17 Şubat 2015, Salı 18:19:40

THY RUSYA MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

Türk Hava Yolları Rusya Genel Müdürü Sakaryalı Mefail Deribaş, bugün görevinden istifa ederek memleketi Sakarya'dan AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.
  • Şu thy nin haline bakın allah için. Bu ne biçim bir şirkettir. Neden bu kadar rezil duruma geldiği açıkça belli oluyor. Yazık hem de çok yazık. Thy thy olalı bu kadar rezillik görmedi
  • sadece bir dönem milletvekilliği yapan 3 kişi tanıyorum, hayatlarındaki değişikliği söylesem inanamazsınız kaldı ki öyle göz önünde olan vekiller de değildi bunlar. kıyak iştir vesselam, götürrrrr. hiç harcamasa eline geçeceği 1 milyon, hayatının göstergesi bunun belki binlerce katı, ne dersiniz.
  • Paralel gecmisi olan hickimse aday olsa bile secilemeyecekler hashasilerin hizmetcileri birelden talimat almis gibi istifa edip mv olmak icin yarisiyorlar tayyibin bu oyundan haberi var sonuclari gorecegiz
  • Sn. Mefail Bey yeni isiniz Size ve Turkiye'ye hayirli ugurlu olsun. Yolunuz acik olsun

Türk Hava Yolları Rusya Genel Müdürü Sakaryalı Mefail Deribaş, memleketi Sakarya'dan AK Parti Milletvekili aday adayı oldu. Ak Parti İl Başkanlığında aday adaylığı için bugün saat 13.00'da başvuruda bulunan Deribaş; "7 Haziran'da yapılacak 25.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Yeni Türkiye yolunda önemli bir eşiktir. Bu önemli süreçte milletimize karşı bir sorumluluğumuz olduğunu düşünerek, AK Partiden Sakarya Milletvekili aday adayı oldum. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.

2005 yılından bu yana Türk Hava Yolları'nda görev yapan Deribaş, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç'a başvuru dilekçesini vererek yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; "Günlerdir buraya geleceğim bugünü ve anı düşünüyorum. Ülkeme, memleketime faydalı işler yapabileceğimi, yılların birikimi ve tecrübelerimi siyaset kulvarında da kullanabileceğime inandığım andan itibaren, AK Parti'den Sakarya Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Kendi kendime sordum;’’Bugün değilse ne zaman ?’’İşte bu sorunun cevabı beni heyecanlandırdı. Bir soru daha sordum kendime,’’Gelecek de,’’Mefail Deribaş,’’Sen Ülken için memleketin için,düşüncelerini,projelerini hayallerini neden söylemedin. Senin de memleketin için söyleyecek bir sözün vardı, ama neden bu konuda bir adım atmadın’’ sorusuna gönül rahatlığı ve iç huzur ile cevap verebilmek için bu yola çıktım.

7 Haziran seçimleri Türkiye için önemli bir eşiktir. 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri, Yeni Türkiye yolunda önemli bir adımdır. Bu önemli süreçte bu ülkenin bir evladı olarak milletimize karşı bir sorumluluğum olduğunu düşünüyorum. Partimizin kurucusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Partimizin Genel Başkanı, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun  2023 vizyonu ile kimsesizlere kim olduğu, sessizlerin sesi olduğu için Ak Parti'den, ben bugün huzurlarınızda milletimi temsil etmek üzere Sakarya Milletvekili aday adayı olduğumu ilan ediyorum. Partime, liderime Ak kadrolara güvendiğim için, inandığım için, bu gemiyi 2023 hedefine taşıyacağı için AK Parti diyorum. İnanmasaydık yola çıkmazdık. Allah yar ve yardımcımız olsun".

MEFAİL DERİBAŞ KİMDİR?
Mefail Deribaş,1953 yılında Sakarya’da doğdu. İlkokulu Sakarya’da bitirdikten sonra ailesi ile birlikte İsveç’e taşınarak ortaokul ve lise öğrenimini İsveç’te yaptı.

Üniversite eğitimini ekonomi alanında yine İsveç’te tamamladı. İsveç’te Türk Dostluk ilişkilerini arttırmaya yönelik, dernek, federasyon ve konfederasyonların kuruluş çalışmalarında bulundu. İsveç’te yaşayan 500 bin Müslüman’ı İsveç Hükümeti nezdinde temsil etti. 


Mefail Deribaş 18 yıllık İsveç’teki eğitim ve çalışmalarının ardından Türkiye’ye dönerek Faysal Finans Kurumunun kuruluş çalışmalarında görev aldı. 5 yıl boyunca yönetici olarak görevini sürdürdü. 

2005 yılında Türk Hava Yolları Rusya Federasyonu Koordinatörü ve Genel Müdürü olarak atandı. Göreve geldiğinde Rusya’dan Türkiye’ye 7 olan uçak sefer sayısı 110’a, 60 bin olan yolcu sayısı 1 Milyon 200 bin’e ulaştı. Mefail Deribaş, 2008 yılından bu yana Türk-Rus İşadamları Birliği Yönetim Kurulu üyesidir.

Türkiye ve Rusya’nın ticari ilişkilerinde, ülkemizden gelen Türk iş adamları ve sivil topum kuruluşlarının temsilcilerine, Rusya Federasyonu’nda büyük katkı sağlamıştır. Evli ve üç çocuk sahibi olan Mefail Deribas, İsveççe, İngilizce ve Rusça dillerini konuşmaktadır.

THY RUSYA MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Şu thy nin haline bakın allah için. Bu ne biçim bir şirkettir. Neden bu kadar rezil duruma geldiği açıkça belli oluyor. Yazık hem de çok yazık. Thy thy olalı bu kadar rezillik görmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vekil ~ 3 yıl önce
sadece bir dönem milletvekilliği yapan 3 kişi tanıyorum, hayatlarındaki değişikliği söylesem inanamazsınız kaldı ki öyle göz önünde olan vekiller de değildi bunlar. kıyak iştir vesselam, götürrrrr. hiç harcamasa eline geçeceği 1 milyon, hayatının göstergesi bunun belki binlerce katı, ne dersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Secilemeyecek ~ 3 yıl önce
Paralel gecmisi olan hickimse aday olsa bile secilemeyecekler hashasilerin hizmetcileri birelden talimat almis gibi istifa edip mv olmak icin yarisiyorlar tayyibin bu oyundan haberi var sonuclari gorecegiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Marina KHASANOVA ~ 3 yıl önce
Sn. Mefail Bey yeni isiniz Size ve Turkiye'ye hayirli ugurlu olsun. Yolunuz acik olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000