12 Nisan 2011, Salı 17:35:07

THY TEKNİK’TE KIYIM!

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’de görev yapan 10 teknisyenin işine son verildi. İş akitleri feshedilen teknisyenler güvenlik eşliğinde kurum dışına çıkarıldı.
  • Teknik A.Ş. deki iş son verimlerinin öncesinde kesinlikle SAVUNMA İSTENMEDİ! Tamamiyle kanuna aykırı bir işten çıkarma mevcuttur.
  • Bu yapılanlar HABOM cncesi calısanları sindirmek, sendikayı safdısı bırakmak amacıyla yapilmıstır. yoksa herkes biliyor performansmıs kime inandırabilirler. Her alanda oldugu gibi DUYARSİZ olduk. Boyle giderse de dha zorlu gunler bekliyor bizi. habom yapılıncada bireysel sözleşmeyi onumuze koyacaklar yani adamına göre muamele. şimdi DİMDİK DURMA VAKTİ ARKADAŞLAR. CESARETİNİZE NE OLDU SİZİN.
  • tekke ve zaviyeler kapatıldı . baba dan oğula geçen teknisyenlik istemiyoruz artık. adam daha çalışıyo (teknisyen)oğlu 5 yaşında onu sokmaya çalışıyo. bitti bitti o devir.
  • Bu kepazalikten baska bir sey degil.

Gökkuşağı Hareketi’nin bir süre önce kamuoyu ile paylaştığı, ‘Verimsiz personel işten çıkarılacak’ uyarısının üzerinden çok geçmeden 10 Teknik A.Ş çalışanı işten çıkarıldı.

THY’den geçtiğimiz günlerde bazı çalışanlara gönderilen “Çalışmalarınızdan verim alınamamakta ve hizmetinizden istifade edilememektedir. Konu hakkındaki savunmazın iş bu yazımızın tebliğinden itibaren 5 iş günü içerisinde tarafımıza bildirilmesini talep ederiz” uyarısı sonrası ilk işten çıkarmalar gerçekleşti.

Teknik A.Ş’de çalışan yaklaşık 10 kadar teknisyenin işine son verildi. Dün mesai için şirkete gelen teknisyenlere iş akitlerinin fesh edildiği bildirildi. Bunun üzerine teknisyenler güvenlikler eşliğinde bina dışına kadar çıkarıldı.

Teknisyenler, yıllarca emek verdikleri şirketten güvenlikler eşliğinde çıkarılmalarının onur kırıcı olduğunu söyleyerek uygulanan yönteme tepki gösterdi.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY TEKNİK’TE KIYIM!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Misafir ~ 7 yıl önce
Teknik A.Ş. deki iş son verimlerinin öncesinde kesinlikle SAVUNMA İSTENMEDİ! Tamamiyle kanuna aykırı bir işten çıkarma mevcuttur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu yapılanlar HABOM cncesi calısanları sindirmek, sendikayı safdısı bırakmak amacıyla yapilmıstır. yoksa herkes biliyor performansmıs kime inandırabilirler. Her alanda oldugu gibi DUYARSİZ olduk. Boyle giderse de dha zorlu gunler bekliyor bizi. habom yapılıncada bireysel sözleşmeyi onumuze koyacaklar yani adamına göre muamele. şimdi DİMDİK DURMA VAKTİ ARKADAŞLAR. CESARETİNİZE NE OLDU SİZİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tekke ve zaviyeler kapatıldı . baba dan oğula geçen teknisyenlik istemiyoruz artık. adam daha çalışıyo (teknisyen)oğlu 5 yaşında onu sokmaya çalışıyo. bitti bitti o devir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu kepazalikten baska bir sey degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000