28 Şubat 2009, Cumartesi 14:38:43

THY ŞEHİTLERİNİ UĞURLADI

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden Kaptan Pilot Hasan Tahsin Arısan, Pilot Olcay Özgür ve Kabin Memuru Ulvi Murat Eskin son yolculuklarına uğurlandı.
  • nasıl bir zihniyetsiniz ki şehitlik tartışması yapıyorsunuz? kaptanlarımız asker kökenli yıllarca bu vatana hizmet etmişler. hasan tahsin kaptan dünyanın sayılı f4 pilotlarından. hepsi birer kahraman için kendileri dahil içinde 135 kişi var olan uçaktan çoğu kişi burnu bile kanamadan indi. kaptanlarımıza ve murat'ımıza haksızlık etmeyin de bırakın acımızı yaşayalım..
  • İNSANLARIN YAPTIKLARI İŞE,GEÇMİŞLERİNE VE MESLEKLERİNE SAYGI DUYMAK GEREKİR.NE OLDUĞU,NEREDEN GELDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİLDİR.BU ARKADAŞLARIMIZ BU KAZADA HAYATLARINI KAYBETMİŞLERDİR.GÖREVLERİ BAŞINDA YAŞAMLARINI YİTİRMİŞLERDİR,İNSANLARI KURTARMAYA ÇALIŞMIŞLARDIR CANLARI PAHASINA. ONLAR ŞEHİTLİĞEMİ-BAŞKA YEREMİ GİTTİKLERİNİ BİLEMEZLER ELBET.BUNUN DA BİR ÖNEMİ YOK MURAT KAPTAN İÇİN..ÖNEMLİ OLAN MURAT KAPTANIN HAYATTA OLMAMASI..KEŞKE YAŞIYOR OLSAYDIDA ŞU ANA HİÇ BİR ŞEYİ OLMASAYDI.ÇOCUKLARINA-AİLESİNE YETERDİ SADECE NEFES ALIYOR OLMASI BİLE. KENDİNİ BİLMEZLERİN BAŞLATTIĞI BU TARTIŞMA ORTAMINA DAHA FAZLA PRİM VERMEYİN BEYLER...İKİ PİLOT ARKADAŞI OLAN BAR FEDAİSİ BİLE BUGÜN UZMAN KESİLİYOR.O UÇAKTA MURAT VARDI VEDE ALLAH GERİSİ BOŞ UĞRAŞMAYIN...
  • gorev basinda sehit olmus bir pilot esi olarak hepinize bassagligi ve cok sabirlar diliyorum,allah rahmet eylesin,mekanlari cennet olsun
  • Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet etmiş veya etmekte olan her kişinin ölümünde cenaze töreni TSK tarafından düzenlenir.Gerektiğinde tören kıtası ve bando görevlendirilir. Törende Emniyet ve Düzen Tsk Unsurlarınca sağlanır.Gördüğünüz Asker personelin THY ile ,yönetimi ile veya hükümet ile hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca şehitlerimiz THY nin görev şehitleridir.Yataklarında ölmemişlerdir.Üniformaları ile görevleri başında uçaklarıyla sarmaş dolaş şehit olmuşlardır.Üstelik hayatlar kurtarmak çabası içinde.

Türk Hava Yolları'nın TK1951 sefer sayılı B737-800 tipi yolcu uçağı Schiphol Havalimanı'na iniş sırasında kırıma uğramış ve 3'ü pilot 1'i kabin memuru olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetmişti. Meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden THY mürettabatı için bugün Genel Müdürlük binası önünde çok sayıda kişinin katıldığı bir cenaze töreni düzenlendi.

THY Genel Müdürlük binası önünde düzenlenen törenin ardından Yardımcı pilot Murat Sezer'in cenazesi memleketi Gemlik'e gönderilirken, Kaptan Pilot Hasan Tahsin Arısan, Pilot Olcay Özgür ile Kabin Memuru  Ulvi Murat Eskin Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı THY Şehitliği'nde toprağa verildi.

Kaptan Pilot Hasan Tahsin Arısan, Pilot Olcay Özgür ve Kabin Memuru Ulvi Murat Eskin için Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınan cenaze namazına başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, TASSA Genel Başkanı İzzet Levi ve THY üst düzey yöneticileri olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Kılınan cenaze namazlarının ardından Edirnekapı THY Şehitliği'ne götürülen cenazelerin ardından gözyaşları sel olup aktı.

İşte cenazeden görüntüler:

Cenaze

Cenaze

Cenaze

Cenaze

Cenaze

Cenaze

Cenaze

Cenaze

THY ŞEHİTLERİNİ UĞURLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 9 yıl önce
nasıl bir zihniyetsiniz ki şehitlik tartışması yapıyorsunuz? kaptanlarımız asker kökenli yıllarca bu vatana hizmet etmişler. hasan tahsin kaptan dünyanın sayılı f4 pilotlarından. hepsi birer kahraman için kendileri dahil içinde 135 kişi var olan uçaktan çoğu kişi burnu bile kanamadan indi. kaptanlarımıza ve murat'ımıza haksızlık etmeyin de bırakın acımızı yaşayalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İNSANLARIN YAPTIKLARI İŞE,GEÇMİŞLERİNE VE MESLEKLERİNE SAYGI DUYMAK GEREKİR.NE OLDUĞU,NEREDEN GELDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİLDİR.BU ARKADAŞLARIMIZ BU KAZADA HAYATLARINI KAYBETMİŞLERDİR.GÖREVLERİ BAŞINDA YAŞAMLARINI YİTİRMİŞLERDİR,İNSANLARI KURTARMAYA ÇALIŞMIŞLARDIR CANLARI PAHASINA. ONLAR ŞEHİTLİĞEMİ-BAŞKA YEREMİ GİTTİKLERİNİ BİLEMEZLER ELBET.BUNUN DA BİR ÖNEMİ YOK MURAT KAPTAN İÇİN..ÖNEMLİ OLAN MURAT KAPTANIN HAYATTA OLMAMASI..KEŞKE YAŞIYOR OLSAYDIDA ŞU ANA HİÇ BİR ŞEYİ OLMASAYDI.ÇOCUKLARINA-AİLESİNE YETERDİ SADECE NEFES ALIYOR OLMASI BİLE. KENDİNİ BİLMEZLERİN BAŞLATTIĞI BU TARTIŞMA ORTAMINA DAHA FAZLA PRİM VERMEYİN BEYLER...İKİ PİLOT ARKADAŞI OLAN BAR FEDAİSİ BİLE BUGÜN UZMAN KESİLİYOR.O UÇAKTA MURAT VARDI VEDE ALLAH GERİSİ BOŞ UĞRAŞMAYIN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
gorev basinda sehit olmus bir pilot esi olarak hepinize bassagligi ve cok sabirlar diliyorum,allah rahmet eylesin,mekanlari cennet olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet etmiş veya etmekte olan her kişinin ölümünde cenaze töreni TSK tarafından düzenlenir.Gerektiğinde tören kıtası ve bando görevlendirilir. Törende Emniyet ve Düzen Tsk Unsurlarınca sağlanır.Gördüğünüz Asker personelin THY ile ,yönetimi ile veya hükümet ile hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca şehitlerimiz THY nin görev şehitleridir.Yataklarında ölmemişlerdir.Üniformaları ile görevleri başında uçaklarıyla sarmaş dolaş şehit olmuşlardır.Üstelik hayatlar kurtarmak çabası içinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000