25 Aralık 2012, Salı 14:38:42

THY TEKNİK'TE 25 İŞE İADE

29 Mayıs'taki iş yavaşlatma eylemine katıldıkları gerekçesiyle işten çıkarılan THY Teknik'te çalışan 25 kişi işe iade hakkı kazandı.
  • BU PARALAR NEREDEN ÖDENİYOR. KİMİN PARASIYLA AĞALIK YAPIYORSUNUZ KOTİL VE TOPCU EFENDİLER.
  • demokratik hakkını savunduğu için işten atılan 305 kişi İŞE İADE OLMALIDIR. THY yargı kararını uygulamalıdır. "ileri demokrasi" ülkesinde ileri demokrat bozuntusunun sebep olduğu bu ayıp ancak bu şekilde telafi olunur.
  • Sayın THY yönetimine seslenmek istiyorum. Bu olayda teknisyen arkadaşların bir çoğunun hiç bir suçu olmadığını ve vermek istediğiniz mesajı herkesin kavradığını düşünüyorum. Lütven bu teknisyen arkadaşların mağduriyetlerine artık son verin. Son verin ki; yönetimi daha iyi savunup destekleyebilelim.
  • Haberi Görünce Sevindim Güzel !!! Simdi sayin Basbakanimiz,Kanun un dedigi olur Adalet diyor hukuk diyor,Evet Suan Hukuk Adalet ise iade karari verdi,bunun temiz i var temizede gidilecek diye düsünmekdeyim. gönlüm hep hak ve adaletden yana olmustur,her sey türkiye daha iyi olmasi icin cabalayan kisi kurumlar olursa türkiye daha iyi yerlere gelir.Simdi size aciklamalarimi sunuyorum.ise iade olmasini cok isterim kimsenin issiz kalmasini gönlüm asla istemez. Sayin basbakanim,size 1 yil evvel e-mail attildi.ken di emaillinde adini soy adini yazdi arkadasimiz,ve o kurumdan calistigi sizi sikayet ediyorlar denildi.kisi yanlisi gördu size yazdi.vede o kisi isten attildi calsitigi yerden.Adalet hukuk unu arayamadi uzuldum,cok seyler biliyorum ama dedimya of zalim dünya !!!

Bakırköy İş Mahkemesi'nde görülen Hava İş Sendikası'nın açtığı davaya ilişkin duruşmada 25 THY Teknik A.Ş çalışanı işe iade hakkı kazandı.

THY Teknik A.Ş'de eyleme katıldıkları için işten çıkarılan 25 kişi kıdemlerine göre 6+4 ve 4+4 maaş hakkının yanı sıra işe iade hakkı kazandı.

İşte işe iade hakkı kazanan THY Teknik A.Ş çalışanları:

Berk Duman

Necati Arslan

Mahmut Kaplanseren

Oğuzhan Gürsoy

Mehmet Emin Şişman

Esat Öztürk

Faruk Aslanbay

İsmail Gür

Halil A.

Fazıl Barut

Erkan Kartal

Fatih Yüksektepe

Bronz Pirinççioğlu

Murat Yahşi

Ömer Kalan

Deniz Turan

Salih Ulucan

Engin Türk

Birol Avcı

Halim Yıldırım

Hüseyin Uysal

Latif Yıldırım

Süleyman Taner Çelebi

Ercan Kıvanç

Çağdaş Uysal

Hava İş'ten yapılan açıklamada işe iadalere ilişkin şu yorum yapıldı:

"29 Mayıs 2012 tarihinde demokrasi ayıbı havacılık işkolunda grev yasağına karşı çıkmalarına rağmen, yasadışı eylem ve grev yaptıkları iddiaları ile acımasızca iş sözleşmeleri feshedilen 305 THY A.O ve THY Teknik A.Ş işçisinin bu haksızlığa karşı direnişleri sürerken hukukda bu işçilerimizin haklı olduklarına karar verdi. 12. İş Mahkemesinde bugün görülen davalarda 26 THY Teknik A.Ş üyesi işçinin işverence yapılan fesihleri haksız bulunarak işe iadelerine karar verildi. Demokrasi ayıbı grev yasağını 5 ay sonra kaldıran siyasi irade, bu nedenle iş sözlşemeleri feshedilen işçilere yapılan haksızlığı da ortadan kaldırmalıdır. 305 THY işçisi işe geri alınmalıdır. Hukuka saygılı olacağını kanal kanal dolaşarak ve bu haksızlığı çarpıtarak anlatan THY A.O ve THY Teknik A.Ş Yönetim Kurulu Sayın Hamdi Topçu bir kere olsun verdiği sözün arkasında duracak mı merak ediyoruz. Ancak biz direnişimizi Atatürk Havalimanı Dış Hatlar bölümünde 210 gündür nasıl inançla onurla sürdürdüysek, sürdürmeye devam edeceğiz. Bu direniş 305 işçinin işegeri dönüşü direnişidir. THY A.O. Yönetimini bir kez daha uyarıyoruz. Gelin bu şirketlerde bozulan iş barışı ve huzurunu tesis edelim. Bu haksızlığı sona erdirelim. Önümüzdeki günlerde başlayacak THY A.O 24. Dönem toplu iş sözleşmesinin kaderi de buna bağlı olacaktır. Direnişimizin onuru ile bizlere destek veren tüm emek dostlarına ve kamuoyuna duyurulur"

Airporthaber.com

THY TEKNİK'TE 25 İŞE İADE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

fatih ~ 5 yıl önce
BU PARALAR NEREDEN ÖDENİYOR. KİMİN PARASIYLA AĞALIK YAPIYORSUNUZ KOTİL VE TOPCU EFENDİLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 5 yıl önce
demokratik hakkını savunduğu için işten atılan 305 kişi İŞE İADE OLMALIDIR. THY yargı kararını uygulamalıdır. "ileri demokrasi" ülkesinde ileri demokrat bozuntusunun sebep olduğu bu ayıp ancak bu şekilde telafi olunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY yönetimi; ~ 5 yıl önce
Sayın THY yönetimine seslenmek istiyorum. Bu olayda teknisyen arkadaşların bir çoğunun hiç bir suçu olmadığını ve vermek istediğiniz mesajı herkesin kavradığını düşünüyorum. Lütven bu teknisyen arkadaşların mağduriyetlerine artık son verin. Son verin ki; yönetimi daha iyi savunup destekleyebilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mert Sert ~ 5 yıl önce
Haberi Görünce Sevindim Güzel !!! Simdi sayin Basbakanimiz,Kanun un dedigi olur Adalet diyor hukuk diyor,Evet Suan Hukuk Adalet ise iade karari verdi,bunun temiz i var temizede gidilecek diye düsünmekdeyim. gönlüm hep hak ve adaletden yana olmustur,her sey türkiye daha iyi olmasi icin cabalayan kisi kurumlar olursa türkiye daha iyi yerlere gelir.Simdi size aciklamalarimi sunuyorum.ise iade olmasini cok isterim kimsenin issiz kalmasini gönlüm asla istemez. Sayin basbakanim,size 1 yil evvel e-mail attildi.ken di emaillinde adini soy adini yazdi arkadasimiz,ve o kurumdan calistigi sizi sikayet ediyorlar denildi.kisi yanlisi gördu size yazdi.vede o kisi isten attildi calsitigi yerden.Adalet hukuk unu arayamadi uzuldum,cok seyler biliyorum ama dedimya of zalim dünya !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000