19 Haziran 2018, Salı 15:05:30

THY resmen açıkladı; Ekip Planlama Uçuş İşletme'ye bağlandı

Türk Hava Yolları'nın (THY) İnsan Kaynakları departmanına bağlı Ekip Planlama Başkanlığı'nın Uçuş İşletme departmanına bağlandığını geçtiğimiz Mayıs ayında AirportHaber okuyucularına duyurmuştu. THY'den bugün yapılan açıklamada organizasyon değişikliği resmen açıklandı.
  • Herkes hak ettigini alsin diyoruz. Kabin memurlarinin hak ettigi para 9-10 bin tl degildir. O yuzden maaslara bir sey denilince hemen kopururler cunku kendileri de biliyorlar o maaslaei haketmediklerini
  • Kabin memurlari Havais’te kalarak kokkit persinelini adeta satti. Kabin AS kurulnasini istiyoruz. Kabin memurlarina ne eziyetler yapilsa mustehaktir. Bu yolu kendi sectiler. Onlar yuzunden havasen soz geciren sendika olamiyor uye sayisi 4000’de kaldi. Kabin memurlarina 1 gram acimam arkadas
  • Tevekelli değil, bir süredir THY ekibi pazar rantı, uçuş saati rantı demeden canla başla şirket menfaatine çalışmaya başladı (bazı şahsi çıkar düşkünlerini tenzih ederiz) iğne-çuvaldız hesabı yani.
  • Lütfen buradaki yorumlar üzerinden duygusal zehirlenmeye izin vermeyin. Bir şeyler ürür, kervan yürür. Küçük bir örnekle maaşlara yatı harcırahları ve yakıt giderlerinin dahil olduğunu bilmeyen, yaptığı görev ve yatı tanımlarını Atlas gibi firmalarla kıyaslayan cahillerle tartışmaya girmeyiniz. Ekiplerin yarısı ingilizce öğretmeni zaten. Bugün yarısı 3.500-4.000 TL ile dışarda çalışabilir ya da öğretmenlik yapabilir. O yüzden dediğiniz rakamlarda bir kişi durmaz. Ben ilkokul mezunu galerici evoc ile takılıyor, yeşilköy'de oturuyor diye ağlamıyorum. Her işin kendine özel bir konsepti ve dinamikleri var. Bir yakın korumanın 15.000 TL maaş aldığı yerde aldığınız düşük maaşlar artsın talebi yerine burada hep aynı nifak tohumları için çaba harcıyorsunuz. İki cihanda yakanız bir araya gelmesin.

Türk Hava Yolları (THY) Mayıs ayı sonunda yaptığı yönetim kurulu toplantısının ardından tarihi bir kararla Uçuş İşletme departmanındaki tüm yöneticileri görevden almıştı.

Kokpit ve kabindeki huzursuzluğun giderilememesi ve iş barışının sağlanamaması gerekçe gösterilerlek alınan kararla birlikte Ekip Planlama Başkanlığı'nın Uçuş İşletme departmanına bağlandığını AirportHaber okuyucularna duyurmuştu.

THY İnsan Kaynakları'ından bugün yapılan açıklamada; İcra Komitesi'nin geçtiğimiz hafta aldığı karar ile birlikte İnsan Kaynakları departmanına bağlı Ekip Planlama Başkanlığı'nın Uçuş İşletme departmanına bağlandığı resmi olarak duyuruldu. 

THY bu hamlesi ile kokpit ve kabindeki sorunları minimuma indirmek istiyor. 

©AirportHaber

THY resmen açıkladı; Ekip Planlama Uçuş İşletme'ye bağlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (158)

Tgs ~ 1 ay önce
Herkes hak ettigini alsin diyoruz. Kabin memurlarinin hak ettigi para 9-10 bin tl degildir. O yuzden maaslara bir sey denilince hemen kopururler cunku kendileri de biliyorlar o maaslaei haketmediklerini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ~ 1 ay önce
Kabin memurlari Havais’te kalarak kokkit persinelini adeta satti. Kabin AS kurulnasini istiyoruz. Kabin memurlarina ne eziyetler yapilsa mustehaktir. Bu yolu kendi sectiler. Onlar yuzunden havasen soz geciren sendika olamiyor uye sayisi 4000’de kaldi. Kabin memurlarina 1 gram acimam arkadas

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 1 ay önce
Kokpitin yüzde 25 geçmedi önce kendi içinizi temizleyin sonra bize dil uzatın ne başımıza geliyorsa sizin yüzünüzden geliyor aslında kokpit aş olmalı nede olsa savunamıyorsunuz haklarınızı avrupadaki kaptanlarla sizin aranızda dağlar kadar fark var size herşey müstehak.bize deyil
Analiz ~ 1 ay önce
Kokpitin %95’i gecti. Arayin havasen’i resmi rakamlari souluyorlar. Kabinin %5’i bile gecmedi. Once Turkce konusmayi ogrenin. Deyil olmamali, ‘degil’. Turk pilotlar dunyanin her yerinde ucabiliyor enirates katar dahil. Turk kabin memurlari nerede ucabiliyor? Skytrax 2017 en iyi kabin kategorisinde 20. siradaydik. Goruyoruz becerinizi.
Skytrax ~ 1 ay önce
Skytrax in en iyi kabin memuru seçildik . Sen nerde uçuyorsun her kapı açıksa zorla tutan yok sizi hem siz diyorsun kabin kokpit ayrı olsun diye sendika neden aynı olsun oda farklı olsun size güven yok tek neden bu geçmememizin
Ka ~ 1 ay önce
Siz önce yazmasını öğrenin yukardaki yazı okunmuyor bile kabine herley müstehakmış size ne müstehak
Çuvaldız ~ 1 ay önce
Tevekelli değil, bir süredir THY ekibi pazar rantı, uçuş saati rantı demeden canla başla şirket menfaatine çalışmaya başladı (bazı şahsi çıkar düşkünlerini tenzih ederiz) iğne-çuvaldız hesabı yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekip arkadaşlarım'a ~ 1 ay önce
Lütfen buradaki yorumlar üzerinden duygusal zehirlenmeye izin vermeyin. Bir şeyler ürür, kervan yürür. Küçük bir örnekle maaşlara yatı harcırahları ve yakıt giderlerinin dahil olduğunu bilmeyen, yaptığı görev ve yatı tanımlarını Atlas gibi firmalarla kıyaslayan cahillerle tartışmaya girmeyiniz. Ekiplerin yarısı ingilizce öğretmeni zaten. Bugün yarısı 3.500-4.000 TL ile dışarda çalışabilir ya da öğretmenlik yapabilir. O yüzden dediğiniz rakamlarda bir kişi durmaz. Ben ilkokul mezunu galerici evoc ile takılıyor, yeşilköy'de oturuyor diye ağlamıyorum. Her işin kendine özel bir konsepti ve dinamikleri var. Bir yakın korumanın 15.000 TL maaş aldığı yerde aldığınız düşük maaşlar artsın talebi yerine burada hep aynı nifak tohumları için çaba harcıyorsunuz. İki cihanda yakanız bir araya gelmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000