10 Ağustos 2015, Pazartesi 11:09:25

THY seferi öncesi Kabil Havalimanı'nda patlama

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki havaalanının girişinde büyük bir patlama meydana geldi.
  • Saldırı havaalanına değil havaalanı dışındaki yoldan geçmekte olan bir konvoya karşı yapıldı. Saldırının olduğu yerle THY uçağının arasında 1 km ye yakın mesafe var. Uçuşlar da kısa bir süreliğine sadece tedbir amaçlı durduruldu. Bilip bilmeden konuşmayın. Kaldı ki Kabil havaalanının halihazırda işletme sorumluluğu Türk askerindedir. En ufak bir risk görülse gereken derhal yapılır. Ayrıca olaydan sadece bir saat sonra Emirates ve FluDubai uçakları normal saatte inişlerini gerçekleştirdi. Önce öğrenin sonra yorum yapın.
  • Sayın yorumcular, siz dünyanın engüzel kavun karpuzunun, en güzel ayvasının Kabil de olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız kaynak ister misiniz?
  • Kalksın artık şu kabil seferi can güvenliğimiz yok!!Oradaki personel bile havaalanındaki sığınakta kontrynırda yatıyor. Evine gidemiyor can güvenliği sıfır.... Birilerine bişey olmadan.... Keşke demeden.. Önlem alın!
  • Afghanistan da katil/ bomba/racket hayrani cok. Al birini vur ötekine

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki havalimanı önünde büyük bir patlama meydana geldiği belirtiliyor.

Çok sayısıda ölü ve yaralının olduğu patlama sırasında, Kabil'den İstanbul seferini gerçekleştirecek Türk Hava Yolları'nın TK707 sefer sayılı uçağı da havalimanında bulunuyordu.

TC-JIT tescilli Airbus A330 tipi uçakla TSİ 11.30'da gerçekleştirilecek Kabil-İstanbul seferi için THY sitesinden verilen kalkış saati ise 12.10. Yaşanan patlamanın THY uçuşunu etkileyip etkilemeyeceği henüz öğrenilemedi.

12.02 Güncellendi
THY'nin TK707 sefer sayısı ile planlanan Kabil-İstanbul uçağı az önce kalkış yaptı.

THY seferi öncesi Kabil Havalimanı'nda patlama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Bilmeyenlere ~ 3 yıl önce
Saldırı havaalanına değil havaalanı dışındaki yoldan geçmekte olan bir konvoya karşı yapıldı. Saldırının olduğu yerle THY uçağının arasında 1 km ye yakın mesafe var. Uçuşlar da kısa bir süreliğine sadece tedbir amaçlı durduruldu. Bilip bilmeden konuşmayın. Kaldı ki Kabil havaalanının halihazırda işletme sorumluluğu Türk askerindedir. En ufak bir risk görülse gereken derhal yapılır. Ayrıca olaydan sadece bir saat sonra Emirates ve FluDubai uçakları normal saatte inişlerini gerçekleştirdi. Önce öğrenin sonra yorum yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kâbil ~ 3 yıl önce
Sayın yorumcular, siz dünyanın engüzel kavun karpuzunun, en güzel ayvasının Kabil de olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız kaynak ister misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan dan cevap ~ 3 yıl önce
Çok bilen olarak oraya hiç yçtunmu
Kabil'e Uçmayalım !! ~ 3 yıl önce
Kalksın artık şu kabil seferi can güvenliğimiz yok!!Oradaki personel bile havaalanındaki sığınakta kontrynırda yatıyor. Evine gidemiyor can güvenliği sıfır.... Birilerine bişey olmadan.... Keşke demeden.. Önlem alın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Afghanistan da katil/ bomba/racket hayrani cok. Al birini vur ötekine

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000