17 Mayıs 2013, Cuma 15:43:50

THY SENDİKAYI İMZAYA ÇAĞIRDI

THY ile Hava İş arasında karşılıklı açıklamalar sürerken THY, 22 Mayıs'a sözleşmeyi imzalamayı teklif etti.
  • Greve dahi çıkamadınız. Bu şarttan sonra sesinizi çıkarmayın bence. Sayın Hamdi Topçu nun şartlarını kabul edin. Ya da istifa edin ne de olsa Türkiye de işsiz adam çok. Sizin yerinize salise de adam bulunur.
  • Cabinn arkadaşa sesleniyorum.... Bir kaç zaman sonra senide grev yaparken görürüz.Çalışanlar haklarını birlik beraberlik içinde grev ve buna bağlı olarak ısrarla kazanmıştır.Thy de çalışan taşaron işçilerin maaşlarını araştır istersen.Bu zihniyetle Gününüzü kurtarırsınız.
  • Ya siz neyin savasını veriyorsunuz 16000 calısandan sadece kolay kandırılan bır avuc kabin ekibi size katılmış suan cogunlugu temsil etmiyorsunuz sendikacılık bu mudur? Günahına girdiğiniz ve bir hayal alemine sürüklediğiniz insanların vebalini nasıl odeyeceksınız bakalım. Valla 3 gündür uçuyorum masallah hic bir problem yok rutın hergun gelmeyen personel sayısı kadar gelmeyen var bır suru ınsan nöbetten off oluyor. Bırakın bu ıslerı artık....
  • thy de çalışmayan birisi olarak kaç gündür gözlemlemeye çalışıyorum. açıkçası toplumumuzdaki emeğini satarak geçinme ile birilerine yaranarak geçinme arasındaki farkı gördüm. insan aklı, çıkarlarının gerileyeceğini bile bile thy yönetimine destek verecek kadar geriye gitmiş. evine ekmek götürmekten bahsedenler, onurunuzu evinize götüremezseniz çocuğunuz size sormaz mı, baba / anne arkadaşlarını sattığın parayla mı bana bu ekmeği aldın diye.... ve de ayrıca thy bu kadar yandaş bulmuşken o yandaşları sendikadan arındırıp, taşeron mülkiyetinde 3 kuruşa çalıştırmaz mı...bu günü göremeyen, yarına ancak boş bir umutla bakar...

İşte THY'den yapılan o açıklama:

 Hava-İş Sendikası’nın 15 Mayıs’ta uygulamaya koyduğu grev kararına çalışanlarımız itibar etmediği için operasyonlarımız aksamadan sürmektedir. Bu hassasiyetlerinden ve Şirketlerine sahip çıkmalarından ötürü tüm çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

15 Mayıs’tan bu yana yaşananlar sonucu oluşan tablo, çalışma arkadaşlarımızın iradesinin de konunun anlaşma ile sona erdirilmesi yönünde olduğunu göstermektedir. Bu çerçevede Hava-İş" Sendikası’nı 22 Mayıs 2013 tarihine kadar 24. Toplu İş Sözleşmesi’ni imzalamaya davet ediyoruz.

Bu tarihe kadar 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalanamadığı takdirde Türk Hava Yolları, Sendika üyesi olsun olmasın tüm çalışanlarımızın 23. Dönem TİS ile sağlanan mevcut çalışma koşullarından, sosyal ve özlük haklarından kesinlikle hiçbir geriye gidiş olmaksızın; uçucu arkadaşlarımızın uçuş planlamaları ile ilgili 23.Dönem toplu iş sözleşmesinde yer alan tüm kurallar ve limitler aynen geçerli olacak şekilde uygun bir ücret artışı yapmayı kararlaştırmıştır.

 

THY SENDİKAYI İMZAYA ÇAĞIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

HABOMCU ~ 5 yıl önce
Greve dahi çıkamadınız. Bu şarttan sonra sesinizi çıkarmayın bence. Sayın Hamdi Topçu nun şartlarını kabul edin. Ya da istifa edin ne de olsa Türkiye de işsiz adam çok. Sizin yerinize salise de adam bulunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gökhan ~ 5 yıl önce
Cabinn arkadaşa sesleniyorum.... Bir kaç zaman sonra senide grev yaparken görürüz.Çalışanlar haklarını birlik beraberlik içinde grev ve buna bağlı olarak ısrarla kazanmıştır.Thy de çalışan taşaron işçilerin maaşlarını araştır istersen.Bu zihniyetle Gününüzü kurtarırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Size inat ~ 5 yıl önce
Ya siz neyin savasını veriyorsunuz 16000 calısandan sadece kolay kandırılan bır avuc kabin ekibi size katılmış suan cogunlugu temsil etmiyorsunuz sendikacılık bu mudur? Günahına girdiğiniz ve bir hayal alemine sürüklediğiniz insanların vebalini nasıl odeyeceksınız bakalım. Valla 3 gündür uçuyorum masallah hic bir problem yok rutın hergun gelmeyen personel sayısı kadar gelmeyen var bır suru ınsan nöbetten off oluyor. Bırakın bu ıslerı artık....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dışarıdan bakış ~ 5 yıl önce
thy de çalışmayan birisi olarak kaç gündür gözlemlemeye çalışıyorum. açıkçası toplumumuzdaki emeğini satarak geçinme ile birilerine yaranarak geçinme arasındaki farkı gördüm. insan aklı, çıkarlarının gerileyeceğini bile bile thy yönetimine destek verecek kadar geriye gitmiş. evine ekmek götürmekten bahsedenler, onurunuzu evinize götüremezseniz çocuğunuz size sormaz mı, baba / anne arkadaşlarını sattığın parayla mı bana bu ekmeği aldın diye.... ve de ayrıca thy bu kadar yandaş bulmuşken o yandaşları sendikadan arındırıp, taşeron mülkiyetinde 3 kuruşa çalıştırmaz mı...bu günü göremeyen, yarına ancak boş bir umutla bakar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000