17 Ekim 2014, Cuma 14:07:48

THY TEKNİK İŞ KOLU DAVASI YİNE ERTELENDİ

Uzun süredir tartışmalara neden olan ve mahkemeye taşınan THY Teknik iş kolu duruşmasında bugün 7. celse görüldü. Bakırköy 9. İş Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Çelik-İş yetki belgesini mahkemeye sundu.
  • davanın sonucu belli oldu desem ayıp olur mu?
  • Şu anki Hava-İŞ ile Çelik İŞ arasında ne fark var? İkisi de işveren yanlısı ikisi de üyesini düşünmeyen sendika.....
  • Çelik iş boşuna uğraşma davayı kazansanız da size değil diğer sendikalardan birine üye olcaz.
  • Allah'ım aklıma mukayyet ol, "Bilirkişi havacılık üzerine bakım yapan şirketi metal işe bağlamayı tavsiye etmiş" içeride Avionic atelyelerini ziyaret ederken nereye bakıyordun mübarek insan, bu sektör tüm Dünyada var....sivil havacılık genel müdürlüğüne bağlıyız, ulaştırma bakanlığı ..... Aklımın sınırlarımı zorluyorum..

Uzun süredir tartışmalara neden olan ve mahkemeye taşınan THY Teknik iş kolu duruşmasında bugün 7. celse görüldü. Bakırköy 9. İş Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Çelik-İş Sendikası mahkemeye yetki belgesini sundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Teknik A.Ş ye ait işyerlerindeki iş kolu tespitinin Metal-İş kolu olduğunu belirtmesinden sonra Hava-İş yönetimi konuyu mahkemeye taşımış ve Teknik A.Ş’nin Taşımacılık iş kolunda kalmasının gerekliliğini savunmuştu. 

Bugün görülen duruşma sonrasında davadaki hakim değişikliği nedeniyle dosyanın tetkike alınmasına ve duruşmanın aradaki günlerin dolu olmasından dolayı 17 Aralık 2014 tarihine ertelenmesine karar verildi.

Bakırköy 9. İş Mahkemesi’nde görülen bir önceki celsede mahkemenin daha önce atadığı 3 kişilik bilirkişi heyeti raporlarını sunmuş ve Bilirkişi Heyeti'nin hazırladığı rapordan 2’si Teknik A.Ş.’nin Taşımacılık İş Kolu'nda olması gerektiğini bildirirken, bilirkişi heyetinden 1 kişi ise Metal İş Kolu'nda olması gerektiğini rapor etmişti.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY TEKNİK İŞ KOLU DAVASI YİNE ERTELENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

sonuç ~ 4 yıl önce
davanın sonucu belli oldu desem ayıp olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne fark var? ~ 4 yıl önce
Şu anki Hava-İŞ ile Çelik İŞ arasında ne fark var? İkisi de işveren yanlısı ikisi de üyesini düşünmeyen sendika.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metal iş kolu ~ 4 yıl önce
Çelik iş boşuna uğraşma davayı kazansanız da size değil diğer sendikalardan birine üye olcaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Allah'ım aklıma mukayyet ol, "Bilirkişi havacılık üzerine bakım yapan şirketi metal işe bağlamayı tavsiye etmiş" içeride Avionic atelyelerini ziyaret ederken nereye bakıyordun mübarek insan, bu sektör tüm Dünyada var....sivil havacılık genel müdürlüğüne bağlıyız, ulaştırma bakanlığı ..... Aklımın sınırlarımı zorluyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000