25 Şubat 2011, Cuma 13:50:30

THY ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Bugün Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Amsterdam seferi sırasında meydana gelen kazanın ikinci yıldönümü...
  • TALPA bu yönetimle tüm manevi değerlerden uzaklaştı.Oysa bu kazada en çok onlar çaba göstermişti şehitleri korumak için daha önce.TALPA yedekleri çağırın demiş bir dostumuz çağıramaz çünkü asillerin istifasından çağıracak yedek kalmadı ki.M.G kanat gibi TALPA nın yolunu bilmeyenler şimdi yönetimdeler.Yazık.Bazen erken genel kurula gitmek gururluluktur.
  • Talpa her zaman olduğu gibi uyumuş, çünkü herkes kendi sevdasında ve dalgasında. Daha önceki başkanlar ve ekibi bu konularda hassastılar, iyi takip ederlerdi. Bu tür işleri takip eden elemanları vardı. O da bu yönetimin ilk icraatı olarak işine son verilenlerdendi. Yerini dolduramayınca da Talpa uyudu. İnşallah seneye uyumazlar. Hava İş Kanununda uyumazlar.
  • Önce bir oku ! Kim şehir kim ölü Allah bilir demiş adam değil mi ? Hala ne yazıp çiziyorsun ? Çok iyi bildiğini anladık tamam, en büyük sensin, hatta imam-ı azamsın...
  • GERÇEH ŞEHİTLERİN TABUTUNUN ÜZERİNE TÜRK BAYRAĞI ÖRTÜLÜR, KANUNDA VARDIR. DİĞERLERİNE ÖRTERSENİZ HAKKINIZDA SORUSTURMA AÇILIR ! YASAKTIR ! Arkadaşım suda boğulma ve yanmada şehitliğin başka bir mertebesi ama gerçek şehit gibi değildir ! Gerçek şehitler yıkanmadan kefenlenmeden gömülürler ve ALLAH katında diridirler... Ayrıca şehit olmanın hükümlerinde biriside Müslüman olmaktır... Uçak kazasında ölenler ''Savaş Şehitleri'' gibi değildir... Ancak ahirette şehit muamelesi görürler... Ayrıca suda boğulma meselesine gelince sana Üniversite yıllarımdan bir örnek vereyim: Yurttan arkadaşımın arkadaşı içkiyi içti kör kütük denize girdi ve boğuldu. Buyur burdan yak bu nedir ??? NE ŞEHİT NE GAZİ..... Savaş şehitleri ile normal şehitleri farklıd

25 Şubat 2009 tarihinde İstanbul-Amsterdam seferini yaparken kırıma uğrayan TK1951 sefer sayılı Tekirdağ isimli uçakta hayatını kaybedenler bugün Edirnekapı'daki THY Şehitliği'nde anıldı.

Kazada hayatını kaybeden Kaptan Pilot Hasan Tahsin Arısan, Pilot Olgay Özgür ve Kabin Memuru Ulvi Murat Eskin'in aileleri ile çalışma arkadaşları sabahın erken saatlerinde THY Şehitliği'ne gelerek kaybettikleri yakınlarını andı.

Sabah saat 09:00'da başlayan anma törenine THY Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Asaf Bora, THY Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim, TASSA Başkanı İzzet Levi'nin yanı sıra Amsterdam kazasından yaralı olarak kurtulan KAbin Memuru Perihan Özden ile bazı THY personeli katıldı. THY Şehitleri için kabir başında dua okutuldu, mezarlara karanfil bırakıldı. TASSA çelenk gönderirken, Pilotlar Derneği TALPA anma törenine katılmadı.

Öte yandan AirportHaber'in edindiği bilgiye göre, kazanın meydana geldiği dönemde THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Candan Karlıtekin'in de THY Şehitliği'ni ziyaret edeceği öğrenildi.

©AirportHaber.com

THY ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 7 yıl önce
TALPA bu yönetimle tüm manevi değerlerden uzaklaştı.Oysa bu kazada en çok onlar çaba göstermişti şehitleri korumak için daha önce.TALPA yedekleri çağırın demiş bir dostumuz çağıramaz çünkü asillerin istifasından çağıracak yedek kalmadı ki.M.G kanat gibi TALPA nın yolunu bilmeyenler şimdi yönetimdeler.Yazık.Bazen erken genel kurula gitmek gururluluktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Talpa her zaman olduğu gibi uyumuş, çünkü herkes kendi sevdasında ve dalgasında. Daha önceki başkanlar ve ekibi bu konularda hassastılar, iyi takip ederlerdi. Bu tür işleri takip eden elemanları vardı. O da bu yönetimin ilk icraatı olarak işine son verilenlerdendi. Yerini dolduramayınca da Talpa uyudu. İnşallah seneye uyumazlar. Hava İş Kanununda uyumazlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Önce bir oku ! Kim şehir kim ölü Allah bilir demiş adam değil mi ? Hala ne yazıp çiziyorsun ? Çok iyi bildiğini anladık tamam, en büyük sensin, hatta imam-ı azamsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GERÇEH ŞEHİTLERİN TABUTUNUN ÜZERİNE TÜRK BAYRAĞI ÖRTÜLÜR, KANUNDA VARDIR. DİĞERLERİNE ÖRTERSENİZ HAKKINIZDA SORUSTURMA AÇILIR ! YASAKTIR ! Arkadaşım suda boğulma ve yanmada şehitliğin başka bir mertebesi ama gerçek şehit gibi değildir ! Gerçek şehitler yıkanmadan kefenlenmeden gömülürler ve ALLAH katında diridirler... Ayrıca şehit olmanın hükümlerinde biriside Müslüman olmaktır... Uçak kazasında ölenler ''Savaş Şehitleri'' gibi değildir... Ancak ahirette şehit muamelesi görürler... Ayrıca suda boğulma meselesine gelince sana Üniversite yıllarımdan bir örnek vereyim: Yurttan arkadaşımın arkadaşı içkiyi içti kör kütük denize girdi ve boğuldu. Buyur burdan yak bu nedir ??? NE ŞEHİT NE GAZİ..... Savaş şehitleri ile normal şehitleri farklıd

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000