03 Ekim 2012, Çarşamba 09:42:54

THY TÜRKİYE’Yİ EKRANA KİLİTLEYECEK

Türk Hava Yolları’nın bugün bütün gazetelere verdiği ilan merak uyandırdı. Bu akşam saat 21.00’i işaret eden THY’nin sürprizi ne olacak?
  • 4 yıl önceydi playing for change di sanırım organizasyonun ismi. dünyanın bir çok farklı ülkesindeki sokak müzisyenleri "stand by me" yi seslendirdi. yoğun ilgi ve başarı üzerine bir çok farklı şarkı benzer şekilde seslendiril. hatta türkiyeye geçen sene konser için gelen u2 nun solisti bono da bu çalışmalara destek verdi... ve dün gece, tamamen özgünlükten uzak, şoven, safi hamasetden mürekkep global olduğunu idda eden fakat türk milli marşı ile sadece türklere hitap eden ve küresel bir başarı anlatmaya çalışan bir reklam seyrettim. bir şeyide ilk sen yap bir şeyde ilk senin aklına gelsin? orjinal ol taklit olma? tevrat taklidini baş ucu yapanlar bunu anlayamaz.
  • Izmirli arkadasim, hic oldu mu? Bu yaptigin yorum hic havasinda, suyunda yetisen ileri goruslu, anlayisli, mantikli bir insana yarasir mi oldu. Olay verdiginiz hissiyattir, Turk Bayragi gorunce dalgalanan, icinin urpermesidir. Birakalim bu basitlik gibi uzerine dusunulmeden konusulan durumlari. Hissedin, anlayin, anlasilin. Saygilarimla
  • Anlaşılan THY nin Rizeli çalışanları çok beğenmiş. olumlu görüş bildirenler ancak onlardır...
  • Bu ne ya hiç beğenmedim. Milli marşımız bu şekilde kullanılmamalıydı. bizler istiklal marşını duyduğumuz andan itibaren hazır ola geçer tüylerimiz diken diken olur, büyük bir saygıyla dinler ve söyleriz. Bu ne saygısızlık basit bir müzik mi marşımız bu şekilde kullanılmış. Bu kesinlikle Atamıza,Bu muhteşem şiirin şairine ve bestekarına saygısızlıktır..

Türk Hava Yolları, bugün farklı bir reklam çalışmasıyla kamuoyunun karşısına çıktı. ‘ Bu gurur senin bu gurur hepimizin’ vurgusuyla hemen hemen bütün gazetelere tam sayfa ilan veren Türk Hava Yolları, esrarengiz reklam çalışmasıyla merak uyandırdı.


Bu akşam saat 21.00’de tüm televizyon kanallarında öncesinde ise THY’ye ait Facebook sayfasında duyurulacak şeyin ne olduğu merakla beklenirken THY’nin önemli bir başarısını kamuoyuyla paylaşacağı iddia edildi.

Bazı kaynaklar ise dünyaca ünlü basketbol yıldızı Kobe Bryant’ın oynadığı reklam filminin televizyonda dönmeye başlayacağını öne sürdü.

İşte merak uyandıran o reklam filmi:

THY TÜRKİYE’Yİ EKRANA KİLİTLEYECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
4 yıl önceydi playing for change di sanırım organizasyonun ismi. dünyanın bir çok farklı ülkesindeki sokak müzisyenleri "stand by me" yi seslendirdi. yoğun ilgi ve başarı üzerine bir çok farklı şarkı benzer şekilde seslendiril. hatta türkiyeye geçen sene konser için gelen u2 nun solisti bono da bu çalışmalara destek verdi... ve dün gece, tamamen özgünlükten uzak, şoven, safi hamasetden mürekkep global olduğunu idda eden fakat türk milli marşı ile sadece türklere hitap eden ve küresel bir başarı anlatmaya çalışan bir reklam seyrettim. bir şeyide ilk sen yap bir şeyde ilk senin aklına gelsin? orjinal ol taklit olma? tevrat taklidini baş ucu yapanlar bunu anlayamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Izmirli'ye ~ 6 yıl önce
Izmirli arkadasim, hic oldu mu? Bu yaptigin yorum hic havasinda, suyunda yetisen ileri goruslu, anlayisli, mantikli bir insana yarasir mi oldu. Olay verdiginiz hissiyattir, Turk Bayragi gorunce dalgalanan, icinin urpermesidir. Birakalim bu basitlik gibi uzerine dusunulmeden konusulan durumlari. Hissedin, anlayin, anlasilin. Saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Anlaşılan THY nin Rizeli çalışanları çok beğenmiş. olumlu görüş bildirenler ancak onlardır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmirli ~ 6 yıl önce
Bu ne ya hiç beğenmedim. Milli marşımız bu şekilde kullanılmamalıydı. bizler istiklal marşını duyduğumuz andan itibaren hazır ola geçer tüylerimiz diken diken olur, büyük bir saygıyla dinler ve söyleriz. Bu ne saygısızlık basit bir müzik mi marşımız bu şekilde kullanılmış. Bu kesinlikle Atamıza,Bu muhteşem şiirin şairine ve bestekarına saygısızlıktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000