08 Ağustos 2011, Pazartesi 10:35:18

THY TANGONUN ANAVATANINA UÇACAK

Türk Hava Yolları dış hatlardaki uçuş noktalarına bir yenisini daha ekliyor. THY’nin yeni uçuş noktası neresi olacak?
  • %105 nedir? kapasite fazlası bilet satılmış demektir. demek ki ilk başta söylendiği gibi bu hatta boş uçmuyor bu uçak. buraya 105 yazınca sen niye bu kadar dert edindin kendine çok enteresan. burada büyütülecek de birşey yok çok abartıyorsun bu durumu. ama seni de anlamıyor değilim. napalım kısmet işte sen üç kuruşa karın tokluğuna çalış ben de aynı işi senden en fazla 1000 tl fazla alarak yapayım. sen dert etme fazla. ek iş bul yetişirsin o zaman thy çalışanlarına
  • Seat Occupancy Rate (Passenger Load Factor) yada seat load factor olarak google da ufak bir arayış ile bulabilirsin. benim yazdıklarımı anlamamakta israrci olduğundan dolayı ingilizce açıklamalar ile karşılaşacaksın ama:)) belki buldukların bu oranın 100% den fazla olamayacağı konusunda seni "tatmin" eder. tk çalışanları ile ilgili tek problemim, yetkin olmamalarına rağmen sektor ortalamalarının çok çok uzerinde gelir elde etmeleridir, baska ne problemim olacak. gercek bir rekabet ortamı ve ozel sektor yonetimi altında en az 50% daha az çalışan ile 25-30% daha az maaş alarak çalışılabileceği gerçeğidir. bu da işte burada da görüldüğü gibi anlama problemlerine ve de araştırma ve geliştirme eksikliğine yol açıyor.
  • işte senin mantığın bu kadar. yaptığın yorumu tekrar bi oku istersen ne alakaysa yazmışsın birşeyler ama sana sorsam ne yazdın sen diye, sen de cevap veremezsin. 319 ne alaka 140 yolcudan 280 e çıkması ne alaka. tk çalışanları da sana bişey yaptı bi anınız mı var anlamadım neden sevmiyorsun.
  • bi tane arkadaş % 105 olmaz demiş. demekle kalmamış bilmişlikte taslamış onun bu yorumunu cahilliğine veriyorum cevap bile verilmez.

Türk Hava Yolları, tangonun anavatanı Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e uçacak. THY, Brezilya’nın Sao Paolo kentinden sonra Güney Amerika’nın en büyük kenti olan Buenos Aires’e 2011 yılı içerisende tarifeli uçuşlara başlayacak.

Uçuşlar,  İstanbul-Sao Paulo-İstanbul hattının Buenos Aires'e uzatılması ile gerçekleştirilecek.

Airporthaber.com

THY TANGONUN ANAVATANINA UÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 7 yıl önce
%105 nedir? kapasite fazlası bilet satılmış demektir. demek ki ilk başta söylendiği gibi bu hatta boş uçmuyor bu uçak. buraya 105 yazınca sen niye bu kadar dert edindin kendine çok enteresan. burada büyütülecek de birşey yok çok abartıyorsun bu durumu. ama seni de anlamıyor değilim. napalım kısmet işte sen üç kuruşa karın tokluğuna çalış ben de aynı işi senden en fazla 1000 tl fazla alarak yapayım. sen dert etme fazla. ek iş bul yetişirsin o zaman thy çalışanlarına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Seat Occupancy Rate (Passenger Load Factor) yada seat load factor olarak google da ufak bir arayış ile bulabilirsin. benim yazdıklarımı anlamamakta israrci olduğundan dolayı ingilizce açıklamalar ile karşılaşacaksın ama:)) belki buldukların bu oranın 100% den fazla olamayacağı konusunda seni "tatmin" eder. tk çalışanları ile ilgili tek problemim, yetkin olmamalarına rağmen sektor ortalamalarının çok çok uzerinde gelir elde etmeleridir, baska ne problemim olacak. gercek bir rekabet ortamı ve ozel sektor yonetimi altında en az 50% daha az çalışan ile 25-30% daha az maaş alarak çalışılabileceği gerçeğidir. bu da işte burada da görüldüğü gibi anlama problemlerine ve de araştırma ve geliştirme eksikliğine yol açıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
işte senin mantığın bu kadar. yaptığın yorumu tekrar bi oku istersen ne alakaysa yazmışsın birşeyler ama sana sorsam ne yazdın sen diye, sen de cevap veremezsin. 319 ne alaka 140 yolcudan 280 e çıkması ne alaka. tk çalışanları da sana bişey yaptı bi anınız mı var anlamadım neden sevmiyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bi tane arkadaş % 105 olmaz demiş. demekle kalmamış bilmişlikte taslamış onun bu yorumunu cahilliğine veriyorum cevap bile verilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000