31 Temmuz 2017, Pazartesi 11:14:25

THY rest çekti Do&Co kapanacak mı?

Türk Hava Yolları ile Turkish Do&Co arasında ipler kopma noktasına geldi.
  • Benim en çok üzüldüğüm nokta, şu an halen canla başla çalışan eşlerimiz ve kardeşlerimiz var içeride... gerek ucuyorlar gerekse de mutfakta çalışıyorlar... onların yerine koyun kendinizi, moraller sıfır ve gelecek kaygısına bir yenisi daha eklemeyin lütfen. Kapanacak mı? Sözleşme sona mı eriyor gibi iddialar, gerçeği yansıtmayan soru cümlelerinin emeği olanların canını yaktığını lütfen unutmayın. Net ve kesin bilgi olmadıkca veya yönetimden paylaşım yapılmadıkca lütfen bu paylaşımlara son verin. Moralsiz ve mutsuz bir çalışandan daha kötüsü olamaz...
  • Arkadaşlar sancak ve bta ile şirketimizi karşılaştırmak çok saçma sancak ve bta nın Türkiye geneli hatta dünya geneli yüklediği ve ürettiği catering leri Doco sadece Antalya yada ankara da veriyor.Bu haber tamamen asılsız olup ikili menfaatler doğrultusunda ve kağıt üzerinde ortak olduğunuda göze alırsak Doco sektörün 1 numarası ve THY 1 numaralı catering e sahip 1 numaralı havayolu firması olarak devam edecektir.Atilla bey gibi son derece kaliteli mütevazi ve karakter sahibi bir patronumuz olduğu için şanslıyız ki Sn. Başkanımız R.Tayyip Erdoğan beyfendiyle olan ilişkiside mazlumdur.torpil konusuna gelince biz 10 sene önce mutfaktan başlayarak her bölümde mesai yaparak 16 saat çalışarak bu günlere geldik heryerde o kadar olur torpil..Allah şirketimize zeval vermesin az ekmek yemedik yemiyoruz..
  • ATILLA BEY 1 KG BAKLAVAYA 5 BIN TL YAZILDIGINI BILMIYOR MU ? KURALIM KENDI YERLI FIRMAMIZI ISIMIZE BAKALIM ONLA BUNLA UGRASMADAN YEMEGIMIZI VERELIM.
  • Onu bunu bilmem fsc ve fc dostlara birşey olmasın .. canları çok yandı insanları biraz rahat ettirin

Türk Hava Yolları ile Turkish Do&Co arasında ipler kopma noktasına geldi. Türk Hava Yolları’nın yüzde 50 ortaklığı olan THY’nin ikram şirketi Do&Co ile üçüncü havalimanı konusunda görüş ayrılığı olduğu öğrenildi. İlker Aycı’nın Atilla Doğudan’a rest çektiği iddia ediliyor.

Türk Hava Yolları ile Atilla Doğudan’ın şirketi Do&Co’nun yüzde 50 ortaklıkla kurduğu Turkish Do&Co ile yollar ayrılma noktasında geldi. 1 Ocak 2007 tarihinde resmen faaliyete başlayan Do&Co ile THY arasından kopma noktasına gelen ilişkinin üçüncü havalimanı ile ilgili olduğu ifade edildi.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre; THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Do&Co’nun sahibi Atilla Doğudan arasında gerçeklenen görüşmede Aycı’nın üçüncü havalimanında yatırım yapması için Doğudan’dan istekte bulunduğu ancak Doğudan’ın bu isteğe olumlu yaklaşmadığı belirtildi.

Dünyanın en büyük havalimanlarından birinde yatırım yapmaya soğuk bakan ve bunu “Para yok” diye gerekçelendiren Do&Co’nun sahibi Atilla Doğudan’a İlker Aycı’nın rest çektiği iddia edildi. 29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanan üçüncü havalimanında yer almak istemeyen Turkish Do&Co’nun alternatifini oluşturmak isteyen THY yönetimi şimdiden Singapur Havayolları’nın ikram şirketi SATS ile görüşmelere başladı.

Atilla Doğudan’ın bu kararından vazgeçmeyerek üçüncü havalimanında yatırım yapmaması halinde THY’nin alternatif bir oluşuma gideceğine kesin gözle bakılıyor.

©Airporthaber.com Özel

THY rest çekti Do&Co kapanacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (134)

HR ~ 17 gün önce
Benim en çok üzüldüğüm nokta, şu an halen canla başla çalışan eşlerimiz ve kardeşlerimiz var içeride... gerek ucuyorlar gerekse de mutfakta çalışıyorlar... onların yerine koyun kendinizi, moraller sıfır ve gelecek kaygısına bir yenisi daha eklemeyin lütfen. Kapanacak mı? Sözleşme sona mı eriyor gibi iddialar, gerçeği yansıtmayan soru cümlelerinin emeği olanların canını yaktığını lütfen unutmayın. Net ve kesin bilgi olmadıkca veya yönetimden paylaşım yapılmadıkca lütfen bu paylaşımlara son verin. Moralsiz ve mutsuz bir çalışandan daha kötüsü olamaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doco opr ~ 17 gün önce
Arkadaşlar sancak ve bta ile şirketimizi karşılaştırmak çok saçma sancak ve bta nın Türkiye geneli hatta dünya geneli yüklediği ve ürettiği catering leri Doco sadece Antalya yada ankara da veriyor.Bu haber tamamen asılsız olup ikili menfaatler doğrultusunda ve kağıt üzerinde ortak olduğunuda göze alırsak Doco sektörün 1 numarası ve THY 1 numaralı catering e sahip 1 numaralı havayolu firması olarak devam edecektir.Atilla bey gibi son derece kaliteli mütevazi ve karakter sahibi bir patronumuz olduğu için şanslıyız ki Sn. Başkanımız R.Tayyip Erdoğan beyfendiyle olan ilişkiside mazlumdur.torpil konusuna gelince biz 10 sene önce mutfaktan başlayarak her bölümde mesai yaparak 16 saat çalışarak bu günlere geldik heryerde o kadar olur torpil..Allah şirketimize zeval vermesin az ekmek yemedik yemiyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEVIR BITTI ~ 19 gün önce
ATILLA BEY 1 KG BAKLAVAYA 5 BIN TL YAZILDIGINI BILMIYOR MU ? KURALIM KENDI YERLI FIRMAMIZI ISIMIZE BAKALIM ONLA BUNLA UGRASMADAN YEMEGIMIZI VERELIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 19 gün önce
Onu bunu bilmem fsc ve fc dostlara birşey olmasın .. canları çok yandı insanları biraz rahat ettirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000