20 Haziran 2016, Pazartesi 18:17:09

THY SriLankan Airlines'ın A350'lerini alıyor

Artan borçları ve mali sıkıntılar nedeniyle 3 adet A350-900 uçağını elinden çıkarmaya hazırlanan SriLankan Airlines uçaklarına THY talip oldu. İşte detaylar...
  • Yakit sarfiyati fabrika verilerinden yuksek cikti diye vede B777X lerin uretimi(composite airframe)ortaya ciktigindan itibaren bu ucagin siparislerini korfez ulkeleri iptal etmeye basladi,iyi arastirilip karar verilirse iyi olur.Cockpit ekibinin kisa bir fark egitimiyle yetkilendirmesi mumkun ,technic olarak kesin olmamakla beraber fark egitimi yeterli olabilir(hidrolik sys.press.5000psi),teenni ile karar verilmesi dileklerimizle.
  • Sözü edilen üc ucaktan F-WZFA tescilli olan su an Qatar Airways'da, F-WZFI ve F-WZFK tescilli olanlar ise Vietnam Airlines'de ucuyor. Haber mi hatali yoksa ucaklar onlardan alinip THY'ye mi verilecek belli degil.
  • uçak tip olarak doğru. Sizce zamanlama olarak da doğru mu?
  • Cok iyi olur, bu ucaklar az bir degisiklik ile ultra long range yani cok uzun menzilli haline getirebiliniyor dolayisi ile THY Istanbul dan Avustralya nin Sidney ve Melbourne sehirlerine nonstop direk ucabilecek uscaklara sahip olabilirler. Bilindigi gibi Singapur hava yollari airbus A350 900 ULR ucaklardan yanilmiyorsam 8 adet siparis vermisdi. Amaclari eskiden A340-500 tipli ucaklar ile uctugu Singapur Los Angeles ve Singapur Newark direk seferlerini yeniden acmak.

Sri Lanka Havayolları, yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle Airbus firmasına verdiği 4 adetlik A350-900 siparişinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Sipariş edilen 4 uçaktan 3'ünü elinden çıkarmaya çalışan SriLankan Airlines ile Türk Hava Yolları'nın (THY) temas halinde olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre; 3 uçağın THY'ye kiralanması konusunda görüşmeler devam ediyor. SriLankan Airlines ile THY'nin F-WZFA F-WZFI ve F-WZFK tescili A350-900 XWB tipi uçaklar için anlaşmaya çok yakın olduğu belirtiliyor.

©AirportHaberA350-900XWB'nin teknik özellikleri

THY SriLankan Airlines'ın A350'lerini alıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (137)

A330cu ~ 4 ay önce
Yakit sarfiyati fabrika verilerinden yuksek cikti diye vede B777X lerin uretimi(composite airframe)ortaya ciktigindan itibaren bu ucagin siparislerini korfez ulkeleri iptal etmeye basladi,iyi arastirilip karar verilirse iyi olur.Cockpit ekibinin kisa bir fark egitimiyle yetkilendirmesi mumkun ,technic olarak kesin olmamakla beraber fark egitimi yeterli olabilir(hidrolik sys.press.5000psi),teenni ile karar verilmesi dileklerimizle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GE90-115B ~ 5 ay önce
Sözü edilen üc ucaktan F-WZFA tescilli olan su an Qatar Airways'da, F-WZFI ve F-WZFK tescilli olanlar ise Vietnam Airlines'de ucuyor. Haber mi hatali yoksa ucaklar onlardan alinip THY'ye mi verilecek belli degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak doğru da. ~ 5 ay önce
uçak tip olarak doğru. Sizce zamanlama olarak da doğru mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Samsunlu ~ 5 ay önce
Cok iyi olur, bu ucaklar az bir degisiklik ile ultra long range yani cok uzun menzilli haline getirebiliniyor dolayisi ile THY Istanbul dan Avustralya nin Sidney ve Melbourne sehirlerine nonstop direk ucabilecek uscaklara sahip olabilirler. Bilindigi gibi Singapur hava yollari airbus A350 900 ULR ucaklardan yanilmiyorsam 8 adet siparis vermisdi. Amaclari eskiden A340-500 tipli ucaklar ile uctugu Singapur Los Angeles ve Singapur Newark direk seferlerini yeniden acmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000