01 Aralık 2017, Cuma 22:35:33

THY Teknik çalışanlarına Karaman'dan müjde

Türk Hava Yolları'nın ardından THY Teknik çalışanlarının da merak ettiği geriye dönük ücret zammının ödeneceği tarih belli oldu. İşte THY Teknik çalışanlarının geriye dönük ücret zam farklarını alacağı tarih...
  • taş ören e bişi yok mu
  • Yorumum silinmiş :) tekrar söylüyorum bu bir LÜTUF değil hakkımızdır! Müjde olabilmesi için bu gecikmenin teşvik edici ödül ile telafi edilmiş olması lazım.
  • Arkadaşlar bazı yorumları okuyorum da inanın aklım almıyor. Hangara girdiğinde o kimyasal kokusunu almayan arkadaşlar var sanirim. Her sabah 5.30 da yataktan kalkıp işe gitmeyen arkadaşlar var sanirim. Bu mesleği yapmadan önce yıllarca okumayan insanlar var sanirim. Özel sektör maaşlarını bilmeyen insanlar var sanirim. Istanbulda normal bir işte çalışan adamın maaşını bilmeyen insanlar var sanirim. Işe girince yıllarca bu işe emek harcayan insanların neler çektiğini bilmeyenler var. Rabbim herkese en iyisini versin.
  • ben olsam maaşlarını düşürürüm ne iş yapıyorlar? iki çekiç bir tornavida ..birde maaş begenmezler

Türk Hava Yolları ve Hava İş Sendikası arasındaki ücret zammı ödemesinin ardından bir haber de THY Teknik'ten geldi.

Türk Hava Yolları (THY) Hava İş Sendikası ile ücret zammınn uygulanmaması üzere anlaşma sağlamıştı. THY Teknik AŞ de Çelik İş Sendikası ile benzer anlaşma yapmıştı.

Bugün THY'de çalışanların geriye dönük ücret zam farklarını alacağı tarihi AirportHaber olarak okuyucularımıza duyurmuştuk. 

THY Teknik'te çalışan personel de geriye dönük ücret zammını bu ay alacak. Konu ile ilgili THY Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman personele yönelik yaptığı duyuruda ödemelerin yapılacağı tarihi açıklarken, Teknik AŞ çalışanlarına da teşekkür etti.

İşte Ahmet Karaman'ın açıklaması; 

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Ülkemiz ve %100 sermayedarımız olan THY A.O. için zor bir yıl olan 2016'yı geride bıraktık ve çok şükür tüm Türk Hava Yolları ailesi olarak olağanüstü özveri ve gayretle 2017'de güzel bir ivme yakaladık.

Çelik-İş sendikası ile geçen sene yapmış olduğumuz ilk protokolde söz verdiğimiz üzere, THY A.O.'nın finansal verilerinde gerçekleşen iyileşmeye istinaden ücret zammı farklarının geriye dönük olarak ödenmesi hususunda Çelik-İş Sendikası ile yeni bir protokol imzaladık; her iki protokol sürecinde göstermiş olduklan yapıcı yaklaşım sebebiyle kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

İmzaladığımız bu yeni protokol çerçevesinde 2017 yılı için Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenmiş olan tüm ücret artışları ve enflasyon farkları Kasım ayı ücretiyle birlikte 08.12.2017 tarihinde geriye dönük eksiksiz olarak ödenecektir. Bununla birlikte, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenmiş olan ücret artışları uygulandıktan sonra, 31.12.2017  tarihindeki ücretlere yine Toplu İş Sözleşmesi'nin 2018 yılı 1. altı aylık dönemi için belirlenen enflasyon + 0,5 puan oranında yeniden artış uygulanacaktır.

Şirketimiz THY TEKNIK A.Ş. adına bu süreçte göstermiş olduğunuz özveri ve anlayış için hepinize teşekkür eder; ülkemizin, sermayedarımız THY A.O.'nun ve Şirketimizin başarılarının devamını dilerim.


AirportHaber

THY Teknik çalışanlarına Karaman'dan müjde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

taşören ~ 8 ay önce
taş ören e bişi yok mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Technic ~ 8 ay önce
Yorumum silinmiş :) tekrar söylüyorum bu bir LÜTUF değil hakkımızdır! Müjde olabilmesi için bu gecikmenin teşvik edici ödül ile telafi edilmiş olması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviyonikci ~ 8 ay önce
Arkadaşlar bazı yorumları okuyorum da inanın aklım almıyor. Hangara girdiğinde o kimyasal kokusunu almayan arkadaşlar var sanirim. Her sabah 5.30 da yataktan kalkıp işe gitmeyen arkadaşlar var sanirim. Bu mesleği yapmadan önce yıllarca okumayan insanlar var sanirim. Özel sektör maaşlarını bilmeyen insanlar var sanirim. Istanbulda normal bir işte çalışan adamın maaşını bilmeyen insanlar var sanirim. Işe girince yıllarca bu işe emek harcayan insanların neler çektiğini bilmeyenler var. Rabbim herkese en iyisini versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
slm5 ~ 8 ay önce
ben olsam maaşlarını düşürürüm ne iş yapıyorlar? iki çekiç bir tornavida ..birde maaş begenmezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahillik ~ 8 ay önce
Bakım da ve üretimde hedef çekiç kullanmamaktır. Hassasiyet neselesi, eğitim meselesi, gelişim meselesi... Anlama meselesi...
Evet öyle :) ~ 8 ay önce
:)) hangara gelsene bir gün , şöyle bir tur at . Sonra kendin tekrar yorum yaparsın
Hadsizliğe lüzum yok ~ 8 ay önce
Hangara gelip hiç birşey görmediğin bu kelimelerden anlaşılıyor, kimsenin emeğine terbiyesizlik yapmak kimseye düşmez, önce terbiyeni takın!
B2 ~ 8 ay önce
Arkadaşım hiç hangara girip o kimyasal kokusunu cektin mi sen. Yıllarca üniversite okudun mu ailenden uzakta. Özel sektör ne kadar maaş alıyor biliyor musun. Bu şirkette hostes ne kadar para alıyor biliyor musun. Hiç yaptığın işinin sonucunun ne olduğunu biliyor musun. O çekiç var ya senin iskeletinin basında sanırım . Mantıklı düşün.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000