08 Ağustos 2014, Cuma 09:13:49

THY TEKNİK'TEN KAFA KARIŞTIRAN İLAN

THY Teknik A.Ş, Hava İş Sendikasıyla imzaladığı ek protokol sonrası ilk kez yardımcı teknisyen ve lisanslı teknisyen alımı yapacağını duyurdu. İlan sonrası sendikalar arası adeta taktik savaşı başladı.
  • thy büyük hayallerle başladığı habom serüvenini hayalkırıklığı ile sonlandırıyor. yaşadığı kayıpları büyük kar reklamları ve medya desteği ile kapatmaya çalışıyor. en acısı da binlerce çalışanı hukuksal olarak da sosyal olarak da mağdur etmesi. Habom çalışanları mahkeme de bunun hesabını sormalıdır. thy tekniğin lisanlı teknisyene ihtiyacı vardır.piyasa da bulamaz .bulamadı. biraz daha istifa ile yetki sorunu baş gösterir. uyguladığı ucuz işçilik çalışanlarını da rahatsız etmektedir. bu karmaşada umarım tek bir çalışan dahi mağdur olmasın. Ama yöneticiler kendi koltukları uğruna bakalım kaç bin kişi harcayacaklar..
  • Hayatta başarılı olan insanlara bakın, oluşan fırsatları hep kullandıkları bilinen bir gerçek. Başarılı olamayanların ise; fırsatları zamanında kullanmadıkları ve hatta kaçırdıkları, hep söylenir, duyarız. Şimdi gelelim durum analizine... Teknik A.Ş. nin ilanı var. Bu ilan Teknik de olmak istiyen herkes için bir fırsat. Diğer bütün detaylar, küçük hesap... Küçük kayıp hesabı ile büyük hedefi kaçıranlar, kazanmaz kaybederler.
  • şimdi attığın elemanı geri istiyorsun ey cahil yönetici sen kiminle dans ediyorsun bak o atılanlar sana görmediğin neler yapacaklar öğrendiğim kadarı ile 1. mahkemelerden sonra 2 mahkeme daha açacaklarmış ne olduğunu bilmiyorum ama kötü kazık yediniz onların devamlı olarak toplandığını biliyorum içlerinde çok bilgili teknisyenler var sayın fç.sayın hs siz bilirsiniz şimdiye kadar işine son verilenler bu hukuk mücadelesinde yavan kaldı ama 2014 te atılanlar evet şirketten çok para alacaklar çalışsalar bu kadar alamazlar
  • Teknikte yeni başlamış ilkokul mezunu odacıya 840 tl iş tazminatı veriliyor. iki yıllık mezunu yardımcı teknisyene 700 tl ve 4 yıllık öğretmenlik mezununa 817 tl teklif ediyorlar.Bu işte bir saçmalık yok mu?Benim anladığım kadarıyla ya dalga geçiyorlar yada tekniğe alacağız diye kandırıp itemsan yada agd temizlik üzerinden teknisyen alacaklar.Alamaz diyen arkadaşlar gönüllerinden o şekilde geçmediği için diyeceklerdir.Ama malesef gerçek budur.Artı muz cumhuriyetinde yaşadığımız için istifa edin haklarınızdan vazgeçin diyebilme cesaretinide gösteriyorlar.İstifa edin demediler diyen arkadaşlar zeka özürlümü ki istifa etmeden nasıl tekniğe geçecekler çok merak ediyor ve gelişmeleri izliyorum.Son olarakta henüz yetkili sendika davası sürerken bu acelecilik nedendir ve insanlar 2 ay sonra kıdem ve azda olsa ikramiye almaya başlayacaklarken, o kadarcık paraları bile vermek istemeyen THY bu kadar aciz mi?

THY Teknik A.Ş, Hava İş Sendikasıyla imzaladığı ek protokol sonrası ilk kez yardımcı teknisyen ve lisanslı teknisyen alımı yapacağını duyurdu. İlan sonrası sendikalar arası adeta taktik savaşı başladı.

Teknik A.Ş, teknisyen almak için kariyer sitelerine ilan verdi. İlanda sektör ile ilgili meslek yüksekokulu ya da teknik eğitim fakülteleriyle beraber uçak bakım alan eğitimi veren lise mezunlanının başvurabileceği hatırlatılırken başvuru yapacak adaylardan en az bir yıl sektör deneyimi istendi.

Sektör deneyimi aranması Habom teknisyenlerinin önünü açarken ilandaki bu detay farklı yorumlara neden oldu. Çelik İş Sendikası tarafından Habom’un içinin boşaltılmak istendiği şeklinde yorumlanan gelişme sonrası Hava İş Sendikası devreye girdi. Hava İş temsilcileri'nin, Habom teknisyenlerinin istifa ederek ilana başvurmalarını istedigi ve bu çağrı üzerine birçok teknisyen insan kaynaklarına istifasını sunduğu öne sürüldü. Ancak bu iddiaları sendika kaynakları yalanladı, sürecin yakından takip edildiği vurgulandı.

İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

THY TEKNİK'TEN KAFA KARIŞTIRAN İLAN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

finishabom ~ 4 yıl önce
thy büyük hayallerle başladığı habom serüvenini hayalkırıklığı ile sonlandırıyor. yaşadığı kayıpları büyük kar reklamları ve medya desteği ile kapatmaya çalışıyor. en acısı da binlerce çalışanı hukuksal olarak da sosyal olarak da mağdur etmesi. Habom çalışanları mahkeme de bunun hesabını sormalıdır. thy tekniğin lisanlı teknisyene ihtiyacı vardır.piyasa da bulamaz .bulamadı. biraz daha istifa ile yetki sorunu baş gösterir. uyguladığı ucuz işçilik çalışanlarını da rahatsız etmektedir. bu karmaşada umarım tek bir çalışan dahi mağdur olmasın. Ama yöneticiler kendi koltukları uğruna bakalım kaç bin kişi harcayacaklar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hayatta başarılı olan insanlara bakın, oluşan fırsatları hep kullandıkları bilinen bir gerçek. Başarılı olamayanların ise; fırsatları zamanında kullanmadıkları ve hatta kaçırdıkları, hep söylenir, duyarız. Şimdi gelelim durum analizine... Teknik A.Ş. nin ilanı var. Bu ilan Teknik de olmak istiyen herkes için bir fırsat. Diğer bütün detaylar, küçük hesap... Küçük kayıp hesabı ile büyük hedefi kaçıranlar, kazanmaz kaybederler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 4 yıl önce
Gerçekten sizi kutlarım yeniden yapılanmayı çok güzel yorumlamışsınız.Şimdiye kadar Tekniğe alınmadık diye ağlayanlar tazminat peşin deler varsın olmasın 1-2 yıllık tazminat.
habom_tech ~ 4 yıl önce
Belliki 6 ay calismissin daha bi tazminatin biseyin yok, borcun harcinda yoktur muhtemelen... İki ay 1700 TL maaş alip uçuncu ay 3000 lira almak koymaz sana bireylere güvenip yuva kurmaya felanda kalkismamissin belliki... Madem 3 yillik tazminat önemli değil sen dagit o zaman kişi Bask 6000 lira tazminat...
haklı ~ 4 yıl önce
şimdi attığın elemanı geri istiyorsun ey cahil yönetici sen kiminle dans ediyorsun bak o atılanlar sana görmediğin neler yapacaklar öğrendiğim kadarı ile 1. mahkemelerden sonra 2 mahkeme daha açacaklarmış ne olduğunu bilmiyorum ama kötü kazık yediniz onların devamlı olarak toplandığını biliyorum içlerinde çok bilgili teknisyenler var sayın fç.sayın hs siz bilirsiniz şimdiye kadar işine son verilenler bu hukuk mücadelesinde yavan kaldı ama 2014 te atılanlar evet şirketten çok para alacaklar çalışsalar bu kadar alamazlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mutlaka okuyun ~ 4 yıl önce
Teknikte yeni başlamış ilkokul mezunu odacıya 840 tl iş tazminatı veriliyor. iki yıllık mezunu yardımcı teknisyene 700 tl ve 4 yıllık öğretmenlik mezununa 817 tl teklif ediyorlar.Bu işte bir saçmalık yok mu?Benim anladığım kadarıyla ya dalga geçiyorlar yada tekniğe alacağız diye kandırıp itemsan yada agd temizlik üzerinden teknisyen alacaklar.Alamaz diyen arkadaşlar gönüllerinden o şekilde geçmediği için diyeceklerdir.Ama malesef gerçek budur.Artı muz cumhuriyetinde yaşadığımız için istifa edin haklarınızdan vazgeçin diyebilme cesaretinide gösteriyorlar.İstifa edin demediler diyen arkadaşlar zeka özürlümü ki istifa etmeden nasıl tekniğe geçecekler çok merak ediyor ve gelişmeleri izliyorum.Son olarakta henüz yetkili sendika davası sürerken bu acelecilik nedendir ve insanlar 2 ay sonra kıdem ve azda olsa ikramiye almaya başlayacaklarken, o kadarcık paraları bile vermek istemeyen THY bu kadar aciz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000