16 Ağustos 2009, Pazar 21:55:58

THY UÇAĞI BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Türk Havayolları’nın Zürih İstanbul seferini yapan uçağı, Atatürk Havalimanı’na inişe geçtiği sırada büyük tehlike atlattı. İşte yürekleri ağza getiren olayın ayrıntıları.
  • uçak+yolcusu gelir ortalama 60 ton,amsterdam a da gerekir ortalama 10 ton yakıt, topla 70 ton.737 maksimum kaçla iner 66 ton, ne kadar fark var, 4 ton, yani 4000 kilo.dakkada 40 kilodan eder sana 100 dakka yani 1 buçuk saat.gerisini siz varın düşünün:))))
  • Basimizdakiler yapamiyor, bari ben konuya geri dondurmeye calisayim. Overweght MTOW ile ilgili degil, yani ucak yeni kalkmis, AMS gidecek yakiti var, ama inmek durumunda. Ama inis takimlari bu yukle inmeyi kaldiramiyabilir, onun icin bazi ucaklar yakit bosaltirlar deniz ustunde filan sonra inerler. Yakit bosatlma sistemleri yok ise, bir iki saat ucup yakit harcayip inerler ki, inis takimlarina zarar gelmesin diye. 737lerde bu sistem yok. O zaman nasil inmis, biraz yakit tuketip mi inmis? Yok overweight inmis ise inis takimlari ne durumda insanlar bunu ogrentmek istiyor.
  • ya corumlu sen turkceyi daha dogru duzgun konusamiyosun ingilizcen nasil kim bilir ... torkish fayf hevi radi for disent arkadas yaw diemi kousuyon ???
  • Helal sana Çorumlu, konuyu nasıl da dağıttın, millet olaya değil senin yorumuna yorum yapar duruma gelmiş. Bunu tüm yorumları okuyunca anlıyor insan.

Türk Havayolları’nın Boeing 737-800 tipi uçağı Zürih-İstanbul seferini gerçekleştirirken büyük tehlike atlattı. İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişe geçen yolcu dolu uçak leylek sürüsüne çarptı. Her iki motoruna da leylek giren Türk Havayolları uçağı Atatürk Havalimanı’na sorunsuz inmeyi başardı.

 

Uçak Atatürk Havalimanı’na iner inmez hemen teknik bakım hangarına çekildi. Yapılan ilk incelemede iki motorunda da büyük hasar olduğu görüldü. Uçağın motoruna yapılacak olan teknik incelemeden sonra ne kadar hasar aldığı ortaya çıkacak.

 

Öte yandan Türk Havayolları’nın İstanbul-Amsterdam seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan kalkışa geçtiği sırada kuyruğunu çarptı. Boeing 737-800 tipi uçağın pilotu kuyruk çarpmasından sonra hasarın büyük olabileceğini düşünerek Atatürk Havalimanı’na teknik iniş yaptığı, ancak yapılan incelemeden sonra hasarın olmadığı anlaşılması üzerine uçağın tekrar Amsterdam’a gitmek üzere hareket ettiği bildirildi.

 

 

AirportHaber.Com

THY UÇAĞI BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 9 yıl önce
uçak+yolcusu gelir ortalama 60 ton,amsterdam a da gerekir ortalama 10 ton yakıt, topla 70 ton.737 maksimum kaçla iner 66 ton, ne kadar fark var, 4 ton, yani 4000 kilo.dakkada 40 kilodan eder sana 100 dakka yani 1 buçuk saat.gerisini siz varın düşünün:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Basimizdakiler yapamiyor, bari ben konuya geri dondurmeye calisayim. Overweght MTOW ile ilgili degil, yani ucak yeni kalkmis, AMS gidecek yakiti var, ama inmek durumunda. Ama inis takimlari bu yukle inmeyi kaldiramiyabilir, onun icin bazi ucaklar yakit bosaltirlar deniz ustunde filan sonra inerler. Yakit bosatlma sistemleri yok ise, bir iki saat ucup yakit harcayip inerler ki, inis takimlarina zarar gelmesin diye. 737lerde bu sistem yok. O zaman nasil inmis, biraz yakit tuketip mi inmis? Yok overweight inmis ise inis takimlari ne durumda insanlar bunu ogrentmek istiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ya corumlu sen turkceyi daha dogru duzgun konusamiyosun ingilizcen nasil kim bilir ... torkish fayf hevi radi for disent arkadas yaw diemi kousuyon ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Helal sana Çorumlu, konuyu nasıl da dağıttın, millet olaya değil senin yorumuna yorum yapar duruma gelmiş. Bunu tüm yorumları okuyunca anlıyor insan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000