12 Aralık 2008, Cuma 16:53:58

THY RESMEN AÇIKLADI

Türk Hava Yolları, AirportHaber ve Airport TV'de yer alan haberlerin ardından, uzun menzil uçuşlarında kullanmak üzere 3 adet Boeing 777-300 ER uçağı kiraladığını resmen açıkladı.
  • Insallah THY bu ucaklarin da A340 lar gibi ESB, BJV, vs. ucurulup cnina okunmaz. THY icin hazir bu ucaklar gelirken LAX ve SYD hatlarini dusunmenin tam zamani aslinda, ama galiba onlarin dunya havayolu olma konsepti farkli... Birde yillarca sirtinda olan kamburu First'i geri getiriyorlar. Jet Airways herhalde konfigurasyon degirtirmeye izin vermedi. Bir de son olarak insallah bu ucaklarin teslimindede deve kesecek duruma gelmezler...Hayirli olsun....
  • Bugun Jet Airways ile mumbai-Bruksel uctum, 6 ay wet lease olacak, ancak first class suite'ler cok konforlu ve guzel olmasina ragmen Jet'de fiyatlardan dolayi bos ucuyor. Business class su anda dunyadaki en iyi business class koltuklarindan tam flat bed ve yerlesim kilcik seklinde. Insallah hayirli olur
  • Sonunda bu da oldu. Sivil Havaciligin en guzel ucagi da filomuza katildi. Herkese, hepimize hayirli olsun.
  • Öncelikle havacılık sektöründe çalışan biri olarak THY nin bu haberine sevindim. teknisyen" rumuzlu arkadaşın "şirketimiz için hayırlı olsun" deyişini pek hoş karşılamıyorum zira mytechnic çalışanı olarak hiçbir zaman ACT için "şirketimiz" kelimesini kullanmıyorum.

Jet Airways havayolu şirketinden kiralanan uçakların filoya katılmasıyla birlikte Türk Hava Yolları “First Class” konseptini uygulamaya başlayacak. 2007 yılında uçak içindeki tüm ikram konseptini yenileyen Türk Hava Yolları yeni dönemde “First Class” hizmetiyle de yolcularına unutamayacakları seyahat konforu sunacak.

İlk ikisi bu ay İstanbul’a gelerek filoya katılacak olan Boeing 777-300ER uçaklarında 8 First Class, 30 Business Class 274 Economy Class koltuğu olmak üzere toplam 312 koltuk bulunuyor. First Class kabinde yeralan koltuklar ayrı bölümler halinde ve tam yatar pozisyonda yatak boyu 2,1 metre olacak şekilde kullanılabiliyor ve yolculara süit konforunu sunuyor. Bununla birlikte Business kabindeki koltuklar da tam yatar özelliğe sahipler.

Boeing 777-300ER uçaklarının ilk etapta Singapur, Hong Kong, Londra, New York, Tokyo hatlarında hizmet vermesi planlanıyor. Uçakların Türk Hava Yolları Filosunda uçmaya başlamasıyla birlikte söz konusu hatlarda daha fazla yolcu ve kargo taşıma imkanı olacak. Örneğin uçakların New York hattında kullanılması mevcut kargo kapasitesine sefer başına 18 tonluk ilave kapasite sunulmasına olanak sağlayacak.

Ayrıca Türk Hava Yolları, yaptığı açıklamada filosunda bulunan 9 adet A340-300, 5 adet A330-200 uçağına ilave olarak gelecek 3 adet Boeing 777-300ER uçağı ve sırasıyla Şubat 2009 ve Nisan 2009’da eklenecek 2 adet A330-200 uçağı ile birlikte uzun menzil uçak sayısını 19’a çıkaracağını da duyurdu. 

THY RESMEN AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Turkair ~ 9 yıl önce
Insallah THY bu ucaklarin da A340 lar gibi ESB, BJV, vs. ucurulup cnina okunmaz. THY icin hazir bu ucaklar gelirken LAX ve SYD hatlarini dusunmenin tam zamani aslinda, ama galiba onlarin dunya havayolu olma konsepti farkli... Birde yillarca sirtinda olan kamburu First'i geri getiriyorlar. Jet Airways herhalde konfigurasyon degirtirmeye izin vermedi. Bir de son olarak insallah bu ucaklarin teslimindede deve kesecek duruma gelmezler...Hayirli olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Omer ~ 9 yıl önce
Bugun Jet Airways ile mumbai-Bruksel uctum, 6 ay wet lease olacak, ancak first class suite'ler cok konforlu ve guzel olmasina ragmen Jet'de fiyatlardan dolayi bos ucuyor. Business class su anda dunyadaki en iyi business class koltuklarindan tam flat bed ve yerlesim kilcik seklinde. Insallah hayirli olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAKI ~ 9 yıl önce
Sonunda bu da oldu. Sivil Havaciligin en guzel ucagi da filomuza katildi. Herkese, hepimize hayirli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
önemli değil ~ 9 yıl önce
Öncelikle havacılık sektöründe çalışan biri olarak THY nin bu haberine sevindim. teknisyen" rumuzlu arkadaşın "şirketimiz için hayırlı olsun" deyişini pek hoş karşılamıyorum zira mytechnic çalışanı olarak hiçbir zaman ACT için "şirketimiz" kelimesini kullanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000