01 Aralık 2015, Salı 09:17:06

THY Rusya'nın yaptırımlarına hazır

Türk Hava Yolları, seyahat kısıtlamalarını içeren Rusya yaptırımları sonrası bu ülkedeki hatlarının bir kısmını başka pazarlara çevirecek
  • Ruslar bizsiz,biz ruslarsiz YA SA YA MA YİZ.
  • Bu işten en karlı çıkacak Thy dir. Çünkü charterlarla taşınan yolcunun artık tek adresi Thy dir. Ruslar antalyadan vazgeçmez. Yaz gelsin görürsünüz. Thy bu yaz rusya biletlerini bin dolara satar. Geçen yaz chartelarla gelen 3 milyon yolcu cukkkk thy'de. Bir de böyle düşün,
  • Dünyada tek Rusya yok, başka ve yeni destinasiyonlar açılır. Mesela Brüksel-Ankara, Brüksel-Kayseri,Dusseldorf-Zonguldak.
  • Samara, Volgograd, Omsk noktaları açılmak üzereydi, hele Samara satışa açılıyordu birkaç güne.. Yazık oldu. İnş. Rusya bu hadsiz ve haysiyetsiz tutumunu bırakıp en kısa sürede ilişkiler eski hale ve daha iyiye gider. Vize serbestisi de geri gelir..

Türk Hava Yolları (THY), geçen hafta Suriye sınırında bir savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in seyahat kısıtlamalarını da içeren yaptırımlarının ardından, Rusya'daki kapasitesini başka ülkelere yönelteceğini duyurdu.

THY sözcüsü Ali Genç, telefon yoluyla verdiği mülakatta, Alman Deutsche Lufthansa AG'yi geçerek Rusya'ya sefer yapan en büyük yabancı havayolu haline gelen THY'nin, azalan Rusya faaliyetlerini dengelemek için, faaliyet gösterdiği 110 ülkede yeterli potansiyeli olduğunu söyledi.

Genç, "Rusya ile rakamlarda bir düşüş olursa, bu düşüşü telafi etmek için, diğer uçuş noktalarına olan üçuşları ve uçuş sıklıklarını artırmaya hazırız" dedi ve yaptırımların halen "büyüme için büyük potansiyelin" askıya alınması anlamına geleceğini sözlerine ekledi.

THY, Rusya'da 10 noktaya uçuyor ve bu ülke Almanya'dan sonra en büyük pazarı oluşturuyor. THY öte yandan, 10 Kasım'da yaptığı açıklamaya göre, Rusya'da 2015 yılında 1 milyonun üzerinde yolcuyu uçurmayı hedefliyordu. THY'nin halihazırda toplam yolcu sayısı 60 milyon civarında. Müşterilerin üçte biri İstanbul'da diğer ülkelere uçmak içim uçak değiştiriyor. (Bloomberght)

THY Rusya'nın yaptırımlarına hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ruslar bizsiz,biz ruslarsiz YA SA YA MA YİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alanya ? ~ 3 yıl önce
oradaki o dansları başkasının yaptığını düşünsenize ??
Thy karlı ~ 3 yıl önce
Bu işten en karlı çıkacak Thy dir. Çünkü charterlarla taşınan yolcunun artık tek adresi Thy dir. Ruslar antalyadan vazgeçmez. Yaz gelsin görürsünüz. Thy bu yaz rusya biletlerini bin dolara satar. Geçen yaz chartelarla gelen 3 milyon yolcu cukkkk thy'de. Bir de böyle düşün,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dünyada tek Rusya yok! ~ 3 yıl önce
Dünyada tek Rusya yok, başka ve yeni destinasiyonlar açılır. Mesela Brüksel-Ankara, Brüksel-Kayseri,Dusseldorf-Zonguldak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ah be ~ 3 yıl önce
Samara, Volgograd, Omsk noktaları açılmak üzereydi, hele Samara satışa açılıyordu birkaç güne.. Yazık oldu. İnş. Rusya bu hadsiz ve haysiyetsiz tutumunu bırakıp en kısa sürede ilişkiler eski hale ve daha iyiye gider. Vize serbestisi de geri gelir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok be! ~ 3 yıl önce
yazik oldu bilmem nereler acilmak uzereydi diye sizlaniyorsun,rusya'ya hadsiz ve haysiyetsiz tutumunu birak vs diyorsun, ayni anda da niye vize serbestisi geri gelir temennisinde bulunuyorsun ???

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000