28 Haziran 2017, Çarşamba 11:25:03

THY uçağı Atatürk Havalimanı'na geri döndü

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-İzmir seferini yapan yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra Atatürk Havalimanı'na geri döndü.
  • 737 de yakıt boşaltma diye bir şey yok sevgili editör
  • Arkaşlar uçak 5000 ft altitude + Full throttle + full flaps + full air brake + gears down + Kuyruk dümeni full sağ/sol yağ yolcu varken olurmu karadenize jet skid hızıyla boşaltırsın rahat ve tatlı iniş yaparsın olut biter hayırlı uşuşlar dilerim.
  • Flight control arızası varmış. Pan pan deklare ettiler ben havadaydım duydum.
  • Bu gibi durumlarda yakıtı en hızlı yakmanın yolu şudur: 5000 ft altitude + Full throttle + full flaps + full air brake + gears down + Kuyruk dümeni full sağ/sol pozisyon + klima açık + kapılar açık ( daha fazla sürtünme için ) Motorların hararet yapması durumunda motorlar sırasıyla 5er dk durdurulur ve tekrar çalıştırılır.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-İzmir seferini yapan yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

TK2318 sefer sayısıyla İzmir'e gidecek Boeing 737-900 tipi yolcu uçağının kokpit ekibi kalkışın hemen ardından uçakta teknik bir arıza tespit etti. Atatürk Havalimanı'na geri dönme kararı alan kaptan pilot, bir süre tur atarak yakıt boşalttı.

Uçak az önce Atatürk Havalimanı'na iniş yaparken, yolcularının tahliyesinin ardından bakıma alınacağı öğrenildi.

©AirportHaber

THY uçağı Atatürk Havalimanı'na geri döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Sikorsky ~ 1 yıl önce
737 de yakıt boşaltma diye bir şey yok sevgili editör

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SARAY MİDYE ~ 1 yıl önce
Arkaşlar uçak 5000 ft altitude + Full throttle + full flaps + full air brake + gears down + Kuyruk dümeni full sağ/sol yağ yolcu varken olurmu karadenize jet skid hızıyla boşaltırsın rahat ve tatlı iniş yaparsın olut biter hayırlı uşuşlar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flight control ~ 1 yıl önce
Flight control arızası varmış. Pan pan deklare ettiler ben havadaydım duydum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 kullanım klavuzu ~ 1 yıl önce
Bu gibi durumlarda yakıtı en hızlı yakmanın yolu şudur: 5000 ft altitude + Full throttle + full flaps + full air brake + gears down + Kuyruk dümeni full sağ/sol pozisyon + klima açık + kapılar açık ( daha fazla sürtünme için ) Motorların hararet yapması durumunda motorlar sırasıyla 5er dk durdurulur ve tekrar çalıştırılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kullanım kılavuzu ~ 1 yıl önce
Akşam akşam güldürdün :D
komik mi ~ 1 yıl önce
dostum 5000 ft te içeride minimum 60 70 yolcun varken kapı açmaktan mı bahesiyorsun?üstelik full flap config ile bide uçağı overstress yüzünden structural damage a sokmaya niyetin var galiba
Ne içiyorsan ~ 1 yıl önce
Bize de ver
Neden ~ 1 yıl önce
Gölün batısından katetmiş, bunlar hep reisi çekemeyenlerin oyunu, reis onay vermiş mi inişe vıdı vıdı dıt dıt

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000