19 Ekim 2010, Salı 17:58:56

THY TEKNİK İLE HAVA-İŞ ARASINDA "UYUŞMAZLIK"

THY Teknik A.Ş 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde "Uyuşmazlık Zaptı" tutuldu.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • t ye cevap ben thy ede 11 yıl calıstım neyın ne oldugunu senden ıyı bılıyorum.oturdugu yerden dunyanın maasını alan insanlar var orada.sende bunlardan bırısın galıba sabahlara kadar calıstıkta noldu sırkette şu unutulmamalı orası kımseye kalmaz sana bıle fazla aglama........
  • Düşüncelerini Türkçe ifade etmekten aciz insanların teknisyen maaş ve sosyal hakları konusunda çekememezlik yaşaması normal zaten de türk sivil havacılığında uçak teknisyenine en az parayı veren thy teknik için bunları söylemesi anormal.Vardiya ücretine laf eden zihniyetin de hayatı boyunca gece 5:30 da apronda karın altında b/u değiştirmediğine eminim.
  • SÖZLEŞMELER BİTER.ÖNEMLİ OLAN SÖZLEŞMELERİN UYGULANMASI.SENDİKA BUNLARI İŞVERENE UYGULATABİLİYORSA SENDİKA OLUR.YOKSA SADECE NOTER VAZİFEZİ GÖRÜR.MESELE BUDUR.
Hava-İş sendikası, THY A.O yönetimi ile 2600'e yakın işçi adına görüştü. Görüşmede taraflar arasında anlaşma sağlanamaması nedeniyle Hava İş sendikası bir açıklama yaptı. İşte o açıklama;

THY Teknik A.Ş işyerinde Hava-İş sendikasına üye 2600’e yakın işçi adına sürdürülmekte olan toplu iş sözleşme görüşmelerinin 19 Ekim 2010 tarihinde yapılan 7. Oturumda sendikanın tekliflerine karşı işverence yeni bir yaklaşım sunulmadığından "Uyuşmazlık Zaptı" tutulmuştur.

2821 sayılı Yasanın 21 ve 22 hükümleri çerçevesinde tutulan "Uyuşmazlık Zaptı" aşağıdaki konu ile İlgili Dökümanlar bölümünde bilginize sunulmuştur.

Yine aynı toplantıda yapılan görüşmeler neticesinde bazı sosyal nitelikli yardım Maddelerinde anlaşma sağlanmıştır. 7. oturum ilgili tutanak web sayfamızın sağ sütunundaki ilgili menüden incelenebilir. Uyuşmazlık sonrası konu ilgili Makama bildirildikten sonra Resmi Arabulucu ataması yapılacaktır."THY TEKNİK İLE HAVA-İŞ ARASINDA "UYUŞMAZLIK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
t ye cevap ben thy ede 11 yıl calıstım neyın ne oldugunu senden ıyı bılıyorum.oturdugu yerden dunyanın maasını alan insanlar var orada.sende bunlardan bırısın galıba sabahlara kadar calıstıkta noldu sırkette şu unutulmamalı orası kımseye kalmaz sana bıle fazla aglama........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Düşüncelerini Türkçe ifade etmekten aciz insanların teknisyen maaş ve sosyal hakları konusunda çekememezlik yaşaması normal zaten de türk sivil havacılığında uçak teknisyenine en az parayı veren thy teknik için bunları söylemesi anormal.Vardiya ücretine laf eden zihniyetin de hayatı boyunca gece 5:30 da apronda karın altında b/u değiştirmediğine eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SÖZLEŞMELER BİTER.ÖNEMLİ OLAN SÖZLEŞMELERİN UYGULANMASI.SENDİKA BUNLARI İŞVERENE UYGULATABİLİYORSA SENDİKA OLUR.YOKSA SADECE NOTER VAZİFEZİ GÖRÜR.MESELE BUDUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000