24 Temmuz 2014, Perşembe 09:37:03

THY UÇAĞI YAKIT ALIRKEN ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Türk Hava Yolları uçağını dün Kano Mallam Aminu Uluslararası Havalimanı'nda atlattığı büyük tehlike bölgede bulunanlar tarafından fotoğraflandı.
  • uyuyomu kaptanlar neeci o ucakta prosedürleri uygulamayı biliyorlarda yakıt alınırken teknsyen yoksa ucakta napıolardı acaba kokpıtte ? cay kahve ?
  • adamlar ICAO'ya göre hareket etmiş önlem almış sorun yok işte ne güzel. thy yi batırınca başınız göğe mi erecek? luftansayla yüzbinlik olunca mı rahat edeceksiniz?
  • Yolcu uçaktayken yakıt alımı ancak itfaiye eşliğinde yapılır.
  • Sen bir zahmet o tecrübeyi git kendi kendine kazan, aileni de uçağa kabin ekibi olarak koy. Eee tecrübe tabii arasıra olacak böyle şeyler. 150 yolcu var, tecrübe diyor, karpuz kamyonu mu bu!

Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı yakıt alımı sırasında alev alınca büyük panik yaşandı.

Türk Hava Yolları'nın TK 587 sefer sayılı yolcu uçağı, Kano Mallam Aminu Uluslararası Havalimanı'ndan İstanbul'a hareket etmeden önce yolcularını aldıktan sonra yakıt alımı yaptı.

Yakıt alımı devam ederken bir anda uçağın kanadı alev aldı ve büyük panik yaşandı. Yolcular derhal uçaktan tahliye edilirken itfaiye ekiplerinin zamanında yangına müdahale etmesiyle büyük bir facia atlatılmış oldu. Alev alarak alev topuna dönen yakıt aracı ise THY uçağından uzaklaştırılarak itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yaşanan olay sonrasında yolcuları almak için İstanbul'dan başka bir uçak Nijerya'nın Kano şehrine gönderildi. Ayrıca yaşanan olayla ilgili fotoğraflar uçağın üretici firması Boeing'le de paylaşılarak inceleme başlatıldı.

BÜYÜK BİR FACİANIN SON ANDA ÖNLENDİĞİ OLAYA MÜDAHALE ANI İSE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

THY UÇAĞI YAKIT ALIRKEN ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

ekip ~ 4 yıl önce
uyuyomu kaptanlar neeci o ucakta prosedürleri uygulamayı biliyorlarda yakıt alınırken teknsyen yoksa ucakta napıolardı acaba kokpıtte ? cay kahve ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok artık ~ 4 yıl önce
Yakıt alırken başında dursa, bozuk olan tankeri mi onaracak, yakıt kaçağını mı tıkayacak? Hepi topu iki pilot, Birini tankerin başına koy, diğerini kargolar yüklenirken balans problemi olmasın diye yüklemeye nezaret ettir, bunun walk arround' u var, meteoroloji incelemesi var, boarding' i var. eee, uçağı kim hazırlayacak, kokpite yetkisiz erişimin önüne kim geçecek, yer işletmeciler, harekat uzmanları ne iş yapar. Hepi topu 30-45 dakika ground time. Hangi işin başına kaç pilot koyup uçağı uçuşa hazırlayacaksın. İstersen en kolayı herkesi pilot yap, sorunların hepsi ortadan kalksın olmaz mı? Sen pilotları süpermen zannediyorsun galiba, iş bölümü, profesyonellik nerede? Yönetim her destinasyona atlarken, nokta kontrolü yaparak gizli risk ve tehditleri tesbit etmediğini niye sorgulamıyorsun? Adı üstünde Afrika işte, senden bir adım geride riskli operasyon bölgesi. Tehlikeleri önlemeyi sadece pilotlar üstüne yıkarsan mutlaka olacak olur.
breh ~ 4 yıl önce
adamlar ICAO'ya göre hareket etmiş önlem almış sorun yok işte ne güzel. thy yi batırınca başınız göğe mi erecek? luftansayla yüzbinlik olunca mı rahat edeceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
localizer ~ 4 yıl önce
Yolcu uçaktayken yakıt alımı ancak itfaiye eşliğinde yapılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
"Geçmiş olsun'a" ~ 4 yıl önce
Sen bir zahmet o tecrübeyi git kendi kendine kazan, aileni de uçağa kabin ekibi olarak koy. Eee tecrübe tabii arasıra olacak böyle şeyler. 150 yolcu var, tecrübe diyor, karpuz kamyonu mu bu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amdi top ~ 4 yıl önce
cu demiş ya habomculara kamyonu da bi vida tutuo ucagı da akıllı olun epınızı kovarm die

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000