07 Ekim 2010, Perşembe 09:33:34

THY TEKNİK A.Ş.'DE BİR İLK

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş bünyesindeki VIP Uçaklar Bakım Merkezi, yurtdışından ilk müşterisini kabul etti. Hangarın misafiri, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Gulfstream V tipi uçak oldu.
  • zamanın birinde kurulmus fabrikaları kapatan zihniyete neler yapacagımızı gösterdiginiz içi hepinize TEŞEKKÜR EDİYORUM
  • cok arkadaslarin özel ucaklari var sevinirim THY kalsa
  • ben de varım
  • Yetkili bir kuruluş olduğunuzu ispatladınız. Şimdi sizlerin imalatçı firma tarafından da tavsiye edilen ve yetkilendirilen ''Center of Excellent'' bir bakım kuruluşu olamanızı dilerim. Servisi iyi olan bir ürün hem imalatçısına hemde servisine para kazandırır. Yolunuz ve şansınız açık olsun. THY Teknik şirketini ve bu başarıda emeği geçenleri tekrar kutlarım.

 THY Teknik VIP Uçakları Bölümü, Atatürk Havalimanı’ndaki bakım hangarında ilk müşteri business jetini ağırladı.

Birleşik Arap Emirliği'nden Dana Jet adlı bir charter firmasına ait Gulfstream V tipi iş jetine Atatürk Havalimanı’nda bakım hizmeti verildi.

Yaklaşık 10 gün önce Teknik A.Ş hangarına getirilen uçağa base bakımı yapıldı.

Uçağın bundan sonraki base ve line bakımlarının Teknik A.Ş’de yapılması için görüşmelerin sürdüğü ve büyük oranda anlaşmaya varıldığı kaydedildi.

 Gulfstream tipi uçaklara bakım hizmeti verme yetkisi olan Teknik A.Ş VIP Uçaklar Bölümü, özellikle Ortadoğu’da çok sayıda bulunan bu tip uçakların bakımını yapmak için de uçak sahipleriyle görüşmelerini sürdürüyor.

VIP Uçaklar Hangarı’nda bakımı yapılan Dana Jet’e ait G-V tipi uçakların gelişmiş modelleri, son dönemde Türkiye’de en çok tercih edilen uçak tipleri arasında yer alıyor.

Gulfstream 550 tipi VIP donanımlı uçaklardan Başbakanlık’a ve Genelkurmay Başkanlığı’na ait birer uçak bulunuyor. Önümüzdeki yıl Genelkurmay Başkanlığı’na aynı model bir uçak daha teslim edilecek.

Gulfstream’in yeni nesil iş jetleri son dönemde işadamları tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.  Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk  de G450 tipi uçak kullanıyor. Medya patronu Turgay Ciner’in ve Döysa Havacılık’ın da birer adet G550 tipi uçak siparişi bulunuyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta yapılan Airex fuarında Boydak Holding ve medya patronu Akın İpek’in de G-450 tipi uçak sipariş ettiği öne sürülmüştü.

Türkiye’deki Gulfstream tipi uçak sayısının her geçen gün artması, bu tip uçaklara bakım hizmeti verme yetkisine sahip olan Teknik A.Ş’nin iştahını da kabartıyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY TEKNİK A.Ş.'DE BİR İLK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
zamanın birinde kurulmus fabrikaları kapatan zihniyete neler yapacagımızı gösterdiginiz içi hepinize TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
cok arkadaslarin özel ucaklari var sevinirim THY kalsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben de varım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yetkili bir kuruluş olduğunuzu ispatladınız. Şimdi sizlerin imalatçı firma tarafından da tavsiye edilen ve yetkilendirilen ''Center of Excellent'' bir bakım kuruluşu olamanızı dilerim. Servisi iyi olan bir ürün hem imalatçısına hemde servisine para kazandırır. Yolunuz ve şansınız açık olsun. THY Teknik şirketini ve bu başarıda emeği geçenleri tekrar kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000