16 Kasım 2014, Pazar 09:17:31

THY, RÖTARLARI MİNİMİZE EDECEK SİSTEMİ DEVREYE SOKTU

THY, 'Uçak Çevrim Yönetimi' sistemini devreye soktu. Sistemle, bir uçağın kapı açıp kapatana kadarki bütün süreçleri online olarak takip edilecek.
  • SAW istasyonuna öncelikle uçak altında bagajları okutup takip edilecek sistemi kurunda barkodlar uçak altında kullanılsın. Hala şutta bagaj okutulup uçak altına geliyor. Manuale devam kısacası. Sistemsel gelişme güzel tabi ki ama çok geç kalınmış bir çalışma.Bu arad en büyük katkının inan faktörü olduğunu ve kalitenizin buradan geçtiğini hatırlatmak lazım..3 taşla 5 kuş vurma mantığı bir yerlerde tıkanır beyler.. Türkiye de yer hizmetleri ciddi anlamda her konuda yerlerde geziyor. Tamamen sömürü ve köle düzeni insan sömürüsü hat safhalarda geziyor.Modern kölelik. Sivil Havacılık denen kurum ve ulaştırma bakanlığı görevlerini kesinlikle yapmıyorlar..Herşey kağıt üzerinde .Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı da bunlardan geri kalmıyor..Herşey hikaye gibi..Apronda çok farklı bir kölelik düzeni işliyor. Kimsenin de umurunda değil...Bakalım nasıl vereceksiniz bu insanların ahını ve vebalini..Herhalde madenler gibi birilerin ölmesi gerekiyor dikkat çekmesi için..
  • ÇOK GÜZEL GELİŞMELER. YORUM YAPANLARIN NEGATİFLİKLERİ ÇOK DA DİKKATE ALINACAK ARGÜMANLARI İÇERMİYOR. UYGULAMANIN BAŞARILI OLMASI İÇİN SULANDIRILMAMASI YETERLİDİR. KALDI Kİ İNANCIMA GÖRE BU YATIRIM YAPILMAKSIZIN BİLE THY'NİN RÖTAR SEBEPLERİNE , YOLCU ŞİKAYETLERİNE VE YER HİZMETLERİNİN PERFORMANS YETERSİZLİKLERİNE ÇÖZÜM GETİRECEK AKSİYONLARI DA OLABİLİRDİ. BÜYÜK İHTİMAL ÖLÇME SİSTEMLERİNİN MANUEL YAPILMASINA GÜVENEMEMİŞLERDİR. THY BİLİNDİĞİ ÜZERE YER HİZMETLERİNİN TAMAMINI TAŞERE ETTİĞİ ŞİRKETLERDEN ALIR, ALINAN BU HİZMETLERİN ZAMANINDA VE TARİF EDİLMİŞ KALİTE VE YETERLİLİKTE YAPILIP YAPILMADIĞININ ,ÖLÇÜLMESİNİN BUGÜNE KADAR YAPILMIYOR OLMASI ÇOK CİDDİ EKSİKLERİ İMİŞ, HATTA GEÇ BİLE KALINMIŞ. BURADAKİ SORUN BU ÖLÇÜLMÜŞ HİZMET VERİLERİ VE KALİTENİN HANGİ AKSİYONLAR İLE YAPTIRIMA DÖNÜŞTÜRÜLECEĞİDİR. BİR ŞEKİLDE THY'NİN ARKA BAHÇESİ SAYILAN YER İŞLETME FİRMASININ HANGİ HİZMET EKSİKLİKLERİ , HANGİ MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ , HANGİ AKSİYONLAR İLE POZİTİFE DÖNDÜRÜLMÜŞ , ACABA ! ÖLÇMEK VE ÖNLEM !
  • 3 kt ile taksi çok hızlı geliyor. Sürat felakettir. 2 kt taksi candır.
  • Tamamen saçmalık, oldu olacak ucaga gelen yolcunun da vakit harcadigi yerleri tespit edin, ona gore yolcu gelmeyecekse erken kalkarsiniz... TGS'ye yazik...

Türk Hava Yolları (THY) Atatürk Havalimanı'ndan (AHL) gerçekleştirdiği uçuş opersyonlarındaki hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini artırmak için 'Uçak Çevrim Yönetimi' sistemini devreye soktu. 

Alt yapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından devreye giren sistem sayesinde bir uçağın kapı açıp kapatana kadarki bütün süreçleri (yolcu, yakıt, bagaj, ikrâm alımı ve temizlik) online olarak takip edilecek. Bu sayede oluşabilecek aksaklıklara anında müdale edilerek olası gecikmelerin önüne geçilecek ve verimlilik artırılacak. Yeni sistemi anlatan THY İstanbul İstasyon Müdürü Çelik Sipahi, "Uygulama sayesinde sahadaki bir uçakta neler gerçekleştiğini görebileceğiz. Harekatçı koordinatörler operasyonu ayrıntılı olarak canlı takip edecek. Operasyonun uzamasına sebep olabilecek aksaklıklara anında önlem alacağız" diye konuştu.

DÖRT İSTASYONA DAHA KURULACAK

Uçağın zamanında çevrilmesinin zamanında kalkışa etki edeceğini vurgulayan Çelik Sihapi, "Zamanında kalkışa etki maliyetleri düşürecek. Performans artacak ve bu durum yolcu memnuniyetini beraberinde getirecek. Özellikle Atatürk Havalimanı'ndan ne kadar zamanında kalkarsak havalimanın tarifesi ve diğer kullanıcılar rahatlayacak. Herkese pozitif etkisi olacak. Rötarın neden olduğunu bilceğiz ve çözüm üreteceğiz" diye konuştu. Sipahi, sistemi Sabiha Gökçen, Ankara, İzmir ve Antalya'da da hayata geçirmeyi amaçladıklarını belirtti. (Sabah)

THY, RÖTARLARI MİNİMİZE EDECEK SİSTEMİ DEVREYE SOKTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

SAW ~ 4 yıl önce
SAW istasyonuna öncelikle uçak altında bagajları okutup takip edilecek sistemi kurunda barkodlar uçak altında kullanılsın. Hala şutta bagaj okutulup uçak altına geliyor. Manuale devam kısacası. Sistemsel gelişme güzel tabi ki ama çok geç kalınmış bir çalışma.Bu arad en büyük katkının inan faktörü olduğunu ve kalitenizin buradan geçtiğini hatırlatmak lazım..3 taşla 5 kuş vurma mantığı bir yerlerde tıkanır beyler.. Türkiye de yer hizmetleri ciddi anlamda her konuda yerlerde geziyor. Tamamen sömürü ve köle düzeni insan sömürüsü hat safhalarda geziyor.Modern kölelik. Sivil Havacılık denen kurum ve ulaştırma bakanlığı görevlerini kesinlikle yapmıyorlar..Herşey kağıt üzerinde .Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı da bunlardan geri kalmıyor..Herşey hikaye gibi..Apronda çok farklı bir kölelik düzeni işliyor. Kimsenin de umurunda değil...Bakalım nasıl vereceksiniz bu insanların ahını ve vebalini..Herhalde madenler gibi birilerin ölmesi gerekiyor dikkat çekmesi için..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÜZEL ~ 4 yıl önce
ÇOK GÜZEL GELİŞMELER. YORUM YAPANLARIN NEGATİFLİKLERİ ÇOK DA DİKKATE ALINACAK ARGÜMANLARI İÇERMİYOR. UYGULAMANIN BAŞARILI OLMASI İÇİN SULANDIRILMAMASI YETERLİDİR. KALDI Kİ İNANCIMA GÖRE BU YATIRIM YAPILMAKSIZIN BİLE THY'NİN RÖTAR SEBEPLERİNE , YOLCU ŞİKAYETLERİNE VE YER HİZMETLERİNİN PERFORMANS YETERSİZLİKLERİNE ÇÖZÜM GETİRECEK AKSİYONLARI DA OLABİLİRDİ. BÜYÜK İHTİMAL ÖLÇME SİSTEMLERİNİN MANUEL YAPILMASINA GÜVENEMEMİŞLERDİR. THY BİLİNDİĞİ ÜZERE YER HİZMETLERİNİN TAMAMINI TAŞERE ETTİĞİ ŞİRKETLERDEN ALIR, ALINAN BU HİZMETLERİN ZAMANINDA VE TARİF EDİLMİŞ KALİTE VE YETERLİLİKTE YAPILIP YAPILMADIĞININ ,ÖLÇÜLMESİNİN BUGÜNE KADAR YAPILMIYOR OLMASI ÇOK CİDDİ EKSİKLERİ İMİŞ, HATTA GEÇ BİLE KALINMIŞ. BURADAKİ SORUN BU ÖLÇÜLMÜŞ HİZMET VERİLERİ VE KALİTENİN HANGİ AKSİYONLAR İLE YAPTIRIMA DÖNÜŞTÜRÜLECEĞİDİR. BİR ŞEKİLDE THY'NİN ARKA BAHÇESİ SAYILAN YER İŞLETME FİRMASININ HANGİ HİZMET EKSİKLİKLERİ , HANGİ MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ , HANGİ AKSİYONLAR İLE POZİTİFE DÖNDÜRÜLMÜŞ , ACABA ! ÖLÇMEK VE ÖNLEM !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Captian ~ 4 yıl önce
3 kt ile taksi çok hızlı geliyor. Sürat felakettir. 2 kt taksi candır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yobaz ~ 4 yıl önce
sen ilk once captain nasil yazilir onu ogren....yobaz!!
Sinekten yağ ~ 4 yıl önce
Tamamen saçmalık, oldu olacak ucaga gelen yolcunun da vakit harcadigi yerleri tespit edin, ona gore yolcu gelmeyecekse erken kalkarsiniz... TGS'ye yazik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviatork ~ 4 yıl önce
Dünyada bir kaç havalimanında yolcularında takibi yapılmaya başlandı!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000