18 Temmuz 2012, Çarşamba 20:07:54

THY TEKNİK'TEN SÜRPRİZ HAMLE...

Dün AirportHaber’in kamuoyuna duyurduğu Türk Hava Yolları’nın personeline avans verdiği haberinin ardından bugün yeni bir gelişme daha yaşandı…
  • habom maaşi ne kadarki
  • habomculardan cok goorduk torpılle gırıp bır halta yaramayan ucak ısı tecrube gerekır para az gelıyomus begenmeyen ceker gıder yerıne gelen cok olur
  • bende haboma girmek için sınava falan giriceem ama askerlik falanda var önümdee sonra pişman olmkatan korkuyorum hobamcı ve teknikten abilerim bi yorumda tavsiyede bulunun :))
  • Enteresan ya çok enteresan. İnsanların burda birbirini yemesi gibi saçma bir durum ( yazık ). Yok habomcu yok tk cı nedir bunlar ya ! Yarın birgün işte başınıza birşey gelse arkadaşlar ne olacak peki bu adam habomcu bu adam da tk cı deyip birbirinize el sürmeyeckmisiniz. Bende bi habom personeliyim. Tk da çalışan arkadaşlara söylüyorum. Herkes nasibini yer arkadaşlar, bu şirket maalesef sizin değil yarın birgün şirket değişir aynı koşullar altında çalışırız o yüzden birbirmizi kırmanın hiçbir manası yok. Çok mu maaş alıyorsunuz ikramiyemi yatmış güle güle harcayın allah daha çok versin. Ama bizim de istediğimiz şartların biraz düzeltilmesi başka bişe değil. Yarın kimin ne olacağı belli değil öyle külhan beyi gibi şirket seninmiş gibi davranmana gerek yok. Herkesin ailesi gelecek kaygısı var o yüzden birbirinizi fazla kırmayın. Hayırlısı neyse o olsun. Hepinize iyi geceler dilerim.

Geçtiğimiz Mayıs ayının sonunda Türk Hava Yolları personeli, havacılık kolunda görev yapanların grev yapmasının yasaklanmasına ilişkin yasayı protesto etmiş ve bunun neticesinde de THY, eyleme katılıp şirketi zarar uğrattıkları gerekçesiyle 305 çalışanının işine son vermişti.

TİS (Toplu İş Sözleşmesi) görüşmelerinin de tıkanmış olması ve Yüksek Hakem Kurulu’na gitmesi sonrasında THY ile personeli arasında adeta soğuk rüzgarlar esmeye başlamıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından dün AirportHaber’in sektöre aktardığı THY’nin personeline avans verdiği haberi yankı uyandırırken, Hava-İş bugün bir açıklama yaparak yapılan avans ödeme nedeniyle bir kez daha THY’ye yüklendi.

Türk Hava Yolları’nın personelini sevindiren bu hamlesinin ardından bir olumlu gelişme de THY Teknik A.Ş.’den geldi.

THY Teknik, bugün aldığı bir kararla THY’ye paralel olarak çalışanlarına avans ödeme yaptı. AirportHaber’in edindiği bilgiye göre Teknik A.Ş. kararı bugün alıp, ödemeyi de bugün yaparak personellerin hesaplarına paralarını yatırdı.

Çalışanlar tarafından sevinçle karşılanan bu hamle, Ramazan öncesi THY Teknik personelinin yüzünü güldürdü.

©AirportHaber Özel

THY TEKNİK'TEN SÜRPRİZ HAMLE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
habom maaşi ne kadarki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
batı ~ 6 yıl önce
habomculardan cok goorduk torpılle gırıp bır halta yaramayan ucak ısı tecrube gerekır para az gelıyomus begenmeyen ceker gıder yerıne gelen cok olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yardıma duacı ~ 6 yıl önce
bende haboma girmek için sınava falan giriceem ama askerlik falanda var önümdee sonra pişman olmkatan korkuyorum hobamcı ve teknikten abilerim bi yorumda tavsiyede bulunun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HABOM ~ 6 yıl önce
Enteresan ya çok enteresan. İnsanların burda birbirini yemesi gibi saçma bir durum ( yazık ). Yok habomcu yok tk cı nedir bunlar ya ! Yarın birgün işte başınıza birşey gelse arkadaşlar ne olacak peki bu adam habomcu bu adam da tk cı deyip birbirinize el sürmeyeckmisiniz. Bende bi habom personeliyim. Tk da çalışan arkadaşlara söylüyorum. Herkes nasibini yer arkadaşlar, bu şirket maalesef sizin değil yarın birgün şirket değişir aynı koşullar altında çalışırız o yüzden birbirmizi kırmanın hiçbir manası yok. Çok mu maaş alıyorsunuz ikramiyemi yatmış güle güle harcayın allah daha çok versin. Ama bizim de istediğimiz şartların biraz düzeltilmesi başka bişe değil. Yarın kimin ne olacağı belli değil öyle külhan beyi gibi şirket seninmiş gibi davranmana gerek yok. Herkesin ailesi gelecek kaygısı var o yüzden birbirinizi fazla kırmayın. Hayırlısı neyse o olsun. Hepinize iyi geceler dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000