26 Eylül 2008, Cuma 15:24:31

THY SARHOŞ PİLOTU İŞTEN ATTI

Türk Hava Yolları, uçuşa alkollü giden kaptan pilotu işten attı. İkinci pilotun ise 5 yıl süreyle terfisini durdurdu.
  • Vaaay inciler dökülüyor!!!Daha neler çıkacak bakalım?Dökün içinizi çekinmeyin ama kim nasıl düzeltecek bunları onuda konuşmak lazım dimi?
  • KABİN EKİBİ HAPPY LANDINGS ... YANI ALCALMAYA BASLAYINCA ICME HUYUNUZDAN VAZGECIN OZELLIKLE STEWARDLAR.CANINIZ YANACAK ALKOL KONTROLU COK YAKINDA .BENDEN SOYLEMESI...
  • Boro rumuzlu arkadaş..sen ne diye alınganlık yapıyorsun anlayamadım.Balık-rakı muhabbetleri meşhurdur..lafına itirazın mı var..yok mu böyle bir mefhum..bi dalaman yatı yada antalya yatı olsa da balık rakı yapsak lafını hiç duymadın mı..bazı şeyleri öğrenmen lazım.1-Burası uluorta bir yer değil.. herkese açık özgür bir platform 2-Burada yorum yazmak boşboğazlık değildir.Olsa olsa ancak senin yazdıkların boş olabilir.3-Burada yazılanlar meslekle ilgili değildir kişilerin yaptığı yanlışlıklardır.sen bundan alınacağına bırak onlar utansın!! 4-bire bin katılan ne var..önce bir söyle bakalım..sonra da bin olmayan bir olan konuyu bir de sen anlat öğrenelim..! Tabii biliyorsan 5- Sabah 5 te uçuşu olup akşam balık-rakı ya giden bırak zamanında sofradan kalkmayı, otelden alınma saatinden 45 dk önce otele giren ekipten haberin var mı yok mu? Bunu bilip de bi halt yapmayan yöneticiler utanmıyorken bu konuyu buraya taşıyanlar niye utansın? ÖZETLE HER MESLEKTE OLDUĞU GİBİ BU CAMİADA DA MESLEĞİNİ İŞİN KURALINA GÖRE YAPMAYAN İNSANLAR MEVCUT..PROFESYONEL MESLEK PROFESYONEL ÇALIŞANLARLA YAPILIR..Uçuşun varsa balık-rakı yapmayacaksın..limit saatler öncesinden önlemini alacaksın.Zamanında yatıp uykunu alacaksın..Ve işine gereken saygıyı göstereceksin..Nokta
  • arkadaşlar yorumlarınıza biraz daha dikkat edin. "yatı görevleri rakı balık muhabbetleriyle meşhurdur" demek yorum yapmak değil boş boğazlılık etmektir. Şirketimizi ve mesleğimizi küçük düşürücek , itibarını zedeliyecek bire bin katarak ,dedikoduları bu tip forumlarda paylaşmak bizlere yakışmıyor. Lütfen bu konuları buralarda konuşmayın.

Türk Hava Yolları’nın Esenboğa-Tahran-Esenboğa seferini yapacak 1272 sefer sayılı uçağının pilotu, uçuşu alkollü gerçekleştirdiği gerekçesiyle işten atıldı.

Uçakta bulunan kabin amirinin şikayetiyle ortaya çıkan olay sonrası başlatılan inceleme sonucu pilotun iş akdinin feshedilmesine karar verildi. A.Ü isimli pilotun yanı sıra o uçuşta ikinci pilotluk görevini yürüten pilot da terfi cezası verildi.

Olayla ilgili olarak Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Ortaklığımızda görevli bir kaptan pilotun uçuşa uygun olmayan bir durumda göreve geldiğinin öğrenilmesi üzerine ilgili kişi aynı gün uçuştan alınmış ve Kaptan Pilot ile İkinci Pilot açısından konu soruşturulmuş, incelenmiş, olayın Disiplin Kurulu’na sevki uygun görülmüştür. Toplu İş Sözleşmesi gereğince Disiplin Kurulu’nda bulunan sendika temsilcilerinin katılımıyla kurul toplantısı 25 Eylül 2008 (dün) günü yapılmış ve Kaptan Pilotun iş aktinin feshine, İkinci Pilotun durumunun da Uçuş Disiplin Kurulu’nca değerlendirilmesine karar verilmiştir. Uçuş Disiplin Kurulu da İkinci Pilotun 5 yıl süreyle ikinci pilotlukta terfiinin durdurulmasını kararlaştırmıştır. İlgili kişinin üst yönetimin bilgisi dahilinde uçurulması sözkonusu değildir. Konunun öğrenilmesinin ardından Kaptan Pilot ve İkinci Pilot hakkında gereken işlemler yapılmış olup soruşturma sürdürülmektedir.”

THY SARHOŞ PİLOTU İŞTEN ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

harbi ~ 10 yıl önce
Vaaay inciler dökülüyor!!!Daha neler çıkacak bakalım?Dökün içinizi çekinmeyin ama kim nasıl düzeltecek bunları onuda konuşmak lazım dimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ajan x ~ 10 yıl önce
KABİN EKİBİ HAPPY LANDINGS ... YANI ALCALMAYA BASLAYINCA ICME HUYUNUZDAN VAZGECIN OZELLIKLE STEWARDLAR.CANINIZ YANACAK ALKOL KONTROLU COK YAKINDA .BENDEN SOYLEMESI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flyer ~ 10 yıl önce
Boro rumuzlu arkadaş..sen ne diye alınganlık yapıyorsun anlayamadım.Balık-rakı muhabbetleri meşhurdur..lafına itirazın mı var..yok mu böyle bir mefhum..bi dalaman yatı yada antalya yatı olsa da balık rakı yapsak lafını hiç duymadın mı..bazı şeyleri öğrenmen lazım.1-Burası uluorta bir yer değil.. herkese açık özgür bir platform 2-Burada yorum yazmak boşboğazlık değildir.Olsa olsa ancak senin yazdıkların boş olabilir.3-Burada yazılanlar meslekle ilgili değildir kişilerin yaptığı yanlışlıklardır.sen bundan alınacağına bırak onlar utansın!! 4-bire bin katılan ne var..önce bir söyle bakalım..sonra da bin olmayan bir olan konuyu bir de sen anlat öğrenelim..! Tabii biliyorsan 5- Sabah 5 te uçuşu olup akşam balık-rakı ya giden bırak zamanında sofradan kalkmayı, otelden alınma saatinden 45 dk önce otele giren ekipten haberin var mı yok mu? Bunu bilip de bi halt yapmayan yöneticiler utanmıyorken bu konuyu buraya taşıyanlar niye utansın? ÖZETLE HER MESLEKTE OLDUĞU GİBİ BU CAMİADA DA MESLEĞİNİ İŞİN KURALINA GÖRE YAPMAYAN İNSANLAR MEVCUT..PROFESYONEL MESLEK PROFESYONEL ÇALIŞANLARLA YAPILIR..Uçuşun varsa balık-rakı yapmayacaksın..limit saatler öncesinden önlemini alacaksın.Zamanında yatıp uykunu alacaksın..Ve işine gereken saygıyı göstereceksin..Nokta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boro ~ 10 yıl önce
arkadaşlar yorumlarınıza biraz daha dikkat edin. "yatı görevleri rakı balık muhabbetleriyle meşhurdur" demek yorum yapmak değil boş boğazlılık etmektir. Şirketimizi ve mesleğimizi küçük düşürücek , itibarını zedeliyecek bire bin katarak ,dedikoduları bu tip forumlarda paylaşmak bizlere yakışmıyor. Lütfen bu konuları buralarda konuşmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000