11 Ağustos 2013, Pazar 14:41:23

THY "RİSKLİ BÖLGELER" İÇİN ÖNLEM ALDI

Türk Hava Yolları’nın (THY) TK 828 sefer sayılı uçuşu ile Beyrut’a giden uçağın pilotu Murat Akpınar ile yardımcı pilot Murat Ağca’nın silahlı kişilerce otellerine giderken kaçırılmalarının ardından, THY ‘riskli bölgelerde’ uçuş ekipleri için önlem alındığını bildirdi.
  • ???? Yazan arkadas Sen o havadaki garsonlara kurban ol!!!
  • Abicim ne guvenlik onlemi aldiniz Allah askina? Alacagin en guzel onlem buralarda yati yapmamaktir. Ya tarifeyi degistiricen,ya da 2 ekip yolliycan.Bundan ala guvenlik onlemi mi olur? Ayrica ben de bu hukumeti ve sirketi taniyosam,kaptanlarimiz maalesef uzun sure rehin kalacaklardir. Kendi vatandasindan,calisanindan baska kime yaptirim gucu var ki bunlarin?
  • eee hani türkiye büyük ülkeydi ? hani güçlenmişti herkes gıpta ediyordu bir o kadar da sözümüzü dinliyordu çekiniyordu ?? hani başbakanın resimleri suriye de,lübnan da mısır da tunus da müslüman coğrafyanın her yerinde dalgalanıyordu ?? herkes onu sevip sayıyordu ?? hani nerede ??? demek ki neymiş böyle bir şey yokmuş türkiye koskoca bir balonmuş !!! acı ama gerçek !!!
  • burda atılan başlık ve yazılan haber ile diyarbakırın ne alakası var ciğerin ne alaksı var sırf muhalefet .. sırf kindarlık.. sırf tahammülsüzlük. sen uzayda yaşıyorsun herhalde yada ayakta uyuyorsun ..

THY Basın Müşaviri Ali Genç, uçak içerisinde, uçuş sırasında hiçbir zaman ekstra güvenlik önlemi alınmadığını fakat güvenlik sorunu olan ülkelerde eğer herhangi riskli bir durum varsa uçuş ekiplerinin gidilen ülkedeki güvenliklerini sağlamak amacıyla önlemler alındığını söyledi.

AIRPORT HOTEL TERCİHİ

“Eğer gidilecek ülkede herhangi bir sorun varsa oranın güvenlik güçleri ile bizim güvenlik başkanlığımız gerekli değerlendirmeleri yapıyor” diyen Genç, alınan ilk önlemin ekibin havalimanı otelinde kalması olduğunu belirtti. “Eğer inilecek havalimanında otel varsa, öncelikle bu otel tercih ediliyor. Çünkü en güvensiz görünen ülkelerde dahi en güvenli bölge havalimanı bölgesi oluyor” diyen Genç, havalimanı oteli olmaması durumunda ise ülkeden ülkeye şartlara göre değişen önlemler alındığını dile getirdi.

Genç, en sık başvurulan güvenlik önleminin ise ekibe kalacakları otele kadar gittikleri ülkenin güvenlik güçlerinin eşlik etmesi olduğunu dile getirdi. Olay sonrasında Beyrut’a dair de gerekli tedbirlerin alındığını ve ilave olarak ne yapılabileceğinin konuşulduğunu söyleyen Genç, güvenlik nedeniyle alınan önlemleri gizli tuttuklarını belirtti. (Milliyet)

THY "RİSKLİ BÖLGELER" İÇİN ÖNLEM ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
???? Yazan arkadas Sen o havadaki garsonlara kurban ol!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Abicim ne guvenlik onlemi aldiniz Allah askina? Alacagin en guzel onlem buralarda yati yapmamaktir. Ya tarifeyi degistiricen,ya da 2 ekip yolliycan.Bundan ala guvenlik onlemi mi olur? Ayrica ben de bu hukumeti ve sirketi taniyosam,kaptanlarimiz maalesef uzun sure rehin kalacaklardir. Kendi vatandasindan,calisanindan baska kime yaptirim gucu var ki bunlarin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hani ?? ~ 5 yıl önce
eee hani türkiye büyük ülkeydi ? hani güçlenmişti herkes gıpta ediyordu bir o kadar da sözümüzü dinliyordu çekiniyordu ?? hani başbakanın resimleri suriye de,lübnan da mısır da tunus da müslüman coğrafyanın her yerinde dalgalanıyordu ?? herkes onu sevip sayıyordu ?? hani nerede ??? demek ki neymiş böyle bir şey yokmuş türkiye koskoca bir balonmuş !!! acı ama gerçek !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haniymiş .. ~ 5 yıl önce
gaza gelip çamuru yüze göze süren arkadaş! büyük güç olmayla ne ilgisi var olayın?! ABD'nin vatandaşı kaçırılmıyor mu hiç sanki. Memleketimizde onlarca yıldır dış güçlerin Türkiye'yi zayıflatmak için desteklediği pkk teröristler defalarca askerimizi, öğretmenimizi, doktorumuzu, milletvekilimizi kaçırdı da küçüldük; TERÖRÜ BİTİREN R.Tayyip ERDOĞAN mı küçülttü ?! Hadi ordan, sevmezsin, yapılan onca hizmeti görmezden gelirsin anlarım ama azcık destekli konuşun.. Millet görüyor neyin ne olduğunu. Allah memleketimize zeval vermesin.
ÖRNEK denen zat ~ 5 yıl önce
burda atılan başlık ve yazılan haber ile diyarbakırın ne alakası var ciğerin ne alaksı var sırf muhalefet .. sırf kindarlık.. sırf tahammülsüzlük. sen uzayda yaşıyorsun herhalde yada ayakta uyuyorsun ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000