anlamı çıkar ki ne zırvalıyor bu diye sorarlar. Ne alakası var nereden uydurdunuz? Varsa bir yazılı dokuman, kaynak çıkar be birader öyle totoştan sallamakla olmaz dimi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000