14 Şubat 2017, Salı 22:38:12

THY uçağı büyük tehlike atlattı

İsrail'in başkenti Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'ndan kalkışa hazırlanan THY uçağı ile inişteki Easyjet uçağı çarpışma tehlikesi yaşadı.
  • talimatı yanlış anlayan bir kokpit ekibi bunun hesabını nasıl verecekler çok merak ediyorum çok oyuncağımı bu anlamadıysan please say again demek çok zor heralde.
  • Birileri sansasyonel sekilde THY ustunden Turkiyemize tuzak kuruyor. Eyyyy Pensilvanya,,,,,,,,,,,,
  • Şu torpilli ve asker eleştirisi yapanlar gidin başka yerde çalışın lan. Babalar öyle büyük görüyor ki kendilerini, sanırsın Boeing-e model üretmekte danışmanlık yapıyor. Gidin olum gidin katarda çalışın. Bencil, terbiyesiz ve ahlâk yoksunusuz. Hatta her boarding sırasında bir posta dayaklıksınız.
  • Ne kadar bostan bi sektör bu havacılık sektörü, sektörün suçu yok A dan z y ye,en tabandan en tavana 100 de 90 oranında herkes berbat,! Çok büyük paralar dönmesi bu işi yapanların işini çok iyi yaptığı anlamına gelmiyor, sektörün suçu yok bildiğiniz 2 ayaklı yaratıklar sektörü bu hale getiriyor, kendini bi boka zannedenler inşallah bu yorumumu okur

Berlin-Tel Aviv seferini yapan Easyjet'e ait Airbus 320 tipi uçak ile Tel Aviv'den İstanbul'a gelmek için kalkışa hazırlanan TK 795 sefer sayıl Airbus 321 tipi THY uçağının çarpışmasına metreler kaldı, facia son anda önledi.

İddiaya göre, THY uçağ kalkış için piste doğru ilerlemeye başladı. Bu sırada Easyjet uçağı havalianına iniş için alçalmaya devam etti. Kule, THYuçağına beklemesi talimatı verdi. Ancak THYuçağı talimatı yanlış anladı ve piste doğru ilerledi.

İki uçak birbirine 1000 feet (300 metre) yaklaştı. Easyjet uçağı pisti pas geçti. Çarpışma son anda önlenirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 
THY uçağı büyük tehlike atlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (113)

boşver ismi ~ 1 yıl önce
talimatı yanlış anlayan bir kokpit ekibi bunun hesabını nasıl verecekler çok merak ediyorum çok oyuncağımı bu anlamadıysan please say again demek çok zor heralde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 1 yıl önce
Malesef THY ve diger sirketlerde Ingilizceleri cok zayif olan arkadaslar ucuyor hele hele Level 4 dedigin.. Hepsi ezbere.. Flight Deck (COCKPIT) dediginiz yerde en azindan LEVEL 6 birisi olmasi lazim.. Bunu halen THY anlamiyor.. Ama bir gun KAZA olunca anlayacaklar.. Allah gostermesin..
Ust Akil ~ 1 yıl önce
Birileri sansasyonel sekilde THY ustunden Turkiyemize tuzak kuruyor. Eyyyy Pensilvanya,,,,,,,,,,,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimmisim yok! ~ 1 yıl önce
Şu torpilli ve asker eleştirisi yapanlar gidin başka yerde çalışın lan. Babalar öyle büyük görüyor ki kendilerini, sanırsın Boeing-e model üretmekte danışmanlık yapıyor. Gidin olum gidin katarda çalışın. Bencil, terbiyesiz ve ahlâk yoksunusuz. Hatta her boarding sırasında bir posta dayaklıksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nkbk ~ 1 yıl önce
Ne kadar bostan bi sektör bu havacılık sektörü, sektörün suçu yok A dan z y ye,en tabandan en tavana 100 de 90 oranında herkes berbat,! Çok büyük paralar dönmesi bu işi yapanların işini çok iyi yaptığı anlamına gelmiyor, sektörün suçu yok bildiğiniz 2 ayaklı yaratıklar sektörü bu hale getiriyor, kendini bi boka zannedenler inşallah bu yorumumu okur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000