22 Nisan 2011, Cuma 17:10:03

THY RÖTAR KONUSUNDA AVRUPA'DA İLK ÜÇE GİRDİ

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, geçen yıl en fazla şikayet alan rötarlar konusunda bu yılın ilk 3 ayında yüzde 90'lara varan zamanında kalkış oranı yakalandığını ifade etti.
  • Bu haber de TGS'nin başarısının bir kanıtıdır. TGS şöyle kötü,TGS böyle kötü diye çamur atanlara da kapak olmuş biraz :)
  • HELAL OLSUN TÜRKİYE SİZİNLE GURUR DUYUYOR YILDIZLI KAPTANIMIZ
  • TK tutturmuş bir TGS'nin arkasını topluyoruz, arkasını topluyoruz. Madem arkasını topladığınız halde rötar oranı bu şekilde siz işi yaparken neden rötar oranı bu kadar düşük değildi? Kendinizi kaf dağının ardında görüyorsunuz başka şey değil. Arkanızı topluypruz, işi biz yapıyoruz, biz olmasanız dağılırsınız diye. Ne yapıyorsunuz siz? Uçak altında kontrolörsünüz güya arabadan indiğiniz yok. Bir temizlik kontrol yapıyorsunuz o da yalandan uçağa girdiğiniz bile yok. Siz temizliğe bakın gerisine karışmayın. Zahmet edip de arada uçağa baktığınızda nohut kadar bir hata gördüğünüzde nutuk kadar rapor yazın ki iş yapıyorsunuz sansınlar sizi.
  • Arkadaşa katılıyorum.Ne kadar çok personel o kadar sıkışmadan iş demek.Sonuç; hatası düşük operasyon.TGS iyi günlerini yaşıyor tabi ki Thy de.Gün gelecek ''ÖZEL'' şirket daha fazla kar ugruna daha az eleman çalıştıracak.Alayını özelleştirin diyen yalakaları göreceğim o zaman.
Türk Hava Yolları %88 zamanında kalkış ortalaması gerçekleştiren Atatürk Havalimanı yetkililerine teşekkür amacıyla bir tören düzenledi.

THY Harekat Apron binasında düzelenen törene,  havalimanında görev yapan birimlerin yöneticileri katılırken, törende konuşan Temel Kotil Bu yılın ilk 3 ayında yüzde 88 zamanında kalkış ortalaması gerçekleştiren THY'nin bu performansının Atatürk Havalimanı'nda çalışan herkesin başarısı olduğunu ifade etti.

Törende konuşan Genel Müdür Kotil, ''Bu yılın ilk çeyreğinde zamanında kalkışta yüzde 90'lara vardık, 2010 yılında müşterilerimizi o kadar memnun edememiştik. Bu yıla çok temiz başladık. İnşallah bu durum yaz boyunca devam edecek'' şeklinde konuştu.

Bu yılın ilk üç ayında yakalanan kalkış performansının geçen yıla göre 10 puan daha iyi olduğunu belirten Kotil, şu anda zamanında kalkışta Avrupa'daki havayolları arasında ilk üçe yükseldiklerini belirtti.

Bu sonucun THY ve havalimanı bünyesindeki yenilikler ve iyileştirmelerle sağlandığını ifade eden Kotil, ''İstanbul gerçekten gözde bir merkez. Bu güzelliği biz zamanında kalkışla taçlandırmamız lazım. Havalanlarındaki bütün çalışanların tek bir görevi olması lazım, daha iyi bir hizmet, daha iyi bir zamanında kalkış, çünkü Atatürk havlimanının marka değeri çok yüksek'' diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra, Kotil ve havalimanıdaki birim yetkilileri THY logosunun yer aldığı pastayı keserek başarılarını kutladıklar. Bu arada Temel Kotil, en iyi zamanlamayla kalkış gerçekleştiren 3 pilota teşekkür belgesi verdi.
THY RÖTAR KONUSUNDA AVRUPA'DA İLK ÜÇE GİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bu haber de TGS'nin başarısının bir kanıtıdır. TGS şöyle kötü,TGS böyle kötü diye çamur atanlara da kapak olmuş biraz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HELAL OLSUN TÜRKİYE SİZİNLE GURUR DUYUYOR YILDIZLI KAPTANIMIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
TK tutturmuş bir TGS'nin arkasını topluyoruz, arkasını topluyoruz. Madem arkasını topladığınız halde rötar oranı bu şekilde siz işi yaparken neden rötar oranı bu kadar düşük değildi? Kendinizi kaf dağının ardında görüyorsunuz başka şey değil. Arkanızı topluypruz, işi biz yapıyoruz, biz olmasanız dağılırsınız diye. Ne yapıyorsunuz siz? Uçak altında kontrolörsünüz güya arabadan indiğiniz yok. Bir temizlik kontrol yapıyorsunuz o da yalandan uçağa girdiğiniz bile yok. Siz temizliğe bakın gerisine karışmayın. Zahmet edip de arada uçağa baktığınızda nohut kadar bir hata gördüğünüzde nutuk kadar rapor yazın ki iş yapıyorsunuz sansınlar sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşa katılıyorum.Ne kadar çok personel o kadar sıkışmadan iş demek.Sonuç; hatası düşük operasyon.TGS iyi günlerini yaşıyor tabi ki Thy de.Gün gelecek ''ÖZEL'' şirket daha fazla kar ugruna daha az eleman çalıştıracak.Alayını özelleştirin diyen yalakaları göreceğim o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000