29 Mart 2015, Pazar 12:11:26

THY UÇAĞI 'C-4' YÜZÜNDEN GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Tokyo seferini yapmak üzere hareket eden uçak, tuvaletinde tespit edilen "C-4 kargo" yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı'na döndü. Yolcuları terminale alınarak, bomba prosedürü uygulanan uçakta herhangi bir bulguya rastlanılmadı.
  • Hostescikler rumuzlu arkadasim, boyle cahil yorum yapacagina keske yapmasaymissin. Zira kalkis sonrasi tuvaleti kullanan bir yolcu tarafindan daha sonra yazilmis olma ihtimali hic mi aklina gelmedi? Ben sana sapsal bile demem hafif kalir.
  • HESAPTA GÜVENLİĞİN TAVAN YAPTIĞI THY DE BU NASIL OLUR.YOLCU ALIMI ÖNCESİ WC VE CABIN KONTROL YAPILIYOR HESAPTA.BU ŞAPŞALLAR NEREYE BAKIYOR.HAVADA MI FARKETTİNİZ.YAZIK MİLLETİMİN PARACIKLARINA...
  • Kargoyla alakali bir terim ya da kod gibi bir sey görmüştüm kargo paletinin üstünde miydi neydi. Var mi bi bilen bizi aydınlatacak bu konuyla alakalı ? Bu haberden bagimsiz olarak.
  • Bazı insanların kafayı bulması için oturup bir büyük bitirmelerine gerek yok aslında. Bunlara bir meyvedeki alkol ile bile kafayı bulabiliyor. İlginç tarafı bu tür insanlara hep hiperaktif insanların yoğun olduğu şehirlerde daha çok rastlanıyor. Allah akıl fikir dağıtırken bunlar hangi kapı arkasına saklandılar acaba? N'oldu şimdi bu yazıyı yazan maceraperest arkadaş hayatının romanına yetecek kadar malzeme topladı mı dersiniz? Onca yolcu çektikleri çile bir yana işinden gücünden oldu. Düşünsenize adamın babası ağır hasta son bir görmek için bilet alıp uçağa gidiyor, uçak ise bir meczup yüzünden 20 saat rötar yapıyor. Baba da oğlunu dünya gözü ile son kez göremiyor. Olamaz mı? Oturun insanların hikayelerini dinleyin bal gibi de olabiliyor. İnanç var ise vebali hesaplayın...

*Güncellendi | Türk Hava Yolları'nın TK52 sefer sayılı Boeing B777-300ER tipi uçağı, Tokyo Narita Havalimanı'na gitmek üzere gece 01.30'da Atatürk Havalimanı'ndan hareket etti.

B777-300ER tipi uçak, kalkış yaptıktan bir süre sonra, kabin ekipleri uçağın tuvalet kapısında "C-4 kargo" şeklinde bir yazı gördü. Durumu, uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı'na dönme kararı aldı.

Uçak, Karadeniz hava sahasından dönerek saat 04.30'da Atatürk Havalimanı'na indi. Açığa çekilen ve bomba prosedürün uygulandığı uçaktaki yolcular terminale alındı.

Polis ekipleri uçağın kabin ve kargo bölümünde bazı incelemelerde bulundu. Aprona getirilen mobil x-ray cihazıyla valizler tek tek arandı. Uçaktaki aramalarda herhangi bir bulguya rastlanılmadı. Tokyo'ya seferin ise akşam saatlerinde yapılacağı bildirildi.

THY UÇAĞI 'C-4' YÜZÜNDEN GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hostescikler rumuzlu arkadasim, boyle cahil yorum yapacagina keske yapmasaymissin. Zira kalkis sonrasi tuvaleti kullanan bir yolcu tarafindan daha sonra yazilmis olma ihtimali hic mi aklina gelmedi? Ben sana sapsal bile demem hafif kalir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HOSTESCİKLER ~ 3 yıl önce
HESAPTA GÜVENLİĞİN TAVAN YAPTIĞI THY DE BU NASIL OLUR.YOLCU ALIMI ÖNCESİ WC VE CABIN KONTROL YAPILIYOR HESAPTA.BU ŞAPŞALLAR NEREYE BAKIYOR.HAVADA MI FARKETTİNİZ.YAZIK MİLLETİMİN PARACIKLARINA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kargoyla alakali bir terim ya da kod gibi bir sey görmüştüm kargo paletinin üstünde miydi neydi. Var mi bi bilen bizi aydınlatacak bu konuyla alakalı ? Bu haberden bagimsiz olarak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maceraperest ~ 3 yıl önce
Bazı insanların kafayı bulması için oturup bir büyük bitirmelerine gerek yok aslında. Bunlara bir meyvedeki alkol ile bile kafayı bulabiliyor. İlginç tarafı bu tür insanlara hep hiperaktif insanların yoğun olduğu şehirlerde daha çok rastlanıyor. Allah akıl fikir dağıtırken bunlar hangi kapı arkasına saklandılar acaba? N'oldu şimdi bu yazıyı yazan maceraperest arkadaş hayatının romanına yetecek kadar malzeme topladı mı dersiniz? Onca yolcu çektikleri çile bir yana işinden gücünden oldu. Düşünsenize adamın babası ağır hasta son bir görmek için bilet alıp uçağa gidiyor, uçak ise bir meczup yüzünden 20 saat rötar yapıyor. Baba da oğlunu dünya gözü ile son kez göremiyor. Olamaz mı? Oturun insanların hikayelerini dinleyin bal gibi de olabiliyor. İnanç var ise vebali hesaplayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000