05 Kasım 2012, Pazartesi 17:10:21

THY UÇAĞI AHL'YE GERİ DÖNDÜ!

THY'nin İstanbul-Hartum seferini yapan kargo uçağı motor arızası sebebiyle Atatürk Havalimanı'na geri döndü...
  • eee globally fosunda bakımı foss bakım olur..havalan geri dön,havalan geri dön....globally fosss kendi titremiş,motoru titrese ne olur ki :))
  • uçağın eskisi olmaz bakımlısı olur diyorsunuz da biraz düşünün o kadar da değil...2011 çıkışlı bir 800 ile 2000 çıkışlı bir 800 arasındaki farkı. C check'den çıkış maliyetlerine bakmanız yeterli. daha yeni uçak her zaman daha iyidir
  • Bu 1092 cn uçak daha Airbusden yeni alindi garantisi yokmu. ?????? Bir televizyon bile alsan garantisi var bakima alirlar. TC-JDR de geldi ama daha ismi yok. herhalde "DICLE" olur A310-200 ler gibi.
  • Uçağın eskiliği değil bakımlı olması önemli. Buda THY de maalesef yok. Tam bir rezalet sergileniyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan TK 6764 sefer sayısıyla Hartum'a gitmek üzere havalanan Turkish Kargo'ya ait TC-JDP kuyruk tescilli uçak motordaki titreme sebebiyle havalimanına geri döndü.

İki numaralı motorda yaşanan vibrasyon sonrası uçak sorunsuz şekilde Atatürk Havalimanı'na inişini gerçekleştirdi. Uçağın teknik kontrolleri yapıldıktan sonra yeniden Hartum'a uçması bekleniyor.

Bu arada Atatürk Havalimanı' pistleri üzerinden biraz önce geçen kuş sürüsü nedeniyle pilotlar zor anlar yaşadı. Kulenin de kalkış ve iniş yapacak pilotlara kuş sürüsü konusunda uyarıda bulunduğu ancak uçuşlarda herhangi bir aksama yaşanmadığı öğrenildi.

THY UÇAĞI AHL'YE GERİ DÖNDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

foss bakım ~ 5 yıl önce
eee globally fosunda bakımı foss bakım olur..havalan geri dön,havalan geri dön....globally fosss kendi titremiş,motoru titrese ne olur ki :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
uçağın eskisi olmaz bakımlısı olur diyorsunuz da biraz düşünün o kadar da değil...2011 çıkışlı bir 800 ile 2000 çıkışlı bir 800 arasındaki farkı. C check'den çıkış maliyetlerine bakmanız yeterli. daha yeni uçak her zaman daha iyidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CENGİZ ~ 5 yıl önce
süper bir yorum olmuş.tebrikler.Gelde bunu eski-yeni uçak farketmez yeter ki bakımlı olsun diyenlere anlat.Öyle olsaydı şu anda göklerde 50-60 yıllık uçaklar hala uçuyor olurdu ve de eski uçaklar kenarda yatmazdı.Eskilerin söylediği bir lafı da unutmamak lazım şöyle ki eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı derlerdi :)
FIRAT ~ 5 yıl önce
Bu 1092 cn uçak daha Airbusden yeni alindi garantisi yokmu. ?????? Bir televizyon bile alsan garantisi var bakima alirlar. TC-JDR de geldi ama daha ismi yok. herhalde "DICLE" olur A310-200 ler gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakım ~ 5 yıl önce
Uçağın eskiliği değil bakımlı olması önemli. Buda THY de maalesef yok. Tam bir rezalet sergileniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:D ~ 5 yıl önce
kardes sen neyden bahsedıyorsun THY nın teknısyenlerı atlas jet ın ucaklarını bıle bakıma alıyo sen rezalet dıyorsun bıseyden haberın yok bos yere yazma ...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000