18 Temmuz 2008, Cuma 12:26:46

THY SUSKUNLUĞUNU BOZDU!

Kaptan Pilot Bahadır Altan’ın görevden alınması sonrası yaşanan tartışmalarda suskun kalmayı tercih eden THY, bir açıklamayla suskunluğunu bozdu.
  • keşke hiç açıklama yapmasalardı da daha da komik duruma düşmeselerdi tamamen haksız oldukları kabul etmeyip zeytinyağı rolünü üstleniyor açıklamayı yapanlar...yazık...
  • Kaptan Pilot Bahadır ALTAN'nın yapmış olduğu uygulama tamamen kitaba uygun ve aynı zamanda nezaket kuralları içindedir.Fakat ne yazık ki olay bir takım nedenlerden dolayı saptırılmış, yanlış ve eksik bir şekilde kamuoyuna duyurulmuştur. Burada yapılan birçok yanlış ve gereksiz yorum da bu yüzdendir!! Herkesi Bahadır Kaptan'a destek olmaya davet ediyorum. Esen kalın..
  • KAPTANIMIZ KENDİNİ KANITLAMIŞ PROFESYONEL BİR PİLOTTUR. AYRICA BİR ÖZELLİĞİDE HAVA İŞ SENDİKASINDA PİLOTLARI TEMSİL EDİYOR OLUŞUDUR. SENDİKAYA YÖNETİMİN BAKIŞI DİKKATE ALINDIĞINDA BAZI GERÇEKLERİ ANLAMAK DAHA KOLAY OLACAKTIR...FAZLA SÖZE GEREK YOK SANIRIM..
  • Sevgili TAİ, şu "yurt dışında" olan olayı ve ülkeyi de yaz da biz de bilgilenelim! Hangi ülkede müsteşar kendini padişah gibi görüp 5 dakika bekletildim diye bakanı arayıp Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünü böyle sudan meselelerle meşgul eder. Allahın gücüne gider be...

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Türk Hava Yolları, çalışmalarını yürütürken, uçuş emniyeti ve hizmet kalitesini en önemli iki vazgeçilmezi olarak kabul etmektedir. Türk Hava Yolları’nın tüm çalışanları, uçağına gelen yolcunun kim olduğuna bakmaksızın, kurumumuz kurallarıyla belirlenmiş davranış biçimlerini göstermek ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak için gerekenleri yapmakla yükümlüdür. 1 Temmuz 2008 tarihinde Ankara Esenboğa Havalimanından kalkarak Ankara-İstanbul seferini yapacak olan TK 127 sefer sayılı uçağımızın yolcuları, Türk Hava Yolları’nın 75 yıllık birikim ve kültürüne yakışmayacak bir tavırla karşılaşmışlardır.

Uçuş emniyetini zâfiyete düşürecek bir durum, teknik bir aksaklık veya uçağa yolcu alınmasını sakıncalı kılacak herhangi bir operasyonel neden olmamasına rağmen sadece “yemek yeniliyor olması” gerekçe gösterilerek uçağa gelen yolcunun aşağıya indirilmesi hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir durumdur. 

Genel Müdürlüğümüz, konuyu öğrenmesinin ardından derhal soruşturma başlatmış, ilgili kaptan pilot ve diğer kişilerin görüşlerine başvurmuş ve yapılan açıklamaları yeterli bulmamıştır. Bunun üzerine olayda sorumluluğu bulunan kaptan pilotun, “Ortaklığımız kurallarına uygun davranmama” gerekçesiyle İcra Komitesi kararıyla tüm tazminatları ödenerek iş akdi feshedilmiştir.”

THY SUSKUNLUĞUNU BOZDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

fadec ~ 10 yıl önce
keşke hiç açıklama yapmasalardı da daha da komik duruma düşmeselerdi tamamen haksız oldukları kabul etmeyip zeytinyağı rolünü üstleniyor açıklamayı yapanlar...yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turboprop ~ 10 yıl önce
Kaptan Pilot Bahadır ALTAN'nın yapmış olduğu uygulama tamamen kitaba uygun ve aynı zamanda nezaket kuralları içindedir.Fakat ne yazık ki olay bir takım nedenlerden dolayı saptırılmış, yanlış ve eksik bir şekilde kamuoyuna duyurulmuştur. Burada yapılan birçok yanlış ve gereksiz yorum da bu yüzdendir!! Herkesi Bahadır Kaptan'a destek olmaya davet ediyorum. Esen kalın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 10 yıl önce
KAPTANIMIZ KENDİNİ KANITLAMIŞ PROFESYONEL BİR PİLOTTUR. AYRICA BİR ÖZELLİĞİDE HAVA İŞ SENDİKASINDA PİLOTLARI TEMSİL EDİYOR OLUŞUDUR. SENDİKAYA YÖNETİMİN BAKIŞI DİKKATE ALINDIĞINDA BAZI GERÇEKLERİ ANLAMAK DAHA KOLAY OLACAKTIR...FAZLA SÖZE GEREK YOK SANIRIM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RumuzEsEs ~ 10 yıl önce
Sevgili TAİ, şu "yurt dışında" olan olayı ve ülkeyi de yaz da biz de bilgilenelim! Hangi ülkede müsteşar kendini padişah gibi görüp 5 dakika bekletildim diye bakanı arayıp Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünü böyle sudan meselelerle meşgul eder. Allahın gücüne gider be...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000