23 Mayıs 2012, Çarşamba 16:32:45

THY UÇAĞI 1 SAAT MARMARA TURU ATTI

Türk Hava Yolları’nın İstanbul –Washington seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan TC-JDM kuyruk tescilli Airbus A340 tipi yolcu uçağı yaşadığı arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri döndü.
  • tc-jdm - tc-jdj se sözkonusu bunların hepsi normaldir.ucakeskı dıye fılodan cıkartılmaz buna katılıyorum.ama artık gercekten bu ucakalrın mıadı dolmus allah korusun bı kaza kırım oluncamı ucustan alıccaksınız bunları.yapın kargo ucsunlar.hala neden medet umuyosunuz bu ucaklardan.hakeratcı strıng unutmustr dıyen cahıl arkadasa da cevabım su oyle bısey olsa ucak taksı bıle yapamaz arastr ogren oyle yorum yaz.devamhurda hava yolları devam
  • Bu uçağın Marmara denizi üzerinde turlamasını ve alana geri dönüşünü iststatus'tan tesadüfen canlı olarak izlemiştim ve burada herhangi bir bilgi göremeyince pegasus ile ilgili bir arıza haberinin altına THY 7 niye döndü diye sormuştum, bazıları da bu sanki Pegasus'un arızasına nispet yapıyorum gibi algılamışlardı. 2 gün sonra manşetlere çıkmış bu arıza demekki.
  • biz "deli mayk" (JDM) deriz kendisine :) Komiktir aslinda, ucus sirasinda isik oyunlari falan yapar yolcusuna disko havasinda eglenceli ucuslar yapariz ...
  • tekn.k ekibe laf söylemeyin, o iniş takımlarını biz getircez yurt dışından yarın :)

Türk Hava Yolları’nın bu öğlen 13:20’de İstanbul – Washington seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan kalkan TC-JDM kuyruk tescilli uçağının iniş takımları kapanmayınca, pilotlar Yavuz Özsoy, Michail Zafeiris ve Cenk Öztürk havalandıkları meydana geri dönme kararı aldı.

225 yolcusu bulunan “İzmir” isimli TC-JDM kuyruk tescilli, Airbus A340 tipi uçak, Marmara denizi üzerinde yakıt boşalttıktan sonra, 1 saat rötarla Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçağın yapılan bakımların ardından uçamayacağına karar verilerek, TC-JDL kuyruk tescilli Airbus A340 tipi yolcu uçağıyla değiştirildiği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Eylül ayının başlarında TC-JDM kuyruk tescilli A340 yolcu uçağı Hindistan’da bulunan Mumbai Chatrapati Shivaji Uluslarararası Havalimanı’na inişi sırasında pistten çıkmış, uçak uzun bir süre bakıma alınmıştı.

Nisan ayının başlarında tekrar sefere çıkan uçak, birkaç gün sonra da camında meydana gelen çatlak nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri dönmüştü.

TC-JDM kuyruk tescilli uçağın 1996 yılında Türk Hava Yolları filosuna katıldığı öğrenildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY UÇAĞI 1 SAAT MARMARA TURU ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

normaşdır ~ 6 yıl önce
tc-jdm - tc-jdj se sözkonusu bunların hepsi normaldir.ucakeskı dıye fılodan cıkartılmaz buna katılıyorum.ama artık gercekten bu ucakalrın mıadı dolmus allah korusun bı kaza kırım oluncamı ucustan alıccaksınız bunları.yapın kargo ucsunlar.hala neden medet umuyosunuz bu ucaklardan.hakeratcı strıng unutmustr dıyen cahıl arkadasa da cevabım su oyle bısey olsa ucak taksı bıle yapamaz arastr ogren oyle yorum yaz.devamhurda hava yolları devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 6 yıl önce
Bu uçağın Marmara denizi üzerinde turlamasını ve alana geri dönüşünü iststatus'tan tesadüfen canlı olarak izlemiştim ve burada herhangi bir bilgi göremeyince pegasus ile ilgili bir arıza haberinin altına THY 7 niye döndü diye sormuştum, bazıları da bu sanki Pegasus'un arızasına nispet yapıyorum gibi algılamışlardı. 2 gün sonra manşetlere çıkmış bu arıza demekki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kbnmmru ~ 6 yıl önce
biz "deli mayk" (JDM) deriz kendisine :) Komiktir aslinda, ucus sirasinda isik oyunlari falan yapar yolcusuna disko havasinda eglenceli ucuslar yapariz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ekmek parası ~ 6 yıl önce
tekn.k ekibe laf söylemeyin, o iniş takımlarını biz getircez yurt dışından yarın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000